Hatalar ve mutlu son

Son maçı deplasmanda net skorla rakibimizi yenmemiz de kümede kalışımıza çok ama çok sevindik. Allah korusun tersi olsaydı 35 senelik kulübümüz bal Ligi'nde mücadele edecekti. Futbolun içinde böyle vakalar var ve de var olacaktır.

Acaba bu hale neden geldik? Onu sorgulamak tabii ki hakkımız ben Adem Ellibeş olarak 55 senedir futbolcu, Hoca, yönetici ve de taraftar olarak futbolun içinde varım elimden geldiğince futbolun hizmetinde oldum olmaya da çalıştım.  Ama hiçbir zaman böbürlenmedim, hiçbir zaman elimden geldiğince yalan konuşmadım aldığım vazifeyi layıkıyla kulübün menfaati doğrultusunda çalıştım bir topun peşinden bile koştum. başa ağıranın yanında oldum derdi olanın derdine çare olmaya gayret ettim.  Tenkit edildim olur dedim bildiğim doğrular için çalıştım, çalıştım ama İsmail başkanımın başkanlığında saygı, sevgi birbirlerine inanan böbürlenme yen bir yönetim tarzı vardı .

Bizim zamanımızda Gölcüksporun marka değeri her hocanın, her bir futbolcunun Gölcüksporda oynama arzusu vardı. Bizim zamanımızda Hakan Cinemre Fenerbahçe'ye, Ertuğrul Ersoy Bursaspor'a, Eslem Beşiktaş'a Kaleci Fatih de bizde oynayıp Trabzon'a gitti. Hala bu futbolcular futbol oynuyorlar.

12 senelik İsmail Gençdemir başkanlığında olan tüm yönetici kardeşlerim kulübümüzün menfaati için çalıştı.  O zaman da zor günlerimiz olmadı mı? Tabii ki oldu üzüldük, içimize attık, tenkit edildik sustuk, çünkü zaman her şeyin ilacıdır 12 senede TFF’ye giden futbolcu olmadı, 12 senede TFF’ye giden Hoca olmadı, Gölcükspor hiç icraya düşmedi. Gölcük sporumuzun marka değerini hep yukarılara taşıdık.

Evet  takımımızı şampiyon yapamadık, yorulduk ve sonunda kongre ile görevi  devrettik. 2015 Mayıs ayında kongrede bir konuşma yaptım ne devlete, ne millete, borcumuz var. Beyaz sayfayla kulübümüzü devrettik ve veda ettik.

2015 yılında yeni seçilen arkadaşlar iş başına geçip çalışmaya başladılar tam 30 Mayıs'ta 4 sene olacak bugünkü tabloya baktığımızda durum hem madden hem de manen ne durumdayız kimse bana darılmasın ve kızmasın hepsi dostum, hepsi kardeşim ama hep söylüyorum sen, ben, yok Gölcükspor var. Ben Ellibeş ailesi olarak Gölcüksporun bir neferiyiz doğruyu söylediğim gibi yanlışları da söylemek mecburiyetindeyim.  4 senede Gölcük spor ne hale geldi sıralıyorum.

Yönetici kardeşlerimin kulüpten ne kadar alacakları üç aşağı beş yukarı biliyorum. Vergi borçları, sigorta borçları var.  Futbolcuların maç başı dahil peşinatlardan alacak olanlar var. Piyasalara borç var. TFF’ye müracaat eden futbolcular ve  Hoca var. Eski topçular hiçbir faydası olmayan ama çok paralara alınan Kaleci Fırat Çakmak, Sami İzcican, Tahir Kurt, Veysel Kılıç, Adem Kum, Adem Denizer, Samet Öngel, Kaan Kılcı  gibi futbolcuları kim aldı. Hiç oynamadan bir sürü paralar öde kulüp batağa sürüklendi.

Bir başka konu; Başkan Ahmet Şahin geldin yönetimi bu personelle çalışmam dedin çağır konuş çalıştıkları senelerin karşılığını ver herhalde ama yok İnat, kibirlilik bilmişlik adamları çağırmadın hiç konuşmadın mahkemeye taşındı.  O da kulübe milyarlara mal oldu. Nerede kulübümüzün menfaati beyler yeni giren arkadaşlara lafım yok ama eski arkadaşlar yapamadınız kulüp battı. Bana göre şimdi kümede kaldık çok sevindik ama acaba hocalarla ve futbolcularla oturup haklarını helal ettiniz mi? Emeği geçenlere teşekkür ettiniz mi? Bu yazıya kadar edilmedi çok iyi biliyorum.  Çünkü bu yönetim 2019-2020 Futbol sezonuna nasıl hazırlanacak, geriden gelen borç çok, hoca maaşları ödenmemiş,futbolcu paraları duruyor, yeni sezonda yeni peşinatlar yeni malzemeler, yeni kamplar nasıl olacak. Ben endişeliyim de gerisini bilmem…

Bir başka konu 3 sene önce kongrede üyeler Ahmet Şahin ve arkadaşlarını yetki verdi. verilen yetki de  kulüp başkanı ve yönetimi 3 sene görev yapacak, her yıl mali kongre yapacak. 2 sene oldu neden mali kongre yapmadınız?  Acaba neden? Ahmet Başkan kulübümüzün kime ne kadar borcu var ilk ağızdan senden duyalım ama saklamadan son kuruşuna kadar borcu bilelim.  Bir ricam daha var 4 senede yönetimde olan yöneticiler taahhüt ettikleri meblağları verdiler mi?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adem Ellibeş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?