MHP gövde gösterisine Gölcük'te devam etti

MHP Gölcük İlçe Başkanlığı, Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda, Adım Adım 2023 Ülkücüler Gölcük’te Buluşuyor Programı’nı yoğun katılımla gerçekleştirdi

+6
Haber albümü için resme tıklayın

MHP Gölcük İlçe Başkanlığı, Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda, Adım Adım 2023 Ülkücüler Gölcük’te Buluşuyor Programı’nı yoğun katılımla gerçekleştirdi

Programa MHP Genel Sekreter Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan, MHP MYK Üyeleri Gökhan Türkeş Öngel ve Yavuz Tellioğlu, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP Kocaeli İl Başkanı Av. Yunus Emre Kurt ve yönetimi, MHP Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır ve yönetimi, ilimizdeki MHP ilçe başkanları, MHP Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP) İl Başkanı Yudum Kaşıkçı, MHP KAÇEP İlçe Başkanı Gülay Ozantürk, Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdülkadir Özdemir, MHP Gölcük Belediye Meclis üyeleri Kürşat Çakıroğlu ve Savaş Toprak, Gölcük Ülkü Ocakları Başkanı Taner Koç, eski il ve ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları ve derneklerin başkan ve yöneticileri ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

Mehteran gösterisi ilgi çekti

Program, ilk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü’nün salona girişi ve gösterileri ile başladı. Mehter takımının konserinin ardından toplantıya geçildi. Toplantı, öncesinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı’mız okundu. Toplantıda ilk olarak MHP Gölcük İlçe Başkanlığı’nın faaliyetleri ile ilgili olarak hazırlanan sinevizyon gösterisi izlendi.

Emperyalistlere geçit vermeyeceğiz

Açılış konuşmasını yapan Gölcük MHP ilçe Başkanı Bilal Çakır "Öncelikle istişare toplantımıza katılan Genel Sekreter Yardımcımız, MYK üyelerimiz, Milletvekilimize ve il Başkanımıza bozkurtların yurdu Gölcük'ümüze hoş geldiniz diyorum. İçinde bulunduğumuz salonu dolduran, salon dışında olan ülküdaşlarım sizde hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bu salon diyor ki bizim baraj sorunumuz yok ama sizin iktidar sorununuz var. Bu salon diyor ki Gölcük ülkücüleri özledi. Sabredin az kaldı. İçinde bulunduğumuz güzel ülkemin güzel insanları, değerli ülkücü kardeşlerim siz olmazsanız biz, biz olmazsak Genel Merkez olmaz. Bize verilen her görevi yerine getirmek için dün nasıl çalıştıysak bugünde hep beraber yine çalışıp ülkemizin bekası için  gayret göstereceğiz.  Hiç kimse korkmasın Cumhur ittifakı olarak emperyalistlere geçit vermeyeceğiz. Dün de vermedik, bugün de vermeyeceğiz. Dünyanın ve ülkemizin geçtiği bir süreç var. Bu süreci inşallah Türkiye açısından kazasız belasız atlatmak istiyoruz. Fakat şunu söylemek istiyorum: Ülkemizin birçok ilinde bombalar patlıyordu. Bugün neden patlamıyor, onu düşünelim. Türkiye doğru yolda. Halkımız bunu görmeli. Vatandaşlarımız artık bunlardan olumsuz etkilenmiyor. Fakat bombaların patlamamasından rahatsız olan muhalefetimiz var. Muhalefetin bu durumu bizi üzüyor. Hedefimiz 2023 diyoruz. Biz hedeflerimizi halkımıza anlatacağız. Çalışmalarımızı, hedeflerimizi kamuoyuna anlatacağız. Allah’ım ülkemizi, milletimizi milliyetçi, devletçi ve ülkesine bağlı görünen münafıklardan korusun. Ne mutlu Türküm diyene. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum" dedi.

