Büyükakından ricaları var

31 Mart itibariyle Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tahir Büyükakın bizim sesimizi duysun diyen  Kocaeli üniversitesinde okuyan öğrenciler beni aradı.

Karamürsel, Gölcük, Başiskele de ikamet ettiklerini söyleyen öğrencilerin bazıları gazetemize geldi bazıları telefonla dertlerini anlattılar.

Neyse konuya gelelim;

Kocaeli Üniversitesinde okuyan öğrenciler ile  dertli sıkış tepiş okula gitmek için çaba sarfettiklerini 65 yaş üstü insanlar geldiğinde ayakta yolculuk ettiklerininden söz ettiler. Öğrenciler “Karamürsel Umuttepe hattına öğrenci taşıyacak otobüs  konsa bizde rahatlarız yolcularda rahatlar dediler. Biz zaten gece gündüz okula giderken ücret ödüyoruz ücretsiz otbüs koyun demiyoruz sadece öğrencinin kullanacağı seferler olsun istiyoruz” dediler.

Üniversite hayatı kolay değil. Çocuklar robot olmuş, derslere odaklanmış “bazen otobüste bile ders yaptığımız günler oluyor. Konuları gözden geçirmek zorunda kalıyoruz. O kadar sıkış tepiş yolculuk ediyoruz ki ders yapmayaı geçtik nefes almakta zorlanıyoruz” dediler. Kocaeli Üniversitesi öğrencileri Karamürsel, Gölcük ve Başiskele güzengahında kendilerine ait otobüs istiyorlar.

Haklılar ücrtesiz servis istemiyorlar ücreti karşılığında sadece öğrencilerin kullandığı otobüs çok görülmemeli diye düşünüyorum. Başkan Büyükakın’dan ricam  bizim yakada Kocaeli üniversitesinde okuyan öğrenciler ile görüşmesi ve onların haklı taleplerini birde onların ağzından dinlemesini rica ediyorum. Zaten Karamürsel, Gölcük, Başiskele Umuttepe hattı var. Bu hat üzerinde öğrenci hesapları yapılıp sadece öğrencilerin kullanacağı saatler göz önünde bulundurularak öğrenci otobüsü Büyükşehiri yormaz.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, il Başkanı Mehmet Ellibeş, Koordinatör Nihat Abiş, Karamürsel,Gölcük ve Başiskele Belediye Başkanları, AKP ilçe Başkanları bu çocuklar bizim geleceğimiz, geleceğimize sahip çıkın.

Değerli okurlarım  geleceğimiz gençlerimzin eğitim hakkı ve onların daha uygun ve huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için yerel anlamda belki çok küçük nüanslarla mutlu olmalarını sağlayabiliriz düşüncesiyle öğrencilerin bana göre haklı taleplerini  köşemden dile getiriyorum. Bu konuda öğrencilere, velilere destek olmaya çalışıyorum umarım katkımız olur...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Caner Uzuner - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?