İYİ Partinin iddialarına Başkan Sezer'den cevap

20 Eylül tarihinde İYİ Parti ilçe Başkanı İsmail Aynacı'nın gündeme getirdiği Belediye aracıyla AKP Kadın Kollarının taşınıyor beyanatına Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer'den cevap geldi.

20 Eylül tarihinde İYİ Parti ilçe Başkanı İsmail Aynacı'nın gündeme getirdiği Belediye aracıyla AKP Kadın Kollarının taşınıyor beyanatına Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer'den cevap geldi.

BAŞKAN SEZER’DEN AÇIKLAMA

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada: "17.09.2021 tarihinde, Dergah Sempozyumu açılış programı esnasında, Kartepe Ormanya’da “Çınarlarımızın Gölgesinde Çay Sohbeti” etkinliğine, başkan yardımcımıza gelen talep üzerine, ilgili müdürümüz tarafından 1 adet otobüs tahsis edilmiştir. İçeriği itibari ile, 65 yaş üstü vatandaşlarımızı kapsayan ve bugüne kadar hemşehrilerimizin, sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin taleplerinin, sosyal devlet anlayışına uygun olarak belediyemiz tarafından karşılandığını bilen müdürümüz, araç görevlendirmesini yapmıştır.

Ormanya ile ilgisi yoktur

 Bugüne kadar tamamen şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile hareket ettik. Görevlendirilen otobüsün üzerinde de, büyük harflerle “Gölcük Belediyesi” yazmaktadır. Mesai arkadaşlarımız, sosyal bir etkinliğe destek amacıyla hareket ettiklerini ifade etmişlerdir. Ormanya’ya giden otobüs, 65 yaş üstü büyüklerimizi yol üzerinden almıştır. Sosyal medyadaki paylaşımda ve haber fotoğrafları görülen, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki otobüslerin ise; Ormanya’daki etkinlikle ilgisi yoktur. Gölcük İznikliler ve Batum Havalisi Kültür Dayanışma Derneği’nin, Darıca Hüma Hatun Gençlik Kampı’ndaki etkinlikleri nedeniyle; derneğin talebi üzerine belediyemiz tarafından tahsis edilen araçlardır.

 Ayrım yapmaksızın hemşehrimize eşit ve şeffaf bir şekilde hizmet götürüyoruz

Prensibimiz; hiçbir siyasî, dinî, mezhepsel, etnik ya da ekonomik durum ayrımı yapmaksızın, hemşehrimize eşit ve şeffaf bir şekilde hizmet götürme, bu bağlamda, her koşulda doğruyu ifade etmek ve kamu kaynaklarını en verimli şekilde kullanmaktır. Şu ana kadar yaptığımız faaliyetler ve tasarruf tedbirleri, bu yaklaşımımızı teyit etmektedir.

Belediyemize ekipman konusunda başvurusu yok

Konuyla alakası olmamakla birlikte, paylaşımlarda bahsi geçtiği için; 19 Mayıs 2021 tarihindeki açıklama öncesinde, siyasi partilerden ekipman desteği konusunda Gölcük Belediyesi’ne yapılan bir başvuru bulunmamaktadır. Gölcük Belediyesi logosu nedeniyle, açıklamanın belediye tarafından yapıldığı kanısına sebebiyet verdiği gözlemlenmiştir.

Kazanılmış hakları yasal olarak korunarak belediyemizde çalışmaya devam etmektedir

Tüm belediye hizmetleri, hiçbir ayrım yapılmaksızın hemşehrilerimize ulaştırıldığı gibi; Gölcük Belediyesi toplantı salonları da, talep edildiğinde, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları tarafından kullanılmaktadır. İdari İşler Amirliği görevine 25.04.2019 tarihinde atanan personelimiz de; belediyede başka bir birimde görev yapmaktadır. Kazanılmış hakları yasal olarak korunarak belediyemizde çalışmaya devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile arz ederim" dedi.

