Kurtulmuş "Başta İzmit'i geri alacağız"

AK Parti 107. İl Danışma Toplantısı, Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

+8
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti 107. İl Danışma Toplantısı, Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Programa AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, MKYK Üyesi ve Milletvekili Emine Zeybek, Milletvekilleri Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, MKYK Üyesi Ahmet Fethan Baykoç, MKYK Yedek Üyesi Davut Coşkun Şiviloğlu, İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl eski Başkanlarından Şemsettin Ceyhan, Mahmut Civelek, ilçe belediye başkanları, ilçe teşkilat başkanları, önceki dönem belediye başkanları ve partililer katıldı.

Saat 20;00 de başladı
İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca programın ilk konuşmasını gerçekleştirdi. Kaynarca, selamlama konuşmasının ardından katılımcıları saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na davet etti. Partililer, programda divan kuruluna sorularını ve görüşlerini iletti. Geniş bir katılımın olduğu danışma meclisinde gençler ve kadınların ilgisi oldukça yoğundu. Saat 19:00’da başlaması gereken program bir saat gecikmeyle saat 20:00’da başladı.

Divan kurulu belli oldu
AK Parti İl Danışma Kurulunun Başkanı İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca oldu. Divan başkan yardımcıları İl Başkan Yardımcısı Alper Doğan ve İl Genel Sekreteri Büşra Özbay, Divan üyeleri ise İl Kadın Kolları Başkanı Yasin Özdemir ve İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir oldu. AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca danışma kurulunun başında hayırlı olsun dileklerini iletti.

Sizler bu ülkenin yarını geleceğin teminatısınız
Sonrasında söz alan İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in sözleri gençlerin hep bir ağızdan söylediği ‘Bir şarkısın sen’ şarkıları ile kesildi. Gençlerin coşkusu ve heyecanı oldukça fazlaydı. Ellibeş ise şarkıyı Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan’a ithaf etti. Oldukça kalabalık olan danışma meclisinde şarkılarıyla salonu inleten gençlere teşekkür eden Ellibeş, “Sizler bu ülkenin yarını geleceğin teminatısınız. Allah razı olsun. Diğer siyasi partililer bir türlü bizi çözemiyor. Bizim gençlerimizin nelerden oluştuğumuzu bilmiyor. Bu buluşmalarda birbirimizden aldığımız güçle enerjiyle oluşturduğumuz sinerji ile Sayın Cumhurbaşkanımıza söylediğimiz ‘Dik dur eğilme bu millet seninle’ demenin bir tezahürüdür. Partimiz teşkilatında görev alan tüm partililere teşekkür ediyorum” dedi.

2023’e kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz
Ellibeş, “Kocaeli teşkilatları görevini yapmanın mutluluğu ve huzuru içerisinde 107. Danışma Meclisimizi birlikte yapıyoruz. Biz fitne, fesat ve fücuru aramıza koymayacağız dedik. Sevgi, saygı ve samimiyetle bu günlere kadar geldik. 2023’e kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz. En ufak bir tereddüdüm yok. Teşkilat yapılanmasında Türkiye birinciliğimizi koruyoruz. Allah’ın izniyle kimseye kaptırmayacağız. Gönüllere girmek zor, gönüllerde kalmak daha da zor. Ama bizler bugüne kadar bütün zorları başardık. Bunu da aşarız Allah’ın izniyle. Genel Başkanvekilimize Kocaeli’ye geldiği için teşekkür ediyorum. Karış karış Kocaeli’yi gezip bizlere güç verdiler. Sizlerden aldığımız güçle 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyeceğiz. 2023 seçimlerinde Türkiye ortalamasının çok daha üstünde sandıklardan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye en güçlü desteği vereceğiz” dedi.

Heyecanınızı sokakta harcayacaksınız
Gençler kürsüye çıkana tezahüratları ile moral verirken Ellibeş’in ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. DR. Tahir Büyükakın, “Heyecanınızı anlıyorum ama gerçekten zamanımız çok kısıtlı. Heyecanınızı sokakta harcayacaksınız” dedi. Büyükakın sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim davamız ne post ne taht davasıdır bizim davamız nizamı alem davasıdır. Kocaeli teşkilatları bu davanın en güçlü teşkilatları olmuştur. Bütün organizasyonlarda evvela gençlerimiz sonra kadınlarımız başta olmak üzere hepiniz teşkilatımızın gururu oldunuz. Tüm ilçe belediye başkanlarımızla birlikte Ak belediyeciliği yapmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Hem sizlere hem milletimize layık olabilmek için sürekli sahada dolaşıyor projelerimizi yapıyoruz. Zaman geliyor yaptığımız çalışmaları anlatamıyoruz. Biz, onlar gibi 3 tane heykel açmak için bir kafeterya açmak için ortalığı ayağa kaldıran organizasyonlar yapmıyoruz. Sadece şu salonun coşkusu için her şeylerini verirlerdi. Allah razı olsun. Sizin boynunuzu bükmeyeceğiz” dedi.