KAÇEP olarak gençlerimize destek vermeye hazırız

KAÇEP Başkanı Yudum Kaşıkçı, “Bugün burada, geçtiğimiz günlerde 56 yaşındaki İngilizce öğretmenine öğrencisinin yaptığı saygısızlığı dile getirmek istiyorum. Bu olay ne yazık ki ülke gündemine oturdu ve bizi çok üzdü. Türk gençliği nereye gidiyor sorusunu sormamıza neden oldu. Sosyal medyanın tehlikeleri, ana değerlerden uzaklaşmaya neden oldu. Türk gençliği nasıl olur da öğretmenlerine saygısızlık yapar, bu durum üzerinde uzun uzun düşünmek gerekli. Z kuşağı olarak göğe çıkartılan kuşak bu mudur? Bu saygısızlık, öğretmenlerimize kadar uzanmışsa buna bir dur denmelidir. Bizler, ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ diyen bir anlayıştan ne hale gelindiğini görmeliyiz. Türk gençleri, aslında ülkü ocaklı gençlerimiz gibi ahlaklı, dürüst ve saygılı gençler olmalı. Türkiye’nin geleceği ülkücü gençliktir. Buradan o gençlerin annelerine de seslenmek istiyorum: Gençlerimizin günlük hevesler yüzünden kendilerini heba etmelerine göz yummayın. Yeni neslin yaşadığı sorunlarda biz KAÇEP olarak gençlerimize destek vermeye hazırız. Buradan şer ittifakına da seslenmek istiyorum: Gençlerimizi sadece oy deposu olarak görmekten kaçının. Gençlerimizi bu şekilde görmek doğru değildir. Bizler, gençlerimizi geleceğimiz olarak görüyoruz. Şer ittifakı gibi gençlerimizin yaşadığı bu duruma sessiz kalmayacağız, gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ne Mutlu Türküm diyene

Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Abdülkadir Özdemir, “Saffet ağabeyimiz, bilge liderimize söz vermiş. Kocaeli tarihinin en yüksek oyunu alacağız demiş. Biz de bu sözü yerine getirmek için terimizin son damlasına kadar çalışacağız. Ülkü Ocakları olarak varlığımız, Türk halkına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

FİTNE VE FESATÇILARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ

İstişare Toplantısında söz alan İl Başkanı Yunus Emre Kurt; “Hepinizi saygı, sevgi ve minnetle selamlıyorum. Tabi bugün Gölcük’te, Donanma kentinde olmaktan dolayı duyduğumuz memnuniyeti hepinizle paylaşmak istiyorum. Buradan Sayın Milletvekilimizin Genel Başkanımıza verdiği sözü yeniden tekrarlamak istiyorum. Kocaeli bizim dönemimizde altın çağını yaşayacak. Partimiz hak ettiği yere çıkacaktır. Bizim davamız Lider, Teşkilat ve doktrine dayanır. Liderimize sadakat şereftir. Şerefin de tavizi olmayacaktır. Doktrinimiz 9 ışıktır. Teşkilatımız ise 7 aydır kayıtsız şartsız liderine sahip çıkan, adam gibi fitne ve fesatçılara uymadan bizimle birlikte yol yürüyen dava arkadaşlarımızdır. MHP Kocaeli İl Teşkilatları olarak Genel Başkanımızın emrinde çalışmaya, teşkilatlarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

BİR AVUÇ GÜRUH CHP’Yİ İŞGAL ETMİŞ DURUMDA’

