Büyükşehir'den mahallelere hizmet seferberliği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğünce muhtarların Muhtar Aktif Etkin Çözüm sistemi üzerinden gönderdiği talepler değerlendirmeye alınarak ortak kullanım alanlarının onarımı yapılıyor malzeme yardımında bulunuluyor. İşçiliği ise vatandaşlar tarafından imece usulü ile yapılıyor.

BÜYÜKŞEHİR MUHTARLARIN HİZMETİNDE

Büyükşehir Belediyesince mahallelerde muhtarlık hizmet binaları mahalle konakları cami şadırvan çeşme su deposu fırın mezarlık gibi ortak kullanım alanlarının yeniden yapımı ve tadilatı yapılarak vatandaşların hizmetine sunuluyor. Muhtarlıklar ve mahalle konaklarının tamirat ve tadilat gerektiren işleri göz önünde bulundurularak yapılan çalışmalarda kapı boya kalebodur fayans hazır beton işçilik kum ve demir gibi ihtiyaçlar karşılanıyor. İşçilik ise imece usulüyle yapılarak çalışmalara vatandaşların da katılımı sağlanıyor. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlara da destek veriliyor.

MUHTARLIK BİNASI DÜĞÜN SALONU

Bu kapsamda Kandıra Ballar Mahallesinde her türlü etkinlik ve cemiyetlerde kullanılmak üzere 450 metrekare alana sahip yeni düğün salonu tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Bozburun Mahallesinde ise muhtarlık binası çatısı çevre çiti çeşitli tadilat işleri ve çevre düzenlemesi ile boyası tamamlanarak daha kullanışlı ve modern bir hale getirildi. Ayrıca merkez camisi bahçesinin iki girişine de yeni ferforje kapı takıldı.

BAŞKAN BÜYÜKAKINA TEŞEKKÜR

Duraçali Mahallesinde bulunan mahalle konağının ise dış cephe sıva tadilatı yapıldı binanın altında bulunan tuvalet ve şadırvan tamamen yenilendi. Ön cephesine sundurma yapılan ve dış cephe boyası tamamlanan konak modern bir görünüme kavuşturuldu. Mahalle muhtarları ve vatandaşlar yapılan hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve belediye yetkililerine teşekkür etti.

- Gölcük Gündem, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.golcukgundem.com/haber/6811321/buyuksehirden-mahallelere-hizmet-seferberligi