Tedbirlerin yumuşamasıyla 2,5 aydır sahadayız
Milletvekilleri adına konuşan Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “600 gün aradan sonra sizlerle buluştuk. Bugün doğum günüm sizlerle kutladığım için çok mutluyum. Mehmet İpşiroğlu kardeşimizi ve eşini, Nurettin Timur abimizi ve uzaktan yakından akrabalarımızı ahirete uğurladık. Allah onlara rahmet eylesin. Koronavirüs sebebiyle sahalara inemedik. Tedbirlerin yumuşamasıyla 2,5 aydır sahadayız. 20 aydır yapamadığımız danışma meclisinde sizlerle istişare yapacağız. Sahaya her indiğimde tekrar tekrar AK Parti teşkilatının gücüne ve büyüklüğüne bir kere daha şahit oluyorum. AK Parti’nin arkasındaki güç, teşkilatlarımızdır. Hepinizden Allah razı olsun. Yılmadan bıkmadan çalışan bir dünya liderimiz var. Onun omzundaki yükü sizlerle birlikte almalıyız. Onun eli kolu ayağı nefesi olacağız. Hep birlikte çalışacağız, güven tazeleyeceğiz. Birileri ülkemiz üzerine kara bulutları karanlık tablolar çiziyor felaket tellallığı yapıyor muhalefet yenilen pehlivan misali sürekli erken seçim istiyor oysa AK Parti tarihine baktığımızda 18 bütçeyi genel kurulda görüşmüş ve geçirmiş bir partidir. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nde bir ilk, Avrupa ve dünyada tektir. 18 yılda 15 seçim yaptık, her defasında da AK Parti birinci çıktı. Karamürsel Ereğli seçimlerine girmiştir AK Parti ilk yılında. O yüzden AK Parti’nin ilk zaferi Kocaeli'ndedir. Birileri çıkıp diyor ki dindarların cebine giren çıkan paraya göre siyasi tercihlerini belirleyecek bunu söyleme cüreti gösteriyor. Dindarlar yani milletimiz davasına, ülkesine midesinden değil gönülden bağlıdır. Olduğundan daha farklı bir sorun varmış gibi gençlerimize bir gömlek çizmeye çalışıyorlar. Eğer bir harfle gençlerimizi tanımlamak isterlerse olsa olsa elif gençliği olur. Onlar ne derlerse desinler hangi iftirayı devreye sokarlarsa soksunlar teşkilatımızı umutsuzluk girdabına sokmaya çalışsınlar, birbirimize sımsıkı sarılacağız, toplu atan yüreklerimizle birlikte ölmek var dönmek yok diyerek Cumhurbaşkanımıza 2023’te güçlü bir seçim sonucu ile bayrağı teslim edeceğiz” dedi.

AK Parti daha büyük hedeflere yürüyecek
İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ise “Kocaeli’de büyük bir heyecana tanık oluyoruz. İnşallah Marmara Bölgesi her zamanki kadar sorumluluğunun farkında. 2023 yolunda üzerine düşen vazifeyi yapacak. Bunun en büyük ispatı Kocaeli teşkilatının bu salondaki coşkusu. Kendi hallerine bakarak Türkiye’ye umutsuzluk pompalayanlar bunlardan iktidar devşirmeye çalışanlara pabuç bırakmayacağız. 2023 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak teşkilatlar ayağa kalkacak meydanlara inecek ve sandıkları patlatacak. AK Parti daha büyük hedeflere yürüyecek. Yalancılara, iftiracılara gündem çarpıtmak isteyenlere meydanı bırakmayacağız. Genel başkan yardımcımız huzurunda söz veriyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti bir dava hareketinin adıdır
Danışma meclisinde son olarak söz alan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Kocaeli’de sizlerle beraber olmaktan mutluyum. Kocaeli’nin çok farklı kesimlerine dokunan gayet güzel bir program oldu. Bu program için teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Bütün programların üstünde çok güzel bir program oldu. Toplantımız bir danışma meclisi ancak aynı zamanda 2023 seçimlerine giderken uzun bir aradan sonra bir araya gelerek yüz yüze yapılan bir muhasebe ortamı. Bugünden itibaren nasıl çalışacağımızın toplantısıdır. Biz sadece amblemi olan bir siyasi parti değiliz. AK Parti Türkiye için, mazlum milletler için sadece politik bir parti değildir. AK Parti bir dava hareketinin adıdır. Bu salondaki insanlar Türkiye’yi daha iyiye götürecek bir siyasi kadrodur. Davamızın 3 ana direği vardır. İddia, irade ve ahlakımız var. Bu üçünün olmadığı bir siyasi hareket asla başarılı olamaz ve büyük hedefler üzerine gidemez. İddiası olmayan hiçbir politik hareket iz bırakamaz. Eğer iddianız güçlü ve büyük Türkiye ise ülkemizi daha güzel şartlara götürür, milli savunma alanında daha güzel adımlar atarsınız. Eğer iddianız varsa IMF’nin önünde 3-5 kuruş için ele avuç açmak yerine dünyada daha iyi yerlere getirirsiniz. Eğer iddianız varsa kapalı Maraş’ı açar KKTC’yi yeniden söz söyleyecek konuma getirirsiniz. Türkiye, sıradan bir ülke değildir. Türkiye başkasının iaşesi ile ayakta duracak ülke değildir” dedi.

