Down kafe Değirmendere'de açılışa hazırlanıyor

+1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneğinin işleteceği Down cafede açılış hazırlıkları başladı. Geçen Şubat ayında Gölcüklü yardımsever iş insanlarının yemekte bir araya gelip 1 yıllık kira yardımında bulunduğu Gölcük Down cafe, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla açılışa hazırlanıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakının talimatıyla tepeden tırnağa ihtiyaçları karşılanan Gölcük Down cafe kısa süre sonra açılacak.

Açılış tarihi Büyükakından

Değirmendere Merkez mahallesi Prof. Muammer Aksoy caddesi Rakıcıoğlu No;90 iç kapı No;2 adresinde faaliyet gösterecek olan +1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneğinin işleteceği cafenin Vergi levhası alınarak işletmeye asıldı.  +1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Dernek başkanı Belgin Abanoz " Şükürler olsun ki  bize inanan, güven yardımseverlerin katkılarıyla yola çıktığımız kafemizin açılışına az kaldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın Başkanıma, AK Parti il Başkanımız baba dostu Mehmet Ellibeş başkanıma, 4 ilçeden sorumlu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Nihat Abiş başkanıma emeği geçen Büyükşehir birimlerine, şahsım ve dernek adına çok teşekkür ederim. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol gereği işletmesini yapacağımız kafemizde Büyükşehir Belediyemizin belirleyeceği  hatta eğitim vereceği özel çocuklarımızda artık bizimle beraber çalışacaklar.+1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği olarak işleteceğimiz Vanilya tadında Down cafemizin Vergi levhasını aldık, işletmemizin en güzel köşesini astık. Artık iç mekan için masa, sandalye gibi eşyalarda eliği kulağında bir hafta içinde gelecek ve çocuklarımızla beraber işletmeye başlayacağız. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanım Tahir Büyükakının belirleyeceği tarihte inşallah açılışımızı yapacağız, hayırlı olsun"dedi.

- Gölcük Gündem, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.golcukgundem.com/haber/5619947/down-kafe-degirmenderede-acilisa-hazirlaniyor