"Rakamlar farklılık gösterdi"

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Korkut Gökbayrak, promosyonlar konusunda kendilerine gelen şikayetler hakkında açıklamalarda bulundu.

Gelen talep ve şikayetleri genel merkezimize ilettik

Gökbayrak, yaptığı açıklamada “Bilindiği üzere emekliler ve çalışan kesim, maaşlarını istedikleri bankaya taşıdıkları zaman üç yıllığına belli bir miktar promosyon alıyor. Bu miktar da her sene değişebiliyor. Geçtiğimiz yıllarda promosyonlarla ilgili olarak belirlenen rakamlar çok büyük farklılıklar göstermiyordu fakat bu seneki rakamlar, biraz daha yüksek oldu. Geçtiğimiz yılki promosyonlar ile bu yıl alınan promosyonlar arasında büyük farklılıkların olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz yıl promosyon alan birçok kişi, bu sene yüksek fiyatlardan promosyon alamadıkları için tepkililer. Bu konuda da bizlere bazı şikayetler geldi. Geçtiğimiz yılki faiz oranları ile bu yılki oranlar birbirini tutmadığı için promosyonlarla ilgili olarak ortaya çıkan rakamlar da farklılık göstermiş oldu. Bizler yine de bu konu hakkında gelen talep ve şikayetleri genel merkezimize ilettik.

Gelişmeleri takip ediyoruz

Genel merkezimiz, promosyon konusunda gelen taleplerle ilgili olarak bir çalışma başlattı. Bu çalışmalar kapsamında işçilerimizin açıklarının kapatılması adına adımlar elbette atılacaktır. Bizler de sendika olarak promosyon konusundaki gelişmeleri takip ediyoruz. Gelen bilgileri üyelerimize aktaracağız. Onların taleplerinin karşılanması için her zaman olduğu gibi görüşmeleri gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte gelecek bilgilere göre gereken konularda adımlar atılacaktır” dedi.

- Gölcük Gündem, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.golcukgundem.com/haber/11796119/rakamlar-farklilik-gosterdi