Büyükoğlu ve Çınal'ı hatırladınız mı?

Zaman su gibi akıyor rahmetli amcamın bu gece 7. Gecesi ne çabuk oldu. Hala başsağlığı için gelen giden bitmedi. Allah amcamdan razı olsun büyük miras bıraktı. Adamlık…

Doğup büyüdüğüm beni ben yapan Gölcük öyle insanları kaybetti ki sorma gitsin. Nice değerli büyüklerimiz amcalarımız, ağabeylerimiz vefat edip göç etti. 

Kıymet bilmedik, saygı duymadık ama vefatlarından sonra eksikliğini çok hissettik. Belki farkında olduk, belki farkında olmadık ama Gölcüklü olarak hep bir tarafımız eksik oldu.

 Benim için önemli yeri olan insanların Gölcük’e katkı olarak sundukları çok önemlidir. Gölcük’e katkı sunan kim olursa olsun benim için önemli bir insandır.

Gölcüksporu,Gölcükspor yapan yaşayan efsane Savaş Çınal gibi…

O benim formasını giydiğim Gölcüksporu şampiyon yapan, 2.Lige çıkaran mütevazı yaşamı ile saygı duyduğum bir insandır. Muhteşem bir yönetim ile o yıllardaki zorluklara rağmen Gölcükspor, Gölcüklü iş insanlarının sayesinde 2. Lige yükseldi.  Formasını hasbelkader giydim ve genç olarak kadrosunda bulunduğum kulüp olan Gölcükspor, efsane Yalovaspor maçından sonra şampiyon olup 2.Lige yükseldi.

Muhteşem bir taraftar ve ambiyansla hak ettiğimiz yere geldik. Şehrin saygın ve otoriter abileri olunca şampiyonluk kaçınılmaz oldu. Şampiyonluk sonrasına baktığımda o dönemki Başkan ve yönetiminin hak ettiği yerde hak ettiği saygıyı görmemesini yıllardır çok yadırgadım.

Düşünün Savaş Çınal gibi bir Başkan ve yönetimi 3. Ligde şampiyon yapıyor ve sonrasında esamaları yok. Yıllardır Savaş abiyi maçlarda görmedim. O gün ki yönetim  maçalara gelmiyor tabi hayatta olmayıp ta yaşayanlar için söylüyorum….

 Bu insanlar Gölcükspor için bedel öderken evinde para sayanlar, çocuklarıyla tatil hesabı yapanlar bugün bu kentte söz sahibi ise bu hepimizin ayıbı…

Benim yaşım gereği hatırladım dönemden dem vurdum.  3 yıl önce kaybettiğimiz efsane Başkanlardan Emin Büyükoğlu amcamın ekonomisi düzgünken Gölcük Belediyesine, Gölcük spora yaptıkları aklıma geldi. Böyle yüce gönüllü insanlar sayesinde Gölcüksporun ayakta durması aklıma geldi.

Amcam dediğim Emin Büyükoğlunun bu kent için Gölcükspor için ödediği bedel aklıma geldi.  Şimdilerde üç kuruşla caka satanları görünce nerde o kalite nerde o eski adamlar diyesim geldi….

 Nurlar içinde yat Emin amcam emanetin emin ellerde…

Var ol Savaş abi kadrini kıymetini bilmeyenler, öğrenmeyenler utansın…

Gençler geçmişi bilmeyen gelecekten bahsedemez. O yüzden bu kulübün tarihini bilip öğrenin sonrası kolay başarı kendiliğinden gelir...

Geçmişi yad ettik bugün gelecekten haberdar olmak için yoksa maksadım kimseyi kırmak üzmek değildi....

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Caner Uzuner - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?