Haydi Gençler; "Mehmet Akif'e mektup var" yarışması

Gölcük Belediyesi ve Gölcük İlçe Milli Müdürlüğü iş birliğiyle İstiklâl Marşının kabulünün 100.yıl dönümü münasebetiyle ortaokul ve lise öğrencilerinin katılabileceği İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Âkif Ersoya mektupların yazılacağı Mehmet Âkife Mektup Var adlı yarışmaya başvurular başladı.

GEÇMİŞ VE GELECEK ARASINDA BAĞ KURULACAK

Şahsiyeti duruşu düşünceleri ve eylemleriyle Türk gençlerine model olacak en önemli şahsiyetlerden biri olan İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akife mektup yazacak olan gençler mektuplarıyla milli manevi değerleri yaşatarak geçmiş ile gelecek arasında bağ kurmuş olacaklar.

YARIŞMANIN AMACI

Yarışmanın amacı: Dijital çağın bizlere unutturduğu mektuplaşma geleneğini yeniden hatırlatarak millî ve manevi değerlerimizi gençlere kazandırmak millî şuurun bireysel ve toplumsal yaşamdaki önemine dikkat çekmek ve kaybettiğimiz kavramları nasıl kazanacağımızı vurgulamak kadim değerlerimizi hatırlatmak geçmiş ile gelecek arasında bağ kurabilmektir. Gençleri yazma konusunda cesaretlendirmek ve duygularını ortaya koyabilmelerini kolaylaştırmak olarak belirlendi.

YARIŞMA İLE İLGİLİ BİLGİLER

Yarışmaya Gölcük İlçe Müdürlüğüne bağlı bütün resmi özel okulların ortaokul ve lise öğrencilerini kapsamaktadır. Yarışmada ilk 3 dereceye girecek öğrenciye bisiklet hediye edilecek. Son başvuru tarihi 31 Mayıs 2021 saat 17.00 olarak belirlendi. Başvurular Gölcük Belediyesi Sanat Galerisine yapılacak. Bilgi için ise: 0 262 414 45 83 0 549 735 26 94 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

ŞARTNAME IÇIN: WWW.GOLCUK.BEL.TR/DUYURULAR

- Gölcük Gündem, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.golcukgundem.com/haber/7044133/haydi-gencler-mehmet-akife-mektup-var-yarismasi