Çekip gidin, istifa edin…

Caner Uzuner
Caner Uzuner

Bir kentin, bir takımın kaderi senin ellerinde diyerek Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer çağrıda bulunuyorum

Sevgili Başkan Sezer; 31 Mart 2019 yılında Belediye Başkanı olarak göreve geldiğinde ligin bitmesine son dört maç kala ligde kalma savaşı veren Gölcükspor için taşın altına elini soktun.

Dönemin Başkanı Ahmet Şahin Gölcükspor için tehlikeyi görüp kulübü Ali Beykoza emanet ettiği için şehrin markası düşmekten kurtuldu başka bir deyişle şampiyon oldu sayalım. Allah Ali Beykozdan razı olsun takımı kurtardı. Sonrası malum Başkan Ahmet Şahinin bir yıl daha zamanı olmasına rağmen erken seçim kararı alarak yeni yönetim oluşturmak istedi. Görevinin bitmesine bir yıl kala başta ben olmak üzere ( bugün bu gazeteler sus, pus) bazı gazetelerin oluşturduğu kamuoyu baskısı ile aday olmadı ve Belediye Başkanı olarak kucağına bomba düştü Çardak ve yönetimini iş başına getirdin.

Sayın başkan Sezer, Gölcükspor Başkanı Çardak ve Genel Sekreter Özgür Yılmaz’ın imzalarıyla Gölcükspor Çardak’ın kalfasına borçlandırılıp, mahkeme süreci yaşandığı gün bu yönetimi görevden alsaydın bu gün Gölcükspor 3.Ligde devam ediyordu. Bu bir.

Sayın Başkan ikincisi, geçen sezon pandemi nedeniyle TFF kararı imdadımıza yetişti, ligde kaldık. O gün en yakın dostların sana gelip kongre kararı aldır, bu ekip bu işi yapamaz dediği gün küme düştük ne sen, nede hiç kimse bunu fark etmedi. O günlerde yazdım, uyardım Çardak hakkımda yazı yazdırdı sandı ki ben susacağım çiğ yemedim ki karnım ağrısın.. Ama bugünden sonra Çardak ve yönetiminin karnı çok ağrıyacak.

Bu sezon başladığından bu yana futbolun içinde olan herkes bu takım düşer dedi. İsrailli büyük iş insanı Ahmet Arık ve Hüseyin Çardak’ın egosu yüzünden 37 yıllık efsane Bal ligine düştü.

Yahu herkes bu takım düşer müdahale edin dedikçe Gölcükspor yönetimi Ali Koçla fotoğraflar verip gazetelere manşet oldu. Bu milletin aklıyla resmen bu yönetim dalga geçti, aşağıladı. Hala utanmadan, sıkılmadan istifa bile etmediler ya pes doğrusu…

Bu süreçte bu takımın düşmesinde Gölcük yerel gazetelerinin suçu büyük aynı şeyi kısmi olarak Kocaeli basını için söyleyebilirim. Çünkü onlar Gölcükte yaşamıyorlar. Bizim basın her türlü bilgiye sahipken neden sustu? Basını kimler susturdu. Bu işin arkasında ne var merak ediyorum…

 Sayın Sezer gelelim sadede Gölcükspor yönetimine derhal kongre kararı aldırmalısın ve kulübü artık sen alıp yönetmelisin. Yada Belediyeden birini başkan yapıp yönetim oluşturmalısın, ama asla bu yönetimden kimseyi almamalısın. Senin ricanla istifa etmeyen bir kişi var o hariç. Sevgili Başkan Sezer daha önce söyledim bu işin başına geç diye şimdi diyorum ki hem yönetimi hem de hesap, kitapları eline almalısın derim bir dost olarak. 

Bu kentin sevdalıları Gölcüksporun sevdalıları Gölcüksporü küme düşüren bu yönetimin fotoğraflarını hafızanıza kazıyın ki eğer bir yerlere aday maday olurlarsa sakın oy vermeyin nereye aday olurlarsa orayı küme düşürürler Nokta.

 

- Gölcük Gündem, Caner Uzuner tarafından kaleme alındı
https://www.golcukgundem.com/makale/7040956/caner-uzuner/cekip-gidin-istifa-edin