Karanlık dünyalarından başlarını kaldırıp AK gençleri görsünler
Gençlerin ‘Reisi ara’ talebine cevap veren Kurtulmuş, “Reisimizin bir sürü işi var. Devlet yönetimiyle işleri var. İnşallah en kısa sürede Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme fırsatınız olur. Kocaeli’nin her zamanki yerinde olduğunu genel başkanımıza ileteceğiz” dedi. Sözlerini sürdüren Prof. Dr. Kurtulmuş, “Yeni ve adil bir dünyanın kurulması için mücadeleye devam edeceğiz. Dünyanın egemenlerine haddini bildirmeye devam edeceğiz. Bu millet yeri geldiği zaman tankın önüne yatıyor. Yeri geldiği zaman her türlü fedakarlığı gösteriyor. Türkiye’nin gençleri AK Parti’den uzaklaşıyor diyorlar. Sevgili gençler hangi anketi karşımıza koyarlarsa koysunlar AK Parti bütün yaş gruplarında birinci partidir. Yeniden büyük güçlü Türkiye iddiasını her zaman sürdüreceğiz. Yeniden adil bir dünya için mücadeleye devam edeceğiz. Boşuna Z kuşağı algısıyla uğraşmasınlar gelip Türkiye’nin gençlerini görsünler. Türkiye’nin gençlerinden umutsuz olanları İstanbul’daki Teknofest’e davet ediyorum. Gençler büyük gelecek hayaliyle Türkiye’yi daha ileriye götürmek için çalışıyorlar. Türkiye’nin gençlerinin yolunu kaybettiğini söyleyenler kendi karanlık dünyalarından başlarını kaldırıp AK gençleri görsünler. Biz Türkiye’nin gençlerine güveniyoruz. Siyasi hareketimizin olmazsa olmazlarından biri de ahlaktır. Doğru dürüst bir insan olmak hepimizin yerine getirmesi gereken bir olgudur. Manevi mesafemizi asla açmayacağız” diye konuştu.

Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin diyorlar
CHP ile İYİ Parti ortada görünüyor, diğer partiler de yanlarında görünüyor. Ama gizli ortakları HDP de var. Yarın seçim olursa kimi aday göstereceksiniz. Biri ben aday olacağım diyor ötekisi ben olacağım diyor. Biri de diyor ki ben başbakan olacağım o da sizin hemşeriniz. İyi de kardeşim başbakanlık sistemi kalkalı çok oldu. Bir araya gelip ittifak kuracağız cumhurbaşkanlığı sistemini değiştirip tekrar başbakanlık sistemini getireceğiz diyorlar. Güçlendirilmiş parlamenter sistem üzerinden bir ittifakınız var mı? Önce sandıktan birinci çıkacaksınız. Önce sandıktan Recep Tayyip Erdoğan’ı değiştirme imkanına sahip olacaksınız. Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin diyorlar. Bu millet de en yakın seçimde Erdoğan’ın yine açık ara cumhurbaşkanı olmasını istiyor. Sizin en büyük amacınız Kocaeli halkının gönlüne girmekti. Bunu da başardınız. Başta İzmit Belediyesi olmak üzere bütün belediyelerde inşallah AK Parti’yi birinci parti çıkaracaksınız. Söz mü gençler. Allah sözünüzü daim kılmayı nasip etsin. Allah ufkunuzu aydınlık eylesin” diyerek konuşmasını tamamladı. Danışma meclisinin ikinci bölümü basın mensuplarına kapalı olarak gerçekleştirildi.

28 Eyl 2021 - 12:22 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.
Anket Gölcük eski sanayi çarşısı alanında hangi proje uygulansın istersiniz....