"Geleceğimizin teminatı Gençlerimizin Bayramını kutlarım"

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle basın açıklamasında bulundu.

Kaymakam Karabulut'un açıklaması;

Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da bağımsızlık ateşinin yakıldığı günün 103. Yıldönümünde ,Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı bir kez daha kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.
Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919, Türk milletinin, tüm zor şartlara rağmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde gerçekleştirdiği milli mücadelenin başladığı önemli bir tarihtir.Ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen ve milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına inanan Atatürk, büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyetini geleceğimizin teminatı gençlere emanet etmiştir.
 Sevgili gençler;
Bu sorumluluğun bilinciyle çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bu değerli emanete, tarihimize ve değerlerimize sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha müreffeh, daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum.
 Bu düşüncelerle, Türk milletinin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
 

- Gölcük Gündem, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.golcukgundem.com/haber/10362175/gelecegimizin-teminati-genclerimizin-bayramini-kutlarim