BENİM ÜLKEMDE;

-Benim ülkemde; Anayasanın yoruma açık olmayan 94. Maddesi, hukukçularımız tarafından ucu açık yorumlanmamalıdır.

-Benim ülkemde; devletin namusu olan seçimlerde, şüpheye yer olmamalıdır.

-Benim ülkemde; kişisel beka ve koltuk davaları olmamalı, halkın ekmek davası, huzur davası ve sağlıklı yaşayacağımız bir ülke sevdalığımız olmalıdır.

-Benim ülkemde; seçimler bir beka sorunu olarak görülmemelidir. Bilakis, seçimler bir değişim bir yenilenme sürecidir. Geleceğe sağlıklı bakabilecek genç ve dinamik kadroların iş başı almalarıdır.

-Benim ülkemde; kardeşlik bağları güçlüdür. Oy kaygısı nedeniyle toplumu kutuplaştırma, ötekileştirme söylemleri yersiz ve gereksizdir. Kürtler bu ülkenin bir realitesidir. Kürtler üzerinden oy mühendisliği yapmak çok yanlış ve hatalı bir tutumdur.

-Benim ülkemde; anayasada “kamuyu ilgilendiren bütün koltuklar iki dönemliğine kiralık” yazılmalı ki; koltuk sevdalıları, sahiplenme psikozuna girmesin!

-Benim ülkemde; başı açık, başı kapalı sorunu yoktur. Dil, din, ırk, mezhep sorunu da yoktur. Olsa olsa aklı kapalı erkek sorunu vardır.

-Benim ülkemin toprakları verimli, Anadolu insanı ise üretkendir. Yalnız, bu iki gücü harekete geçirecek irade eksikliği mevcuttur. “Domates, biber, patlıcan” çarşı pazarın en çok konuşulan şarkısı olmuştur.

-Benim ülkemde medya özgür olmalıdır. Kamu varlığının verimli kullanılması için denge denetim son derece şeffaf olmalıdır.

-Benim ülkem; deniziyle, güneşiyle, dağıyla, ovasıyla her yerinden güzellikler fışkırmaktadır. Turizm gelirlerinin artırılması mümkündür.

-Benim ülkemde; her şeye muhalefet edilmemelidir. Muhalefet, topluca yanlışlıklara karşı yapılmalıdır.

-Benim ülkem; çok zor şartlarda kuruldu. Sağlığı yerinde olan ve çalışmasına engel bir durumu olmayan her birey, ülkesi için değer üretmeye sevk edilmelidir. Toplumun çalışması gereken önemli bir kesimini, yeşil kart ve sosyal yardımlarla tembelleştirirsek; hem ülke ekonomisinin yükünü artırır, hem de ülke enerjisini boşa akıtmış oluruz.

Bol bol kitap okuyalım ki, pozitif enerjimiz artsın.

Sevgi ile kalın…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hakan Bıçakcı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?