 

 

 

23 Eyl 2021 - 10:30 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.

07

Örcünlü - Yaptığınız basın açıklamasında “Prensibimiz; hiçbir siyasî, dinî, mezhepsel, etnik ya da ekonomik durum ayrımı yapmaksızın, hemşehrimize eşit ve şeffaf bir şekilde hizmet götürme, bu bağlamda, her koşulda doğruyu ifade etmek ve kamu kaynaklarını en verimli şekilde kullanmaktır. Şu ana kadar yaptığımız faaliyetler ve tasarruf tedbirleri, bu yaklaşımımızı teyit etmektedir” demişsiniz. Bu yaptığınız hangi prensibinize karşılık gelmektedir. Nerede şeffaflık, nerede eşitlik ve nerede doğruyu ifade etmek? Bu açıklamanız ile yapılan etkinlik hakkında söylediğiniz en hafif ifade ile çocuk kandırmaya çalışmaktır. Konu kendi parti teşkilatınızın organizasyonları olunca kamu mallarını pervasızca kullanmaktan çekinmediğiniz çok açıktır.

Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur.

İsmail Aynacı

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Eylül 13:57
06

Örcünlü - İlk adı ALİ’ye istinaden seçim propagandasında “ALİ, Adalet-Liyakat-İstişare” sloganı ile yola çıkan Akpartili Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı ve yapamadığı atamaları ile “liyakat” ve hem kendi meclis üyeleri ile hem de kendi ilçe teşkilatı ile dahi bir araya gelip sorunları görüşmediği için “istişare” başlıklarından sınıfta kaldığı 2,5 yıldır görülmektedir. Avukat olan başkanın hukukçu kimliği ile en azından “adalet” başlığı hususunda bir şeyler yapabileceği düşünülen başkan Ali Yıldırım Sezer bu konuda da sınıfta kalmıştır.

Şimdi Sayın Ali Yıldırım Sezer’e soruyoruz, bu etkinliğe giden kişiler 65 yaş üstü olduğu için bedelsiz götürdük gibi bir garabet cevap vermeden belirtelim ki 65 yaş üstü vatandaşlar tarifeli hatlardan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği Kent Kart ile ücretsiz yaralanmaktadır. Gölcük-Ormanya diye bir hat olmadığını da herkes bilmektedir. Bu etkinlik için tahsis ettiğiniz otobüsü Gölcük Belediye’sinden Kocaeli İl Teşkilatınız mı Gölcük İlçe Teşkilatınız mı talep etti? Bu talep için ne kadar kiralama bedeli ödenmiştir?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Eylül 13:57
05

Örcünlü - Yaptıkları basın açıklamasında reddettikleri bu iddiamız üzerine bir başka otobüs tahsisini itiraf etmiş ve yapılan etkinliği de inkar etmiş görülüyorlar. Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada Kartepe ilçesi Ormanya tesislerinde Akparti Kocaeli Kadın Kolları tarafından düzenlenen “Ak Kadınlar Çınarlar ile Buluşuyor” etkinliğini sanki kendi ilçesi Gölcük’te düzenlediği Dergah Sempozyumu’nun bir parçasıymış gibi göstermiştir. Ayrıca bu etkinliği duyurmak için Gölcük’te bir yerel gazetede yayınlanan bu haberi kaldırtmış lakin başka gazetelerden kaldırtmayı da unutmuşlardır. Görülen resimlerde etkinliği kimin organize ettiği ve kimlerin katıldığı açık seçik görülmektedir. Ayrıca bu etkinlik hiç de Gölcük Belediyesi’nin düzenlediği bir sempozyumun bir parçası da değilmiş.

https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/7809959/ak-kadinlar-cinarlarla-bulustu

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Eylül 13:57
04

Örcünlü - Yaptıkları açıklamada bir hemşeri derneğinin Darıca ilçesinde düzenlenen hem de 4 gün süren bir eğitim kampı için hem de 85 kişi için 2 adet otobüsü tahsis ettiklerini bildirmişlerdir. Bizim açıklamamızdan 2 gün sonra tüm kılıfları hazırlayarak, katılan kişilerin sosyal medya paylaşımlarını kaldırtarak, konu ile ilgili belediye personellerine sessizlik emri vererek yaptıkları açıklama tek kelime ile komiktir. Bahsettiğiniz eğitim kampına katılan kişiler bu organizasyonun Akparti Teşkilatları tarafından düzenlendiğini ve bu amaç ile gittiklerini söylemektedirler. Verilen dersler ve dersleri veren kişilere bakınca da bu kampın ne amaçla düzenlendiği ve katılımcıların kimlikleri açık seçik görülmektedir. Hatta başkan Sezer kendisi de bazı konular anlattığı sosyal medya paylaşımlarında görülmektedir.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Eylül 13:56
03

