LGBTnin Türkiye tarihçesinde hükümetlerin rolü

Gölcük GELECEK Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu ilçe Başkan yardımcısı Ali İhsan Aydınlık, LGBT konusunda yazılı basın açıklamasında bulundu.

Gölcük GELECEK Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu ilçe Başkan yardımcısı Ali İhsan Aydınlık LGBT konusunda yazılı basın açıklamasında bulundu.

İşte Aydınlık'ın açıklaması;

Gölcük GELECEK Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu ilçe Başkan yardımcısı Ali İhsan Aydınlık "Türkiye'deki ilk LGBT örgütü Lambdaistanbul 1993'te, İstanbul'da kuruldu. Aynı yıl ILGA (Uluslararası Lezbiyen ve Gey Derneği) üyesi oldu. Şubat 1996 tarihinde, 100'de 100 Gey ve Lezbiyen adlı bülteninin ilk sayısını yayınlayan dernek, 1996 Temmuz'unda Club Prive'de bir onur gecesi düzenledi.

50. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti, 1. Çiller Hükûmeti, Doğru Yol Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Tansu Çiller'in başkanlığında, 25 Haziran 1993 tarihinde kuruldu. Doğru Yol Partisi ile Sosyal demokrat Halkçı Parti (18 Şubat 1995 tarihi itibarıyla Cumhuriyet Halk Partisi) arasında kurulan koalisyon hükûmeti, 5 Ekim 1995 tarihine kadar görev yaptı.

Bu dönemde Dernekleşme Faaliyetine başlasa da 2002 yılına kadar sınırlı kaldı. 2002 den sonra bu kuruluşların artışı dikkatimi çekti araştırmaya koyuldum. Bu düzene Karşı çıkanların da birer birer tasfiye süreci de yaşanmış olmak la birlikte. Ülkemize yeni bir dini ve ahlak sorunu inşaa edilmiş oldu.
Aslında bu sorunları yaratarak sorundan beslenen anlayışların da hesabını soracak hesap sahibi mutlak vardır.
Gelin bakalım inceleyelim. “Nerden Nereye “
09/10/2002 yılında Recep Tayyip Erdoğan eşcinsellerin hak ihlali yaşadıkları ve kendi yönetimlerinde herhangi bir ayrıma maruz kalmayacaklarını taahhüt etti.
08/04/2007 yılında Ak Parti hükümetinin onayı ile LGBT Öğrenci Derneği kuruldu.
31/05/2007 yılında İstanbul’da 170 yataklı LGBT oteli açıldı.
29/11/2011 yılında 6251 sayılı LGBT yasası çıkarıldı.
05/04/2013 yılında LGBT kurumsal olarak sosyal medya platformlarında yerlerini aldılar.
02/05/2013 AKP iktidarının onayı ile MEŞCİD (Müslüman Eşcinseller Derneği) kuruldu.
19/09/2014 yılında ETCEP (Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği) AKP iktidarının onayı ile yürürlüğe girdi.
28/06/2015 yılında AK Parti iktidarının izni ile LGBT onur yürüyüşleri başladı.
23/10/2015 yılında AK Parti iktidarının onayı ile Türkiye’de LGBT dernek sayısı 22 oldu.
Buradan Hakkı Haykırır iken yorumu okurlarıma bırakıyorum.
Allah'ın Adaleti ile batılın hak karşısında yenik düşeceğini göreceğiz.
Sizlere hatırlatırım ki Ankebút süresinden açıkça ibret almamız istenmiştir. Düşünüp tutalım diye öğüt verilmiştir.
28﴿
Lût’a gelince o, kavmine demişti ki: "Siz, kesinlikle daha önce hiçbir milletten hiç kimsenin yapmadığı bir hayasızlığı yapıyorsunuz."
﴾29﴿
"Siz hâlâ erkeklere yaklaşacak, meşrû yolu kapatacak, toplantılarınızda ahlâk dışı işler yapacak mısınız?" Kavminin tek cevabı şu oldu: "Hadi, doğru söyleyenlerden isen başımıza Allah’ın azabını getir de görelim!"
﴾30﴿
Lût, "Şu ahlâkı bozan topluluğa karşı bana yardım et rabbim!" diye dua etti.
﴾31﴿
Elçilerimiz İbrâhim’e müjdeyi getirdiklerinde, "Biz şu memleketin halkını yok edeceğiz; çünkü oranın halkı zulme sapmışlardır" dediler.
﴾32﴿
İbrâhim, "Ama orada Lût da yaşıyor!" dedi. "Biz orada kimlerin bulunduğunu çok iyi biliyoruz; onu ve karısı dışındaki bütün ailesini elbette kurtaracağız, karısı geride kalanlar arasında yer alacak" dediler.
﴾33﴿
Elçilerimiz kendisine geldiğinde Lût, onlardan dolayı huzursuz oldu ve ne yapacağını şaşırdı. Ama onlar "korkma, tasalanma!" dediler; "Biz seni ve karın dışında bütün aileni kurtaracağız; karın ise geride kalanlar arasında yer alacak."
﴾34﴿
"Biz, yoldan çıkmalarının cezası olarak bu memleket halkının üzerine gökten alçaltıcı bir belâ indireceğiz!"
﴾35﴿
İşte o memleketten geriye, aklını kullananların yararlanabileceği açık bir ibret vesikası bıraktık.
Yazımı bitirirken son olarak karanlıktan Aydınlığa çıka çakacağımız bir sözle sizlere veda ediyorum sevgiyle kalın
Dini bütün ve vakar sahibi olunuz. Çünkü böyle olan, kötü, çirkin, ahlaka sığmayan şeylerden uzak durur.

* Ağzına helva verenle, ensene tokat atan, arasında fark gözettiğin müddetçe, imanın kemale gelmiş değildir. Kemale ulaşanlar duası ile" dedi.

11 Şub 2021 - 18:56 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.
Anket Gölcük'te AVM açılsın mı?