Erdoğan, Koca ve Yavuz hakkında suç duyurusu!

Halkın Kurtuluş Partisi Covid-19 nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Kocaeli Valisi Seddar Yavuz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Halkın Kurtuluş Partisi HKP Covid-19 salgınıyla ilgili gereken önlemlerin alınmamasına ve verilerinin doğru açıklanmamasından dolayı Erdoğan ve Koca hakkında suç duyurusunda bulundu.

HKP avukatları İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına AKPli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca  Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve 80 il valisi hakkında 1593 SAYILI UMUMI HIFZISSIHHA KANUNU MADDELERE AYKIRI HAKARET EDILEREK GÖREVI KÖTÜYE KULLANMA suçlarını işledikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

SALGIN KONTROLDEN ÇIKMIŞTIR

HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen dilekçede Covid-19 salgını nedeniyle ülkemizde ilk vaka görüldüğü günden bugüne vaka sayısı vaka sayılarındaki artışa oranla vefat sayısı da hızla artmaktadır. Gelinen süreçte ise salgının artık kontrolden çıktığı vaka ve vefat sayısının resmi açıklamalardan çok daha fazla olduğu namuslu bilim insanları ve sağlık çalışanlarımız tarafından dillendirilmekte hatta bizzat tarafımızca görülmektedir ifadelerine yer verildi.

VAKA VE ÖLÜM SAYILARINDA GERÇEKLER SÖYLENMEMEKTEDİR

Dilekçenin devamında 25 Kasım 2020den bugüne açıklanan vaka sayıları namuslu bilim insanlarının 14 Eylül 2020de yaptığımız suç duyurusunda Partimizin söylediklerinin ne yazık ki doğruluğunu kanıtlamaktadır. Yapılan son açıklamalar başta AKP Genel Başkanı olmak üzere Sağlık Bakanı ve diğer yetkililerin gerek vaka sayılarında gerekse ölüm sayılarında gerçekleri söylemediklerinin kamuoyuna doğru bilgi vermediklerinin de itirafıdır ifadelerine yer verildi.

ÖNLEMLERİ ALMADIKLARININ İTİRAFI

Dilekçede Sağlık Bakanı Kocanın 26 Kasım tarihinde yapmış olduğu konuşmayı hatırlatan HKP avukatları NAMUSLU BILIM İNSANLARIMIZIN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN VE PARTIMIZIN AYLARDIR DILLENDIRDIĞI ÜZERE YETKILI VE SORUMLU KONUMUNDA BULUNANLARIN HEM VAKA SAYILARI HEM ÖLÜM SAYILARI NOKTASINDA DOĞRULARI SÖYLEMEDIKLERININ COVID-19 PANDEMISI ILE ILGILI BILIMIN EMRETTIĞI ÖNLEMLERI ALMADIKLARININ DA ITIRAFI NITELIĞINDEDIR ifadelerine yer verildi.

AKP KONGRELERİYLE VİRÜS YAYILMIŞTIR

Ulusal Bayramlara ve Baroların kongrelerine yasak getirildiği hatırlatılan dilekçede 23 Nisanlara 19 Mayıslara 30 Ağustoslara 29 Ekimlere 10 Kasımlara Baroların kongrelerine yasak koyan şüpheliler AKP Kongrelerine yasak getirmeyerek virüsün yayılmasına hizmet etmişlerdir. Ve tüm bunlar yetmezmiş gibi Kurban Bayramı öncesinde BU SALGINDAN KURTULUYORUZ INŞALLAH IKI BAYRAMI BIRLIKTE YAPACAĞIZ diyerek insanlarımıza bu salgın bitiyor artık tehlike geçmiş durumda diye düşündürterek insanlarımızın salgını hafife almalarına neden olmuşlardır. Şüpheliler 1 Mayıstan itibaren de ekonomik alandaki eksik gedik kısıtlamaları da kaldırarak artık her şey normale döndüğü mesajı vermişler Halkımızın bu açıklama ve uygulamalardan etkilenerek virüsün etkisinin geçtiği algısını uyandırmışlar dolayısıyla virüsün rüzgâr hızıyla yayılmasına neden olmuşlardır ifadelerine yer verildi.

SOSYAL DEVLET VURGUSU

Dilekçede Hıfzıssıhha Kanununun 83 76 maddeleri hatırlatarak İşte bu madde Devletin sosyal devlet olma özelliğinin bir sonucudur. Ancak AKP iktidarı Cumhuriyetin olmazsa olmaz birçok temel ilkelerinde olduğu gibi sosyal devlet ilkesini de ortadan kaldırmış halk yararına olan temel hükümler yok sayılmıştır ve 276 madde sağlıklı istatistik verilerin kamuoyu ile paylaşılması gereğini gerekçeleriyle birlikte sorumlularını da açıklamıştır. Ancak yukarıda da sunduğumuz gibi bu maddelere de tüm şüphelilerin aykırı hareket ettiği aşikârdır denildi.

