YAŞANANLAR BİZİ YORDU!..

Felaketlerden yorulduk. Darbelerden yorulduk. Ecel dışı insan ölümlerinden yorulduk. Fetö mücadelesinden değil, münakaşasından yorulduk. Siyasetin, parmak sallayan iç ve dış politikalarından yorulduk. Milli gelirin, küçücük bir azınlığı mutlu eden; adaletsiz dağılımından yorulduk. Emperyalist güçlerin fırsatçılığı göz ardı edilip; komşu topraklara balıklama dalma sonucu, vatanlarından sağa sola savrulan insanların çaresizliğine yorulduk. Yorulduk ey dostlar, yorulduk. Ülkemiz adına duyacağımız birkaç iyi haberin özlemini bekler olduk. Gün geçmiyor ki, üzüleceğimiz olumsuz bir gelişme yaşanmasın. Bunca olumsuzluklar ülkenin ve coğrafyanın kaderi olmamalıdır.

Bu coğrafya vekâlet savaşlarından çok yoruldu, bitap düştü. 4-5 milyon mülteci ülkenin her bir yanına dağıldı. Hala gelmeye devam ediyor. Bu insanların tabii ki bir suçu yok. Kısa vadede olası gözükmese de, komşu ülkeler barışa odaklanmalı ve bu mülteci komşularımız barış ortamıyla beraber vatanlarına teslim edilmelidir.

Nüfus çok fakat işsizlikle etkin bir mücadele yok 10 milyon fazla nüfusumuz yanında 5 milyonda mülteci ilavesi ile 15 milyon.  80 milyon nüfus için ülkenin yarattığı ekonomik değerler yeterli gelmemekte ve işsizlik artmakta,  Bu nüfusu bakabilecek ülke kaynakları etkin ve verimli kullanılmamakta, Gelir adaletsizlikleri nüfusun önemli bir kesimini asgari yaşam şartlarına zorlamakta,  Dar gelirlilerin aldığı ücret ve maaşlar aylık fatura ödemelerine yetmemekte, Başta israf olmak üzere, yoksulluk ve yolsuzlukla mücadelede yetersiz kalınmakta, insanlar ortaya çıkıp: “Açız aç” diye bağırabilmekte,

Toplumun önemli bir kesimi borçlanarak veya yardımlarla yaşama tutunmaya gayret etmektedir.
Bütün bunlar yaşanırken, dış akılla yönetilen Fetö ve benzeri dinci bir takım yapıların, ülkeye verdikleri ve vermeye devam eden zararları...

Bu topraklarda huzurlu ve rahat bir yaşam sürmek, kendi elimizde Bölgeyi, bölge devletleri ile oturup konuşmalıyız. Emperyalist güçleri bu topraklara davet etmek, yapılabilecek en büyük hatadır. Sorunlar aile içinde çözülmeli ve zaman kaybetmeden komşularımızla karşılıklı ekonomik ve güven odaklı işbirliği içine girilmelidir. Bölge, terörden temizlenip; tümden güvenli kılınmadıkça, Ortadoğu’da barış ortamı sağlanamaz.


Günün sözü: “Müslüman kanının çok ucuza satıldığı bu kadim topraklara barışı ekelim ki, emperyalist vampirlerin beslendiği kan bankaları kurusun.”
Sevgi ile kalın…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hakan Bıçakcı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?