Eriklitepe için adım atın

Karfest ile Kocaeli Kartepe'de eğlendi. Karfest ile Kocaeli bir kez daha ulusal medyanın gündemine oturdu. Tüm dikkatler Kış sezonunun dikkat çeken tatil beldesi olarak hafıza ya kazandı. Bölgemize yakın olan Uludağ kayak merkezi nam salmış herkes akın ediyordu taaki Kartepe olana kadar. Bu tür festivaller ve etkinlikler Kartepe'ye daha çok yerli turistin gelmesini sağlar. Kocaeli için güzel bir gelişme olduğundan aklıma bizim de Eriklitepemiz geldi.

Gölcük'te oturup Eriklitepeye gitmeyen birçok insan var. Yazın başka bir güzel kışın başka bir güzel yer olan Eriklitepe için önerim var.

Önce Gölcük'te her mahalleden gitmeyenleri tesbit edip kafile kafile Eriklitepeye götürmek lazım. Hele bu mevsim harika olur. Başkan Ali Yıldırım Sezer'e önerim her mahalle muhtarından isim alıp gidecek olanları Eriklitepeye götürmesi yönünde olur. Önce biz kendi bölgemizde ne var bir görelim de sonra uzakta ki dostlara akrabalara anlatırız diye düşünüyorum.

Dedim ya yazın başka kışın başka güzel bir yer Eriklitepe hem yaz hem kış etkilik yapmak lazım. Bu Gölcük'ün tanıtımına katkı sağladığı gibi ticaretine de fayda sağlar. Hafta sonları Eriklitepe zannedersiniz Uludağ kayak merkezi yoğun kalabalık var. Bunu Gölcük'ün ticari gelişimine bağlamak lazım. Neyse yine çok konuştum, hadi susuyorum.

İlçemizde yapılacak çok iş var. İktidar gücü Büyükşehir gücü varken gerekli adımları atmak lazım. İlçemizde gezilip görülecek eserler var. Bazıları beğenmezse de yeşil doğası ve Mavi denizi ile metropollere en yakın ilçedeyiz. Daha bakir kalan bozulmayan köylerimiz var. Eriklitepe ile ticareti kavramaya çalışan köylerimize el atın, eğitin, yön verin. Etkinlik yapın ki Gölcük canlansın Gölcük'te değişim kavransın...

Tabi otopark sorunu var, bunları halletmek lazım....

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Caner Uzuner - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?