GÖREVİ İHMAL SUÇU

AKPli Cumhurbaşkanı Erdoğan Fahrettin Koca ve 81 İl Valisinin Türk Ceza Kanununun 257. maddesine göre görevi ihmal suçu işlediklerini ifade eden HKP avukatları dilekçede Bu maddeye aykırı hareket ederek binlerce insanımızın hastalanmasına vefat etmesine açlık ve yoklukla başbaşa kalmalarına sebep olan şüpheliler hakkında soruşturma başlatılmasını talep etmek zorunlu olmuştur ifadelerine yer verildi.

CUMHURİYETİN SAVCILARININ OLUP OLMADIĞINI GÖRECEĞİZ

Suç duyurusunun ardından HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak Çağlayan Adliyesinin önünde açıklama yaptı.

Çolak şu ifadelere yer verdi

Saygıdeğer Halkımız

Bugün ülkemizi ve dünyayı kasıp kavuran Covid-19 salgını nedeniyle halkımızın ölümlerden ölüm beğendiği ortamlarda siyasi iktidarın merkezi yönetimi elinde tutan AKPgillerin gerekli önlemleri almayarak insanlarımızın ölümlerini artırması karşısında görev suçu işlediklerinden dolayı Çağlayan Adliyesinde suç duyurusunda bulunduk.

Esasen Halkın Kurtuluş Partisi olarak biz 14 Eylül tarihinde de benzer bir suç duyurusunda bulunmuştuk. Ancak ülkemizdeki Covid-19 süreci tamamen insan sağlığını hiçe sayan bilimin öngördüğü önlemleri hiçe sayan uygulamalarla geçiştirilmek isteniyor. Zamanında Bilim İnsanları çok ciddi uyarılar yaptılar bu konuda kitlesel ölümlerin gündeme gelebileceği şeklinde. Ama Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AKPgillerin tamamı bu salgını ciddiye almadan hatta kendileri işi inşallahla maşallahla geçiştirerek bitiş sürecini gündemi getirdiler.

Hiçbir bilimsel değeri olmayan ve gelecekte geçmişte bugünleri yaşayacağımız öngörülmesine rağmen insanlarımız maalesef bilerek ve ihmal suretiyle ölüme gönderilmiş durumlar. Şu anda Bilim İnsanlarının öngördüğü şekliyle ülkemizde 200.000 civarında insanın Covid-19 salgını nedeniyle yaşamını kaybedeceği söyleniyor.

Oysa sadece maske mesafe temizlik diyerek bütün suçu halka yıkanlar gerçek anlamda bu salgına karşı tam bir kapanma sağlayıp işçi sınıfının emekçi halkın geçimini sağlayacak desteği esnafımızın hatta sanayicilerimizin de geçici süredeki geçimini sağlayacağı desteği vermesi gereken hükümet bunları yapmadan tam tersine bir avuç Parababasına bir takım vergi indirimleri yaparak onların borçlarını silerek onlara teşvikler vererek ama işçileri de bu salgın ortamında çalışmaya zorlayarak Covid-19la mücadele ettiğini sanıyor...

Bu tamamen kandırmacadan ibarettir. Halka yapılan bir ihanettir. Halkın Kurtuluş Partisi olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da halkımıza yapılan tüm ihanetlerin hesabını sormaya sorumluların yargı önünde ve gerçek anlamda bağımsız tarafsız mahkemeler önünde hesap vermesi için mücadele etmeye devam ediyoruz. Bundan sonra da devam edeceğiz.

Bugün de Çağlayan Adliyesinde Tayyip Erdoğan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve 81 il valisi hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bu suç duyurusunu takip edecek Cumhuriyetin Savcılarının olup olmadığını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

BU BİLİNÇLİ BİR KATLİAMDIR

Çolakın ardından HKP avukatı Fettah Ayhan Erkan açıklama yaptı. Erkan Salgının yaz aylarına geçerkenki normale dönüş süresinde o zaman biz teşhisi koyduk. Bunlar sürü bağışıklığına gidiyorlar dedik. Sürü bağışıklığı demek bilerek kasten insan katletmek demektir. Bunun sonunda yüz binlerce Türk insanı katledilmiş olacak. Bu bilinçli bir katliamdır dedi.

01 Ara 2020 - 11:08 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sizce Gölcük'te en başarılı meclis üyesi kim?