Aras "Yoksulun yüzü gülerse bayram olur"

Yeniden refah partisi Kocaeli il başkanlığı bayramın ilk günü saat 14:00 de bayramlaşma programı yaptı. Partinin bayramlaşması coşkulu bir atmosferde gerçekleştirildi.

İl başkanı ve genel başkan baş danışmanı Mehmet Aras önce partinin üst katında bulunan milli görüş konferans salonunda gelenlere hitap etti. Bayramlaşmak için gelen kalabalık parti binasına sığmayınca sokağa taşıldı. İl başkanı Aras bina önüne inerek gelen partililerle ancak bayramlaşabildi. Bayramlaşmak için sıraya dizilen kalabalık yüzlerce metrelik kuyruk oluşturdu. Partililerin kalabalığı renkli görüntüler oluşmasına neden oldu.

Burada da bir konuşma yapan Mehmet Aras: “İslam aleminin, Türk halkının ve Kocaelili hemşerilerimin bayramını tebrik ediyorum. Sınırda vatanı bekleyen Mehmetçiğin, karakolda nöbet tutan polisimizin, hastanede vatandaşı tedavi eden sağlık personellerimiz bayramını özellikle tebrik ediyorum. Rabbim hepimizi bayram sevinci ve neşesi yaşamayı nasip etsin. Bu bayram günündü evine ekmek götüremeyen, üstünde başında giyecek kıyafeti olmayan insanlarımızın unutulmaması gerekir. Arife günü işçi bayramına denk gelen bir bayram yaşıyoruz bu yıl. 1 Mayıs emeğin kutsallığını, Ramazan Bayramı ise dayanışmayı, yardımlaşmayı ve yoksulun halinden anlamayı simgeliyor. Bu ulvi değerleri anlamaya, içselleştirmeye gayret göstermemiz gerekiyor. Çalışan alın terinin emeğini alırsa, yoksulun yüzü gülerse bayram olur. En kutlu bayram o gündür.”

- Gölcük Gündem, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.golcukgundem.com/haber/10172370/aras-yoksulun-yuzu-gulerse-bayram-olur