Hüseyin Erol ve Ersin Akboyun

Hüseyin Erol'u uzun yıllardır tanırım, yemişliğim,içmişliğim,yol yürümüşlüğüm vardır.  CHP içersinde düzgün adam say dediğiniz zaman ilk sayacağım isimlerden olur.  Gerçeketen iyi bir insandır naif bir beyfendidir.

 Geçenlerde  sosyal medya hesabından  Didem Arslan Yılmaz’ın, Habertürk TV’de 7 Ocak 2019 akşamı yayınlanan, Türkiye’nin Nabzı isimli tartışma programındaki yönetim anlayışını eleştiren  bir yazı paylaşımında bulunmuş O kızgınıkla  haddini aşan bir yazı olduğunu fark edip yayından kaldırmış. Yeni Gölcük Gazetesi sahibi Ersin Akboyun’a biri bu paylaşımı mesaj atmış oda yakından tanıdığı ve sevdiği dostları Didem Arslan Yılmaz ve eşine sahip çıkmış.

 Bu paylaşım ulusal medyada ses getirdi. CHP  tarihinin en hızlı kararını verip Hüseyin Erol’u  ihraç istemiyle disipline sevk etti. 

Hüseyin Erol yaptığı hatayı fark edip yayından kaldırdıktan sonra bir özür yayınladı. Hiç tarzı ve üslubu olmayan paylaşım onu derinden üzdü. Kendisini aradım,çok üzgün olduğunu fark edince   hepimizin başına gelebilecek bir hatanın olduğunu dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Sosyal medya kullanıcıları olarak herkesin başına gelebilecek bir hadise yaşandı. Bu da Hüseyin Erol gibi naif insanın başına gelince çok üzüldüm. İzmit beyfendisi olan Hüseyin Erol, özür diledikten sonra medyayı takip ettim. Bir kere daha Hüseyin Erol’u neden sevdiğimi anladım. Çünkü İzmit basını da Hüseyin Erol’a sahip çıkmıştı. Eğer Hüseyin Erol düzgün insan olmasaydı inanın hiçbir meslektaşım ona sahip çıkmazdı. O yüzden İzmit basınına teşekkür ederim.

Gelelim olayın diğer tarafına bizim Ersin, Hüseyin Erol’u tanımaz, kim olduğunu, nasıl biri olduğunu bilmez. O meslektaşına, ailece görüştüğü dostlarına sahip çıkmış. Bunu normal karşılamak lazım. Art niyet aramamak lazım. Çünkü Ersin, Hüseyin Erol’u uzaktan, yakından tanımaz. Art niyetle yapılmış bir haber değil.  Ona kimsenin kızma hakkı yok. Hüseyin Erol yanlış paylaşımda bulunmuş  bunu fark eden Ersin dostlarını korumuş olay bundan ibaret.

Şimdi sıra bende Hüseyin Erol ve Ersin Akboyun'u biraraya getirip olayı tatlıya bağlayacağız.  Sonrası Didem Arslan’la Hüseyin Erol’u bir araya getirmek olacak. Çünkü Hüseyin Erol benim dostumdur,adam gibi adamdır.Kimse kusura bakmasın Hüseyin Erol yalnız değildir...

Kalın SAĞLICAKLA

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Caner Uzuner - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz