Liste meselesi

Geçenlerde yayınladığımız liste ile Gölcük’de konuşulan Gölcük Gündem gazetesi bir ilki yaşattığı için telefonlarım susmadı.  Yayınladığımız AKP listesi bazen saat bazen dakika ile çok değişikliğe uğradı. Hatta beni yalancı çıkarmak için çok çaba harcayan bazı tipler kendi tuzaklarına düştüler.

AKP Meclis listesini yayınlarken bu listenin kesinleşmiş liste olmadığını üzerinde çalışma yapıldığını belirterek haber yaptık.  Çünkü sürekli gitgeller yaşanan liste  kentte büyük ses getirdi. Arayan arayan artık bıktım cevap vermekten ve kimseye cevap vermedim. Taki gece 23:00 de bir dost arayana kadar.. ....

 Sonrası malum liste nerden,kimden geldi muhabbeti  olunca söylediğim tek şey bu kent, bu listeyi ben yazmadan önce fısır fısır konuşuyordu ben haber yapınca en çok bilenler bağırmaya ve beni yalanlamaya kalkıştılar. En garip olanı ise bana listeye duyurmak için çaba harcayanın en çok beni eleştirmesiydi. Komik dünya ,ses kaydını  bir dost vasıtasıyla aldım. Adam aleni bu Caner’de çok oluyor nerden sıralamayı biliyor demeye başlıyor, sanki kendi 1 saat önce şehrin ortasında ben duyayım diye isimleri söylemedi ya  veriyor gazı..

Neyse  çok önemli değil. Elmde çok bilgi var,Ali Yıldırım Sezer ve Çetin Seymen ne yaptı,kimler için neler söyledi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı işin hangi kısmında devreye girdi,İl Başkanı nasıl müdahil oldu tek tek hafızamda duruyor.

Beyler iki kişinin bildiği sır değildir bilesiniz. Hangi parti olursa olsun durum değişmiyor.  Ha AKP, ha CHP  listelerine ulaşmak çok kolay, çünkü ağzı olan konuşuyor. Bizde ordan yakalayıp alıyoruz olay bu kadar basit yani partilerin içinde ajan aramayın. Bana bu listeyi kim getirdi, kim yolladı diye kafa yormayın ben, beni arayan yetkiliye durumu size anlattığım şekli ile özetledim. Millet olarak sesli konuşmayı severiz gerisi teferruat..

CHP Listesi

CHP Listesinde ilginç isimler duyuyorum. İşeri ve Gürel   nasıl sıralama ile halkın karşısına çıkacaklar göreceğiz.

 Şimdi gelelim CHP listesine Kontenjan adayı  olması yönünde Tamer Solakoğlu ile ikna turları devam ediyor. Fahrettin Büyükoğlu  ve İYİ Parti’den  bir isim kontenjan adayı olacak gibi söyleniyor.

Meclis  için adı geçenler şu şekilde; 

Osman Özbay  ile görüşülüp ikna edilecek ve listede yer alacağı söylentisi giderek arttı.

Şenol Seymen, Metin Kaya, Gülcan Güç Denizci, Özgür Yılmaz, H.K veya E.K, ( ancak ad-soyadların başharflerine ulaştım)  Pınar Naak, Hakan Bıçakçı,  Ümit Doğu Cinemre, Türkan Çimen, Murat Ağacan, Güney Yılmaz, Halit Güloğlu, Muharrem Aydın, Abullah Er, Mehmet Uzuner,  Hasan Topuz, Hakan Ak,Şengül Bekar Akdeniz, Yonca Moldur Yılmaz, Halil Sezgin, İYİ Parti, İYİ Parti,  İYİ Parti,  İYİ Parti,

Mehmet Oktay  ile görüşme yapılacak listeye alınacağı söyleniyor. H.K  kağış atmazsa ki çok büyük ses getirir yerine kardeşi olacak ki oda tanıdığım düzgün insanların başında gelir. Bu isimleri açıklamak bana yakışmaz çünkü onlar için İşeri büyük emek harcadı.

Ali Kemal Nuhoğlu ve  Faruk Gezen’le  meclis listesi için görüşme yapılacak. İşeri ve Gürel dersini iyi çalışmış gibi de bakalım görüşülen isimler kabul edecek mi?  Bunları nerden mi biliyorum? Güldürmeyin beni her parti sesli konuşuyor, o sese kulak verin yeter....

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Caner Uzuner - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Eriklitepe Tabiat Parkına gittiniz mi? Eriklitepe nerede?