MHP MYK Üyesi Gökhan Türkeş Öngel, “MHP ile Kocaeli ve Gölcük’ün öncelikleri aynıdır. Biz MHP olarak birçok şeyi tartışır, konuşuruz. Fakat iki şey tartışmaya kapalıdır: Atatürk ilke ve inkılaplarını hiç kimseyle tartışmayız. Diğeri de Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü asla tartışmayız. Fakat cumhuriyeti kuran parti olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilke ve inkılaplar konuşulup tartışılmaya devam edilmektedir. CHP’den bir arkadaşımız şu lafı kullanıyor: Sayın Kemal Kılıçdaroğlu İngiliz ve ABD Büyükelçisi ile görüşüyor. Bunu bir CHP’li söylüyor. İngiliz ve Amerikalarla ne görüştüler? Bugün bir avuç CHP yöneticisi, bir avuç güruh CHP’yi işgal etmiş durumdadır. Şimdi CHP’nin yanında bir de İYİ Parti var. Onlardan biri diyor ki HDP meşru bir partidir. Biz HDP’yi meşru bir parti olarak görmüyoruz. Onlar bu sözü söylerken boylarından poslarından utanmadılar mı? Bundan utanmadınız; teröristlerin şehit ettiği annelerden de mi utanmadınız? Sayın Genel Başkanımız, bunlarla ilgili çok güzel bir açıklama yaptı: Bunlar münafık görünen milliyetçilerdir, dedi. Bunlar geçmişte ‘MHP’siz meclis olabilir’ diyenlerdir. Ama bu kez MHP ve ülkücüler, bunu asla yemeyecektir. İYİ Parti’nin Genel Başkanı için Ülkücülerin ablası diyorlar. Ülkücülerin ablaya, abiye ihtiyacı yoktur. Ülkücülerin başbuğları, ülkücülerin Atatürk’ü vardır. Ülkücü yol, makas değiştirmez. Ülkücünün yeri de yolu da bellidir” dedi.

‘BEŞ STRATEJİ HEDEFİMİZ VAR’

MHP MYK Üyesi Yavuz Tellioğlu, “MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla, öncelikle 9 bölgede gerçekleştirilen bölge istişare toplantılarının ardından 81 vilayet ziyaret edilmiştir. Şimdi de ilçeler olarak Gölcük’te programımızı gerçekleştiriyoruz. MHP’nin 2023’teki beş strateji hedefini arz etmek istiyoruz. İlk stratejik hedefimiz, vatan ve millet sevgisiyle oluşan Cumhur İttifakı’nın muhafaza edilmesidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ülkemizin geleceği açısından daha da geliştirilmesidir. İkinci stratejimiz, 2023 yılı Haziran ayında gerçekleştirilecek olan seçimlerde, tarihin en büyük oyunu almamızı sağlamaktır. MHP’nin tarihi olarak Meclis’teki milletvekili sayılarını arttırmayı hedefliyoruz. Daha sonra da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden ve tarihi farkla cumhurbaşkanı seçilmesidir” dedi.

‘YENİ ANAYASA KAÇINILMAZDIR’

Tellioğlu, “Üçüncü stratejimiz şudur: Ne yazık ki ülkemiz, terör saldırıları ile baş başa kaldı. Tüm teröristler etkisiz hale getirilene kadar terörle mücadelemiz devam edecektir. Bu konuda MHP, Türkiye Cumhuriyeti’ne sonuna kadar destek vermektedir. Dördüncü stratejimiz, yerli ve milli bir ekonomi oluşturmaktır. Pandemi sürecinde insanlarımız, çiftçilerimiz çalışamaz hale geldi. Ancak bu sorunların çözümü konusunda hükümet yetkililerimiz, ilgili bakanlığımız çok ciddi gayretler sürdürmektedir. Bu ciddi çalışmaların neticesinde milli ve yerli ekonomi için destek vermeye devam edeceğiz. Son stratejik hedefimiz, yeni anayasa olarak belirlenmiştir. Bugün buradaki salonda yer alan hemşerilerimize sorsak, ülkemizin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu söyleyecektir. Genel Merkezimizin bizzat ilgilendiği 100 maddelik anayasa taslağı oluşturulmuştur. Ülkemizin sağlam bir geleceğe ulaşabilmesi için yeni anayasa kaçınılmazdır. Bu 100 maddelik taslak, Genel Başkanımıza iletilmiştir. Samimi olarak ifade etmek istiyorum ki bu hedeflerimizde, Allah’ın izniyle başarılı olacağız” dedi.

