İlçemizde son durum

Koronavirüs sebebiyle alınan birçok karardan gazetelerde nasibini aldığı için bende dilim döndüğünce sizlere ilçemizde ki durumu anlatacağım.

Koronavirüs yayıldıkça yayıldı.  Aldığım duyum ve bilgiler ışığında sizlere vereceğim bilgi lütfen evden çıkmayın. İş ciddi boyutlarda dikkat edin…

 Bu süreçte çalışmak zorunda kalan fabrika işçileri en riskli grup olduğundan dikkat edin. Cenazelere katılmayın. Çünkü koronavirüs taşıyıcısı olduğunu fark etmeyen onlarca insan aramızda geziyor.

Sokağa çıkma yasağı bir an önce alınsın, alınsın ama evine günlük yevmiyeyle ekmek götürenlere asgari ücret ödensin, ev kirası alınmasın bunları devlet karşılasın.

Değerli okuyucularım

Devletin uyarıları, önlemleri boşuna değil. Eksik ve aksaklıklar var. Ama biz vatandaşlar olarak ne kadar kurallara uyarsak o kadar kendi sağlığımız ve sevdiklerimizin sağlığını hayatını kurtarmış oluruz.

İlçemizde gerek Kaymakamlık gerek Belediye bizler için yoğun çalışıyor. Çok hassas dönemden geçiyoruz ilçe halkı olarak onların çalışmalarını boşa çıkarmayalım.

Maskesiz dışarı çıkmayın, eldiven kullanın aranızda en az bir metre mesafe bırakın. Bakın özellikle gençler bana bir şey olmaz deyip el ele tutuşarak gezmeye devam ediyorlar. Sahiller hala insan kaynıyor. Aralarında bırakın mesafeyi utanmasalar….

Aslında devlet bu güne kadar koronaya yakalananları açıklarken hangi ilde ilçede ne kadar hasta var demedikçe bu olayı kimse ciddiye almaz. Bu yüzden ben sizlere diyorum ki lütfen dikkat edin açıkça çok dikkat edin diyorum siz anladınız beni…

Elinizden geldiği sürece dışarı çıkmayın, sevdiklerinizin canına kast etmeyin…

Durum ciddi gençler zevzevklik yapmayın ulu orta gezip evinize virüs bulaştırmayın.

Değerli emekçiler

En zor sizin işiniz mecburen işe gitmek zorundasınız. Binlerce, yüzlerce, onlarca insanla temas halindesiniz. En büyük risk sizde dikkat edin diyeceğim de ne yapabilirsiniz ki işyeriniz çalışıyor.  Devlet yetkilileri bir an önce hepimizin sağlığı için sizleri evine göndermek zorunda gerisi kolay gıda ve ücret yardımı yapılarak herkes sağ ve sağlıklı olur.

Dikkat tehlike kapıda…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Caner Uzuner - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?