Örcünlü - Bu vaka üzerine kürsüyü İyi Partililere teslim eden idari işler amiri o gün içinde belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer tarafından telefon ile aranarak jet hızı ile sözlü olarak görevden alındığı bildirilmiş ve kendisi de ertesi gün izne ayrılarak emeklilik hesapları yapmaya başlamıştır. Biz o gün bu yapılan işlemin bir kollanan fırsatın değerlendirmesi olduğunu ve Zabıta Müdürlüğü’ne getirilmek istenen kişi için yer açma hareketi olduğunu dillendirmiştik. Ki zaten ilerleyen günlerde mevcut zabıta müdürü idari işler amirliğine atanmış ve boşalan zabıta müdürlüğüne de başkanın yakın çevresinin iki yıldır baskı yapıp atanmasını istediği kişi getirilmiştir. Bu olay üzerine Gölcük Belediyesi “kamu malı olan hiçbir şeyin siyasi partilerin özel işlerinde kullanılamayacağını” basın açıklaması ile duyurmuştu.

Bir kürsü kullanımı sebebi ile teşkilatından azar işitince bir bardak suda fırtınalar koparan ve müdürlerin yerlerini değiştirecek kadar hassas davranan Ali Yıldırım Sezer’in kendi partisinin organizasyonlarına hem de bedelsiz olarak kamu malı otobüsleri tahsis etmesi hiç de etik olmamıştır.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Eylül 13:56
02

Örcünlü - “DAHA ADİL BİR GÖLCÜK MÜMKÜN” mü?

Geçtiğimiz 19 Mayıs resmi törenleri sonrasında tören alanında günün önemi hakkında açıklama yapmak isteyen İyi Parti Gölcük İlçe Teşkilatı Gençlik Kollarına kullanmaları için belediyeye ait kürsü bizzat belediye yetkilerinden talep edilmiş ve kürsünün kullanılmasına izin verilmiştir. Bu açıklama sırasında kürsünün işinin bitmesi için belediyeye ait taşıma aracı beklemiş ve konuşma sonrasında kürsü diğer teçhizatlar ile birlikte yüklenip yerine götürülmüştür. Lakin bu konuşma sırasında kürsü önünde bulunan logoyu kapatması için üzerine konulan bayrak rüzgar ile açılmış ve konuşma sırasında yapılan görüntü kaydında Gölcük Belediyesi’nin logosu da görünmüştür. Aynı gün bu açıklama görüntüleri sanal mecralarda gezmeye başlayınca Akparti Gölcük İlçe Teşkilatının baskısı ve şikayetleri ile yapılan iş reddedilmiş ve partimiz bu kürsüyü sanki gasp etmiş hatta çalmış da kullanmış gibi tavırlar sergilenmiştir. Sayın başkan yaptığı basın açıklamasında partimizin “19 Mayıs 2021 tarihindeki açıklama öncesinde siyasi partilerden ekipman desteği konusunda Gölcük Belediyesi’ne her hangi bir başvuru yapmadığını ve kürsüde Gölcük Belediyesi logosu bulunması nedeniyle açıklamanın belediye tarafından yapıldığı kanısına sebebiyet verdiği gözlemlenmiştir” demiştir. Tören alanına getirilmiş mevcut kürsüyü 2 dakika için kullanma amacı ile bundan sonra kimlerin kullanabileceğini, hangi makamlara ve nasıl başvurulacağı hususunda kendilerinden bilgilendirme bekliyoruz.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Eylül 13:56
01

Taksı Huseyın - Bütün işin bitti aynacı bumu kaldi hızmet eder oimaz hızmet oimaz zaten yok dersınız saygı duyun hizmet verenlere o insan herkese eşit

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 23 Eylül 10:44



Anket Gölcük eski sanayi çarşısı alanında hangi proje uygulansın istersiniz....