TARİHİN EN YÜKSEK OYUNU ALACAĞIZ

Programda söz alan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı; “Sayın Genel Başkanımıza Kocaeli tarihinin en yüksek oyunu alacağız diye söz verdim. Bunu size güvenerek söyledim. Kocaeli yapılan değişikliklerden sonra şaha kalkmıştır. Genç ve dinamik İl Başkanı Yunus Emre kardeşimi ve İl Yöneticilerimizi, İlçe Başkanım Bilal Çakır ve yönetimini tebrik ediyorum. Sayın Genel Başkanımız bölge toplantılarından sonra bizi 81 İl’e gönderdi. Neden gönderdi biliyor musunuz? Ülkemizin en sıkıntı yaşadığı dönemlerde halkımızın, esnafımızın, çiftçimizin yanında olduğunu göstermek için. Milletimiz, MHP’ye ne kadar güvendiğini bize gösterdi. MHP sahada olduğu zaman biz kendimizi daha güvende hissediyoruz diyorlar. MHP’nin gücü aldığı oyla ölçülmüyor. Çünkü MHP’nin özgül ağırlığı aldığı oydan çok daha fazla. MHP ne kadar güçlü olursa Türkiye Cumhuriyeti o kadar güçlü olur. Bizler il il gezdikten sonra ilçe ilçe gezmeye başladık. 148 arkadaşımız şu anda Türkiye’nin çeşitli illerinde. Ama CHP’nin en çok oy aldığı illere ve ilçelere gidiyoruz. Niye CHP’nin en çok oy aldığı yerlere gidiyoruz peki? Orada CHP’nin kurmuş olduğu ittifak ile ilgili gerçekleri anlatmak için. Bizim kurduğumuz ittifakın gerçeklerini o ilde CHP’ye oy verenlere anlatıyoruz.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN MİLLİ YOLUNDAN GİDİN

Dedim ki 2023’te iki yol var. Birinci yol Cumhur İttifakı’nın gitmiş olduğu milli yol, diğer yol ise ucunun nereye çıktığı belli olmayan bir yol. Bizler Cumhur İttifakını neden kurduk? Çünkü ülkemizde oluşan otorite boşluğunu gördük. Yani Cumhur ittifakını kurmanın zorunlu olduğunu gördük. Biz İktidarın ortağı değil Cumhur ittifakının ortağıyız. Peki Cumhur İttifakı’nı kurduğumuzdan beri geçen bu 5 senede ne oldu? Cumhur İttifakı ne yaptı, diğer ittifak ne yaptı? Bu 6 partinin bulunduğu ittifaktakiler bazı söylemlerde bulunuyor. Kemal Kılıçdaroğlu özellikle kurucu liderlerini unutuyor sanırım.

CHP’YE ATATÜRK’ÜN PARTİSİ DİYE OY VERİYORLAR

CHP’ye oy verenlerin çoğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için oy veriyor. Ama şu anda o Atatürk’ün kurmuş olduğu partiden maalesef eser yok. Kemal Kılıçdaroğlu şunları diyor. “Biz iktidara geldiğimizin ilk haftasında Selahatttin Demirtaş’ı serbest bırakacağız” diyor. Selahattin Demirtaş kimdir? Hain terörist başı “Apo’nun heykelini dikeceğim” diyen kişidir. Bizim için haindir. Osman Kavala kimdir? Gezi olaylarının finansörü, yardımcılarıdır. Millet İttifakının kurucusu Kılıçdaroğlu “teröristleri serbest bırakacağız” diyor. Peki aynı partidekileri ne diyor. “Biz dostlarımızla beraber seçimleri alıp ülkemizi yöneteceğiz” diyor. Bu dostlar kim diye sorulduğunda HDP’yi sayamıyorlar. CHP Milletvekili Tuncay Özkan “Selahattin Demirtaş barış elçisidir” dedi. Atatürk’ün kurmuş olduğu bir partinin düştüğü duruma bakın. Şimdi siz sokağa çıktığınızda öbür ittifak sahipleriyle kavga ediyorsunuz ya işte bunları söyleyin.

