"Taksit tutarı sabit değil, ev fiyatı sürekli zamlanıyor"

  Gölcük Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) İlçe Kadın Kolları Yönetimi, dün parti binasında haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdi.

Gazilerimiz, ülkemizin en önemli değerlerindendir.

Toplantıya CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Mine İşeri ve yönetimi katılım gösterdi. Toplantıda konuşan İşeri, “Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesi ile bugün, Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde gazilik unvanı, devlet tarafından verilir. En büyük gazi unvanını alan vatanın kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. 2002 senesinde çıkarılan yasa ile 19 Eylül günü Gaziler Günü olarak kabul edilmiştir. Şanlı tarihimiz boyunca tüm zorluklara karşı yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakarlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır. Gazilerimiz, ülkemizin en önemli değerlerindendir. Onlar bizler için en güç şartlarda büyün güçleri ve duygularıyla mücadele etmiş, canlarını bile vermekten asla çekinmemişlerdir. Türk insanı bu vatan evlatlarının her zaman yanında olmuş, olmaya da sonsuza dek devam edecektir. Halen ülke bütünlüğümüze ve beraberliğimize saldırıda bulunanlara karşı mücadelesini her yerde durmadan veren milletimiz, askeri ve sivil birçok şehit ve gazi vermiş ve vermeye de devam etmektedir. Bu vesileyle vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzuru için başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna canlarını vermiş tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor ve bu cennet vatan sağ olsun diye canını ortaya koymuş tüm gazilerimizin gününü kutluyoruz. Bacağım, kolum, gözüm olmadan yaşayabilirim ama vatanım olmadan yaşayamam diyen gazilerimize vatan minnettardır” dedi.

Evin borcunu bitirmek mümkün değil’

Bilindiği üzere ülkemizde sosyal konut adı altında yeni evlerin devlet eliyle yapılacağı belirtilmişti. Bu evlerin 2+1 ve 3+1 olarak planlandığı dile getirilmiş, 2+1 evler için 608 bin lira, 3+1 evler için 850 bin TL fiyat belirlenmişti. Bugüne kadar da milyonlarca kişinin bu evlere başvuru yaptığı biliniyor. Yalnız, halkımızın bir konuda bilgilendirilmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum. Bankadan kredi çektiğimiz zaman her taksitte aynı ücreti ödüyoruz ve herhangi bir değişim olmuyor. Fakat sosyal konut projesinde evin taksitlerini ödemeye başladıktan sonra taksit tutarı, her Ocak ve Temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak zam kadar arttırılıyor. Yani diyelim ki ev için Ocak ayına kadar 3 bin lira olan taksit, örnek olarak yüzde 25 zam ile 750 lira arttırılmış, yani 3 bin 750 liraya çıkarılmış olacak. Böylelikle kalan borcumuzun da yüzde 25 arttığını görüyoruz. Her altı ayda bir böyle bir zam yapılarak evlerin borcunu bitirmek pek de mümkün görünmüyor. Halkımızın bunu bilerek başvuru yapması gerektiğini düşünüyoruz. Sabit olmayan taksit tutarı sonucunda ev borcumuz, her altı ayda bir oldukça yükselmiş olacak ve biz bu evi maalesef 850 bin liraya alamamış olacağız” dedi. 

- Gölcük Gündem, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.golcukgundem.com/haber/12132981/taksit-tutari-sabit-degil-ev-fiyati-surekli-zamlaniyor