Başkan hazır sıra sizde

Üniversite öğrencileri için yazdığı iki yazı ile alakalı Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ile görüştüm. Bolu ve Sakarya da okuyan öğrenciler için arayış içinde olan Başkan Sezer Belediyenin araçlarının kış şartlarında hizmet vermesinin olanaksız olduğundan bahsetti.

Buna rağmen çözüm yolu arması onun duyarlılığını gösteriyor. Başkan Sezer’e öğrencilerin Kocaeli Büyükşehirden otobüs talep etmeleri halinde stek olurdemusun dedim. Öyle bir şey yaparlarsa tabi ki de destek olurum. Konunun takipcisi olurum dedi. Bolu’da okuyan yaklaşık 60 öğrenci var. Sakarya’da okuyan öğrenci sayısı yaklaşık olarak 70 diye  söyleniyor.Tabi Bolu için kesin rakam da Sakarya için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Çünkü öğrencilerde tam net rakam veremiyor.

Değerli veliler, öğrenciler Başkan Yıldırım Sezer çözer demiştim, yanılmadım. Sevgili öğrenciler şimdi sıra sizde dilekçeyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesine müracaat edin.Hatta Gölcük Belediyesinin eski araçları ile yolculuk yapılmayacağından Başkan bizim sağlığımız açısından araba vermedi diye belirttin. Kış şartlarında bizleri tehlikeye atmak istemeyen Belediye Başkanımız bizi size yönelendirdi diye belirtin.

Hassasiyetinden dolayı Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’e teşekkür edin. Oda evlat sahibi sizi tehlikye atnak istemiyor haklı olarak. Çünkü bu işin sorumluluğu büyük. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine dilekçenizi verince Başkan Sezer’i bilgilendirin takibini hep beraber yapalım.

Size helal olsun

Millet mescidi yönetimi mescit bahçesine Simit tezgahı koyarak ünivetsite öğrencilerine burs vermeye çaba gösteriyor. Cami cemaati böylesine hayırlı bir iş için kolları sıvamış. Çok sevdiğim bir kardeşim bu konuyu bana anlatınca müthiş heyecan duydum. Hep kötü şeyler duyunca moralim bozuluyordu bu haber beni umutlandırdı. Allah hepinizden razı olsun. Üniversite öğrencilerini okutmak için Millet Mescidi yönetimin bu çabalarını takdirle karşılıyorum. Sevgili iş insanları sizde Millet Mescidine destek olun.

Bir öğrenci demek gelecek demek. Gelecek demek ülkenin kurtuluşu,istikbali demek.

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Caner Uzuner - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?