4 senede gelinen nokta

2015 kongresinde gölcük sporun bir Tok sigortaya vergiye piyasa borcu yok çeki geçerli sözü geçerli hocaların ve futbolcuların vazife almak istediği ender kulüplerden biri iken sene 2019 4 sene içinde gelinen durum ortada…  Bu durumu duyunca  küçük dilimi yutuyordum. Borç almış yürümüş öyle ki bu kulübün bir yılda aldığı  TFF  payı yetmiyor, iddiadan gelen pay yetmiyor, belediyenin verdiği pay yetmiyor.  Bu kadar borç nasıl oldu merak ediyorum.

 

3-4 İdman sahası mı yaptık, 3-4 katlı tesis mi yaptık,  şampiyon mu oldu da  bu kadar borca girdik.  Daha 5 ay evvel olağanüstü kongrede borç 1200 TL idi  de  5 ay sonra  3 milyon tl'nin üstüne çıktı.  futbolcular alacaklı, hocalar alacaklı,  vergi ve sigorta borcu var, malzemeci alacaklı, otelci alacaklı, çalışan alacaklı,TFF’ de  alacaklılar sırada  1 senede gelen paraları nereye ödediniz de   biteceğine çoğalmış.  Tabii bir de yöneticiler alacaklı.   Nasıl oluyor da yöneticiler alacaklı oluyor anlamadım. Kulüp öyle mi idare edilir, idare edemediğiniz, kurumsal olamadığınız için bu sene bu kulübe hangi futbolcu ve hangi hoca gelir.

 

Yeni sezonda kim sizi Otel verir, kim size malzeme verir hala ne bekliyorsunuz, neyi bekliyorsunuz, kulübün önünü açın, karar verin, ben yokum diyen bir sürü yönetici var ama kimse kulübün önüne açmıyor. Sen  Ahmet Başkan bu yönetim anlayışı ile zaten bir adım atacak durumun yok. Al kongre kararını yap yeni yönetimi devam etmek istiyorsan  et,devam etmek istemiyorsan da  çık açıklamanı yap ben yokum de Belediye Başkanı gereğini yapsın.

 

Sen kongre kararı almadıkça kimse adım atmaz vebal senin olur bu işi beceremediniz, ısrar etmenin hiçbir oluru yok, sen ve yönetimin bu kulübü zora soktu artık susanlar konuşur, konuşanlar susarsa doğru yol bulunur.  İğneyi kendimize batırmadıkça çuvaldızı başkasına batıramazsınız.  Sahalar, tesisler belli,  alacaklılar belli, dertler belli o halde niye ısrar ederseniz anlamış değilim. Anlatında bizde sizi anlamaya çalışalım.  Çeklerimiz bile değersizleşmiş, senetler iki üç defa değiştirildiği halde ödenmemiş. TFF’den  gelecek 3 yüz bin liranın  dağıtımı için herkese söz verilmiş. Söz veriyorsunuz da  o parayla hangi borcu ödeyeceksiniz.  topu topu gelen para 3 yüzbin tl.

 

Değerli Gölcükspor başkanı ve sevgili yöneticiler sokakta  yorulduk, biz bu işi yapamadık Ahmet'le olmaz diyorsunuz ama gel gelelim hem kongre kararı almıyorsunuz hem de beğenmediğiniz Başkanla çalışıyorsunuz, Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu….

 

 Peki şimdi size soruyorum kongre kararını siz yöneticiler değil de taraftar mı alacak?  Yeter artık toplanın kongre kararı alın daha ne bekliyorsunuz?

 

 Bir çağrım da aday olacaklara;

Seçilecek başkan ve yöneticiler 3 ay içinde en az 1 milyon tl  paranız olması lazım.  Sakın bu yoksa yaparım deyip ortaya çıkmayın kulübün kaderiyle de oynamayın derim.  Bugün itibarıyla kongre kararı almadığınıza göre Başkanım ve yönetici kardeşlerim hala vazifedesiniz o halde bir araya gelin tartışın konuşun futbolcuları çağırın helalleşin. Oteli, malzemeyi hocayı halledin hayat devam ediyor. Temmuzun onu 15'i sezon başlama zamanı bunu göz önünde bulundurun bulun durmuyorsanız da istifa edin derim.

 

Not:  son 4 haftada Hoca değişimi ile yaşanan süreçte  Ali Beykoz hocanın  bu takımı hiç katkısının olmadığını söyleyenler var,  bu söylem çok ayıp beyler, adam bir telefonla buraya geldi, takımı aslanlar gibi kümede bıraktı  bunları hak etmedi.  Ben şahsen ve gölcük altı adına Ali Beykoz hocama ve yardımcılarına teşekkür ediyorum. Bugün de yarın da bu kulüpte hep yeriniz var var olmaya da devam edecek nokta.

Kalın SAĞLICAKLA

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adem Ellibeş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Engin Kumcu - Bu kent gölcük spora zarar verenleri affetmez zararın neresinden dönersen kardır ama zarar zarardır biran önce bırakmalılar yıldırım başkan masaya yumruğunu vurmalı duygusal davranmamalı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 20:01
01

Semih Ağacan - Bravo adem hocam ağzına sağlık . Gölcükte rahat dolaşacaklarsa bu kararı bir an önce almalılar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 19:59

Anket Eriklitepe Tabiat Parkına gittiniz mi? Eriklitepe nerede?