İsmet İşeri ve Fikret Gürel

KSMMMO 29’uncu Olağan Genel Kurulu 22-23 Haziran tarihlerinde yapılacak. Kongrede 4 grup adına adaylık kesinleşirken bir ismin de bağımsız aday olması bekleniyor. İşte o aday İsmet İşeri olmalıdır.

Şimdi diyeceksiniz ki bu nerden çıktı. Bence İsmet İşeri Kocaeli Serbest Muhasebeciler,Mali Müşavirler Odası Başkanlığına aday olmalıdır. İşinde başarılı olan İşeri, bence en uygun isim,yakışır. İsmet abi düzgün adam  mesleki kariyeri, mesleki başarısı KSMMMO  koltuğuna oturmayı hak ediyor.

Siyaset onu işi değil. Siyasetten uzak durması lazım.Biliyorum Belediye Başkanlığını çok istiyor,ona gaz veriyorlar ama İsmet abinin işi değil.O artık fazla enerji harcamadan, ailesiyle bol vakit geçirecek zemin hazırlığı yapmalı.

Fikret Gürel’e gelince...

Fahrettin Büyüoğlu döneminde bir dönem ilçe sekreteri olarak görev yaptı, sonra benimle birlikte aynı görevi devam ettirdi.Sonrasında benim ilçe Başkanlığını bırakmamdan sonra  ilçe Başkanı oldu. Sonrasında  İsmet İşeri ve Ömer Dursun’la yarışıp seçimi İsmet İşeri’ye kaybetti. Aradan zaman geçti İşeri ile yolları kesişti ve onun yönetimine girip istifasının ardından ilçe Başkanı oldu.

Başkan Fikret Gürel’in ikinci dönemi bu dönem daha tecrübeli ayağı yere basan hamleleri ile kendisinin kurmadığı bir yönetimle  çalışmak  zorunda kaldı. Gürel, eğer ilçe Başkanlığına devam ederse yeni yönetimi kendi yapar.

Eğer böyle bir düşüncesi varsa tek aday olarak kongreye girmeli, eli güçlü bir ilçe Başkanı olmalı yoksa parti içi kırgınlık,dargınlık hep zarar, hep zarar o yüzden CHP’nin işi zor bir yıl sonra seçim var.

İşte bu yüzden CHP gibi iktidar alternatifi partide  tek adaylı tam destekli bir ilçe Başkanı seçilip  seçime götürmelidir.

İlçe Başkanı olacak olan şahıs evini,işini,çoluk çocuğunu ve cebini düşünmeyecek. Partiyle yatıp, partiyle kalkacak, masaya yumruğu vuracak biri olmalıdır.

Birilerinin istikbalini kollayacak ilçe Başkanı yerine bu şehri ters çevirecek, iyi muhalefet yapacak  ve seçime hazırlayacak biri olmaldır.

CHP Gölcük’de seçim kazanmak istiyorsa önce  parti içi çekişmeyi bitirecek,sokaya çıkacak, halkın önderi olacak. Haksızlığın,Hukuksuzluğun, Adaletsizliğin  üzerine gidecek ezilenin yanında ezenin karşısında olacak bir ilçe Başkanı ve yönetimi ile başarılı olur.

Hem ticaret yapayım, hem iş yapayım, hem aile bakayım, hem çocuklarımla ilgileneyim demeyecek bir ilçe Başkanı ve yönetimi başarılı olur.

CHP’liler 50 yaşın üsütünde bir aday olmamasına bu dönem dikket etmeliler. Daha aşağısı yani sınır 40-45 arası da olur.

Unutmayın 31 Mart yerel seçimlerini gençler kazandı. Yazılı ve görsel basında kendini iyi anlatan,tanıtan kazandı. Sadece sosyal medya’da poz verenler, yazılı ve görsel basını kullanamayanlar kaybetti.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Caner Uzuner - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?