KİBRİN ABİDESİ!..

Ülkemizde siyasi üslup sınır tanımayan bir hal almaya devam ediyor. Ağızına gelen, geldiği gibi konuşuyor. Geçtiğimiz günlerde, siyaseten işi bitmiş ve halkta karşılığı kalmayan bir takım eski siyasilerin devletin üst kademelerine atanması; “olacak iş mi bu” dedirtti.

Bu ülkede gençler iş bulamazken..!

Üniversite bitirmiş gençler dahi iş bulamadıkları için intihar ederken; tuzu kuru ve ununu elemiş kimselere “ballı börek sunmak” halkın vicdanında kabul görmemiştir. Yüksek İstişare Kuruluna atanan siyaseten emekli olmuş; Bülent Arınç’ında yer aldığı bir kurulun, iddiaya göre; henüz göreve başlamadan 13 bin tl. maaşlarının 18 bine yükseltilmesine gelen eleştirilere, Arınç’ın: “Edepsizler” diye karşılık vermesi; halkın tepkisine neden olmuştur. 17 yıldır Devletin bütün imkânlarını kullandınız; ekonominin S.O.S verdiği bu zaman diliminde, hala para peşinde koşmak; hoş karşılanacak bir durum değildir. Velev ki %40 zam gerçek dışı ve birileri yalan haberler yayıyor. O zaman çıkıp; aldığınız net maaşı ortaya koymanız gerekmez mi?..

%5 maaş artışına talim edenler.

Kendilerine, %5 emekli maaş zammı reva görülenler; devletin üstünde dönen dolaplardan, israftan, talandan, usulsüz zenginleşmelerden, ahbap çavuş ilişkilerinden, kibrin abideleşmesinden son derece rahatsızlık duymaktadır. Siyaset bir avuç insanın geleceği için yapılmaz, halk için yapılır. Ülkenin her alanda daraldığı bir dönemde; üretmeyen hantal yeni hükümet sistemi bir yanda, vekil sayısının 600’e çıkartılmasına rağmen; etkisizleştirilen TBMM diğer yanda. Türkiye, bu iki olumsuzluktan bir an önce çıkmalı ve geç olmadan ekonomiye sarılmalıdır. Milletten uzaklaşan, tek kişiye dayalı devlet yapısı ve ne olduğunu henüz anlayamadığımız yeni hükümet sistemi, israfı daha da körüklemiştir. Borçlanarak keyif sürmenin ömrü tükenmekte, şayet acil yapısal önlemler alınmazsa; bu ekonomik sıkıntıyı toplum olarak hep birlikte damarlarımıza kadar hissedeceğimiz kara günler pek yakındadır. Tünelin ucunda beliren yeşil ışık, İMF’nin çağrı ışığıdır.

Ülke siyaseti hızla gençleştirilmeli ve çağın mesleklerine odaklanılmalıdır. Ekonominin sırtında ki ağır borç yükünü; hep birlikte sırtlamalı, daha çok çalışmalı ve üretmeliyiz.

Türkiye, 31 Mart seçimleri ile birlikte yeni bir iklim kuşağına girmiş bulunmaktadır. Yönetsel önceliğin, şeffaflık ve liyakate verileceğini söyleyen Millet İttifakının Belediye Başkanları, bunu başarabilirlerse; ülke derin bir nefes alabilecektir. Aksi durumda havanın daha da kirleneceği ve nefes almakta zorlanacağımız bir iklime geri dönülecektir.

Günün sözü: “Milletin vergilerini kendi tasarrufları gibi görenlerin; şeffaflık hazinesi kibirdir.”

Sevgi ile kalın…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hakan Bıçakcı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?