GÖLCÜK'TE CUMHURİYET COŞKUSU

Gölcükte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97.yıl dönümü kutlama etkinlikleri Anıtparkta Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Törene Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Refik Levent Tezcan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer gaziler askeri ve sivil erkan sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri vatandaşlar katıldı.

ÇELENK SUNMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Törende sırasıyla Gölcük Kaymakamlığı Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanlığı ve Gölcük Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtına sunuldu. Ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Akabinde de İstiklal Marşının okunmasıyla tören sona erdi.

RESİM SERGİLERİ BEĞENİ TOPLADI

Tören sonrasında Cadence Art Hobby Paints firmasının katkılarıyla resim öğretmenleri tarafından Pandemi Süreci Resim Çalıştayı kapsamında yapılan ayrıca da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ana okulu öğrencilerinin yaptığı resimlerin yer aldığı sergiler protokol üyeleri tarafından gezildi. Kaymakam Karabulut Başkan Sezer ve protokol üyeleri resim öğretmenlerine hediyelerini takdim etti.

KUTLAMALAR DEVAM EDECEK

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına 29 Ekimde de devam edilecek. 29 Ekim Perşembe günü saat 10.00da Anıtparkta Tebrikat Kabulü Töreni Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulutun günün anlam ve önemini anlatan konuşması öğrenciler tarafından okunacak şiirler ödül töreni ve Donanma Komutanlığı Bandosunun konserinin yer alacağı etkinlik yapılacak. Akşam saat 19.30-22.30 arası Sinevizyon Gösterisi son olarak da Havai Fişek Gösteri yapılacak. Gün boyu da Gölcük Belediyesi tarafından hazırlanan 4 araç günün anlamına uygun marşları çalarak Gölcük sokaklarında dolaşacak. Cumhuriyetimizin 97.yıl dönümü Gölcükte coşkuyla kutlanmış olunacak.

- Gölcük Gündem, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.golcukgundem.com/haber/5648816/golcukte-cumhuriyet-coskusu