Yine taciz var…

Bir yandan Gölcük özelinde gelişen olayları diğer yandan Gölcükspor’u takip ediyor gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Geçen haftanın son günlerinde meydana gelen taciz olayı canımı çok sıktı. Değirmendere Cumhuriyet mahallesinde yaşanan olay artık şapkayı önümüze koyma vaktinin geçtiğini hatırlattı.

Gölcük’te yaşayan herkes bu sorumluluktan kaçamaz. Gölcük’te küçük yaşta çocuklara cinsel tacizler artıyor. Her gün bir iki vaka yaşanıyor. Birde aile içinde saklananları düşünün bu iş gerçekten çok ciddi.

Artık çocuk sevemez olduk. Sevene şüphe ile bakmaya başladık. Bize ne oldu böyle diye düşünürsek örf ve adetlerimizden koptuk, ayıpla özgürlüğü ayırt edemedik. Ahlaki değerlerimiz kayboldu. Bugün tv dizilerinde hemen hemen her dizi de evli bir adamın, kadının sevgilisinin olmasına hepimiz alıştık. Eskiden bunlar ayıp ve ahlak dışı kabul edilirdi. Küçük yaşta sevgili modunu tv’den kanıksayan toplum olduk. Tv’ler giderek ülke insanının yozlaşmasına sebep oldu. Bir dizi vardı hatırlayın amcasının hanımı ile sevişen bir genç adam ülkede infaal yarattı mı? Oysa eskiden bu millet ayağa kalkardı. Böyle diziler oynatılmaz hatta sahnelenmezdi.

Şimdi modernleşiyoruz, özgürleşiyoruz derken ahlaki çöküntü yaşattıklarının farkına varmadık, varamadık. Ak diyene kara demeyi alışkanlık haline getirdik. Birileri din elden gidiyor yaygarasıyla diğerleri Atatürk’ün arkasına sığınıp onların ak dediğine kara dedikçe battık. Onlar dine sarılıp ahlaksızlıklarına devam etti. Diğerleri Atatürk’e sarılıp dini dışladı.

Her şeyin başı cehalet, 9 yaşında bir kız çocuğuyla evlenilir diyen geri zekâlıya bu toplum siyaseten sustukça daha çok tacizler artar. Peygamber efendimiz’i (s.v.s.) örnek veren ahmaklara söylüyorum; Peygamber efendimiz (s.v.s) genç kızlarla evlenmiş ama onlara dokunmamış zevce görmemiştir. Her evliliğini iyi okuyun mutlaka zaruri sebepten kendine eş almış adı eş, aralarında bir münasebet yok. Bu örneği veren sapıklar işlerine geldiği için Peygamber efendimizi eşlerini evliliklerini anlatırlar. Okumadan araştırmadan bu söylemin üzerinden kendilerine yol yaparlar.

 Cahiller desem değil hepsi şeytan… Sapıkla,  9 yaşında,13 yaşında bir kız çocuğuna göz koymuş yada göz koyana ses çıkarmayıp dinimizde var diyenler, Peygamber efendimizin(s.v.s) hayatını bir daha okusun. Evliliklerinin nedenlerine baksın, sonrasını okusun bakalım hiç münasebet var mı?

Ben okudum o yüzden rahatça yazıyorum. Küçük yaşta evlilik hayal edipte cinsel açlığını bastıracak olan çakallar sakın ha mübarek insanın adını ağzınıza almayın, şerefsizler…

Bunları yazdım çünkü Gölcük’te her gün istismar olayı yaşanıyor. Kız erkek fark etmez lütfen çocuklarınıza dikkat edin.

Sokağa saldığınızda, her hangi bir kursa gönderdiğinizde dahi çocuğunuzdan gözünüzü eksiltmeyin. Aramızda ciddi derece de sapıklar var. Eskiden bu tür olayları aman Gölcük’ün adı çıkmasın diye Haber yapmıyordum. Bundan sonra hangi şerefsiz tacizci olayı yakalarsam haber yapacağım. Çünkü Gölcük bizim deyip çocuklarımızı rahatça sokağa salıyoruz, her yere gönderiyoruz. Oysa tehlike büyük o yüzden lütfen dikkat edin onlar bizim geleceğimiz…..

Değirmendere’de 14 yaşında bir kıza taciz olayını duyunca bu satırları yazmak elzem oldu. Artık gizlemek, saklamak yok bu şerefsizleri deşifre etmek ve polise teslim etmek şart oldu. Kimse şeref yoksunu sapıkları koruyup kollamasın, bildiğiniz, tanıdığınız kim varsa lütfen şikâyetçi olun…

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Caner Uzuner - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?