Karmaşa

Adem Ellibeş
Adem Ellibeş

Ben hayatımda kimseyle kavga etmedim, etmemde ama konu Gölcükspor olursa babam mezardan çıksa Gölcükspor için kavga ederim. Kim kulübe zarar veriyorsa  kavga ederim. Ben Gölcüksporda İsmail Başkanın yönetiminde 12 yıl yöneticilik yaptım. 

Başkan ve yönetimiyle bu 12 senede neler konuşuldu, neler yazıldı hiç hoşnut  olmadık amma kimseyle darılmadık, gücenmedik. Niye biliyormusunuz? Kararları,transferleri, hocaları, ödemeyi, saha bakımını, personel maaşlarını, sigortayı, vergiyi, geliri, gideri toplantılarda  konuşur ve açık varsa aramızda toplar hallederdik.  Dile kolay 12 yıl yöneticilik hayatımda birlik ve beraberlik, kenetlenme vardı. İsraf yoktu, alın terine saygı vardı. Verilen sözleri yerine getirme vardı. Verilen sözlere itibar vardı. Çünkü Gölcükspor adı, sanı ünvanı ile örnek gösterilen kulüptü. Geldiğimiz noktada ne itibar kaldı ne başka bir şey.

Beyler şapkayı önünüze koyun. Yok kongre zamanı bırakacağım, yok şöyle yapacağım laflarını bırakın. Yarın futbolcu seçmeleri varmış, takımın hocasını çağırmıyorsunuz? Kim izleyecek? Kim takip edecek?  Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.. Bu mu başarı?

Menajerler Almanya'dan  futbolcu getiriyor. Karşılayan yok,kulüplerden izin alma yok. Bu kadar mı basit bu işler. İdare ettiğiniz takım Gölcükspor  biline ve son kez ikaz ediyorum benim adım bugünkü yönetim tarafından ağza alınmasın.

Başkan hariç kalan yönetici kardeşlerim sizlere diyeceklerim var; Vebal taşıyorsunuz.  Futbolcu seçmelerinden haberiniz var mı? Kongre kararından haberiniz var mı? Takımın Hocası varken Tunahan Hocayla görüşüldü haberiniz var mı?  Sezon bitti futbolculara ödenecek bedelden haberiniz var mı? Eylül'de ligler başlayacak Kongre Ağustos sonu yapacağım diyen Başkanın kararından haberiniz var mı? Gibi gibi şeylerden haberiniz varsa eyvallah yoksa niye duruyorsunuz niye?

Değerli Belediye Başkanım senin bu konularda hiç bir suçun yok.Elinden geldiğince  maddi, manevi yardım ettin,ediyorsun. Bu biliniyor ama söz hakkına sahipsiniz hiç olmazsa kongreyi erken yaptırın derim. Yoksa çok zor günler  bekler kulübümüzü...

Saygılarımla...

- Gölcük Gündem, Adem Ellibeş tarafından kaleme alındı
https://www.golcukgundem.com/makale/5036246/adem-ellibes/karmasa