TEMMUZ AYINDA MAAŞLARA ZAM YAPILACAK

Sayın Cumhurbaşkanımızla dün konuştuk. İnşallah Temmuz ayı ile birlikte asgari ücretten tutun da emeklilerimize kadar birçok çalışan ve emeklilerimizin maaşlarına zam yapılacak. Çiftçilerimizin kredilerinde kolaylık sağlanacak. Halkımızın yanında olmaya devam edecek olan Cumhur İttifakı bunu her alanda göstermeye devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 gün önce imzaladığı kararname ile çiftçilerimizin borçlarının yüzde 75’ini devletimizin ödeyeceğini ilan etti. Temmuz ayında da maaşlara zam gelecektir. Ülkemizin geleceği için ülkemize tuzak kuranlara değil, ülkemizin geleceği için çalışanlara halkımız destek verecektir inşallah. Bundan asla şüphemiz yok. Biz Ülkücüler ülkemizi korumaya devam edecek, ülkemiz için çok çalışmaya devam edeceğiz. Yüce Allah iyi ki bizi Ülkücü yaptı. Ülkücüler ülkemizin sigortasıdır” dedi.

ÇABUK UNUTUYORUZ

Genel Sekreter Yardımcısı Bumin Bahadır Özarslan: “Çok Kıymetli dava arkadaşlarım şu an halen içerisinde olduğumuz ve etkilerini oldukça fazla hissettiğimiz covid-19 salgını sebebiyle daha önce yaşadığımız çok önemli bir krizi unutma eşiğine geldik. Türkiye 15 Temmuz gecesi çok önemli bir kriz atlattı. 15 Temmuz hain bir darbe girişimiydi. Türkiye daha öncede darbeler ile karşılaşmıştı. Fakat bu darbe diğerlerinden farklı olarak Türkiye’nin işgal edilmesi, iç savaş çıkartılmasını amaçlıyordu. Bazı şeyleri çabuk unutuyoruz, kıymetini sonra anlıyoruz. Savaşın çıktığı bomba düştükten sonra anlaşılıyor. 15 Temmuz gecesi devletin başı yok, devletin ikinci adamı yok. Hatta Ankara’da bakan ve milletvekilleri de yok. Ve biz o gece birkaç saat boyunca darbeye engel olacak Genel Kurmay Başkanı ve diğer Kuvvet Komutanlarından haber alamadık. Türkiye’de darbeye karşı koyacak tüm asli organlara el koymuşlardı. Darbeciler Özel Eğitim Komutanlığı’nda bir hain görevlendiriyorlar. O Semih Terzi eğer aldığı emri yapabilseydi tüm Bordo Bereli askerlerimizi Ankara’ya toplayacaktı. Kahraman Şehidimiz Ömer Halisdemir o haini başından vurarak, planlarını suya düşürmüştür. Türkiye çok ciddi iç karışıklığa sokulmak istenilmiştir.

HERKES SUS PUS OLMUŞKEN DEVLET BAHÇELİ KONUŞTU

İşte o gece herkes sus pus olmuşken, kimseden ses çıkmazken Ankara’da tek bir ses yükseldi, o da Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin sesidir. Genel Merkezimizin tüm ışıklarını açtırıp, adeta darbecilere meydan okuyan Genel Başkanımız, hükümetimizin yanında olduğunu açıkladı. Genel Başkanımız bu çıkışı yaptıktan sonra binlerce yıllık Türk’ün kahramanlığı ortaya çıktı. O karmaşık süreçten herkes görev bilinciyle harekete geçti darbeye karşı etkin bir mücadele başlatıldı. Birkaç saat içinde darbeciler perişan edildi. Genel Başkanımızın çıkışıyla birlikte Türk Gücü ortaya çıkmıştır. Bunu herkese anlatalım. 

BUGÜNKÜ CHP ATATÜRK’ÜN KURMUŞ OLDUĞU PARTİ DEĞİL

Benim gözümde muhalefet partileri sadece bir tanedir. O da Cumhuriyet Halk Partisidir. Ciddiye alınacak tek partide o’dur. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’ de bizim gibi köklü bir geçmişi olan bir partidir. Ancak Atatürk’ümüzün kurmuş olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’ni idare edenler maalesef terör yandaşları ile yan yana getirmiştir” dedi.

27 Mar 2022 - 11:18 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.