Grup Başkanvekili Naak'tan önemli açıklamalar

CHP Grup Başkanvekili Pınar Naak, 2020-2024 yılı güncellenmiş stratejik planı, 2021 performans programı ve 2021 mali yılı bütçesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Pınar Naak, 2020-2024 yılı güncellenmiş stratejik planı, 2021 performans programı ve 2021 mali yılı bütçesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte grup Başkanvekili Naak'ın açıklamaları;

Gölcük Belediyesi 2020-2024 güncellenmiş stratejik plan, 2021 mali yılı performans programı ve bütçe tasarısına millet ittifakı meclis grubu olarak; Sayın başkan, değerli meclis üyeleri, belediyemizin güzide çalışanları ve kıymetli basın mensupları; millet ittifakı adına hepinizi saygıyla selamlıyoruz.

2019 Ekim ayında meclisimizde oy birliği ile kabul edilen Stratejik Plan, yasal dayanak çerçevesinde güncellenmiş ve tekrar meclisin onayına sunulmuştur. Millet İttifakı olarak; aynı çizgideyiz ve bu konudaki kararlı duruşumuz aynen devam etmektedir. Meclise ve Gölcük halkına taahhüdümüz olduğu üzere; yanlış ve eksik gördüklerimizi sizlerle ve kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.

2020-2024 güncellenmiş stratejik planı, 2021 yılı performans programı ve 2021 yılı bütçe tasarısını ittifak grubumuz değerlendirmiş, plan-bütçe komisyonunda alınan bilgiler doğrultusunda detaylı bir şekilde incelemiştir. 2021 performans programının, 2021 stratejik hedefleri ve 2021 bütçe tasarısıyla teknik olarak uyumlu hazırlandığını belirtmek isteriz.

Stratejik planda yapılan güncellemenin ana unsurlarından olan, yeni kurulan ve Stratejik Planda ilk defa faaliyetleri bulunan; Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün etkin çalışmalarına devam edecekleri düşüncesindeyiz.

Meclisimize sunulan stratejik plan ile ilgili tavsiyelerimizde, Gölcük Halkı adına beklentilerimizde aynen devam etmekte ve güncelliğini korumaktadır. Bu nedenle geçen yıl paylaştığımız düşüncelerimizi, kamuoyuna tekrar hatırlatmak isteriz;

Hemşerilerimizin huzurla vakit geçirebilecekleri; D-130 karayolunun alt ve üstüyle bütünleşmiş, ticari, sosyal, kültürel anlamda gelişmiş ve çekim merkezi haline gelmiş, mutlu insanların yaşadığı, Ulaşlı’dan Yazlık’a kadar modern ve müreffeh bir Gölcük ortak hedeftir.

Şehrimizin deprem riski bulunan bir bölgede olması ve deprem geçirmiş yapı stokunun fazla olması, kentsel dönüşümün kentimiz için önemini bir kez daha gözler önüne sermektedir.

Yapılacak kentsel dönüşüm sadece bir bölgeyi değil, tüm Gölcük’ü kapsamalıdır. İmar planında gerekli revizelerin yapılması gerekmektedir. Yerinde dönüşüm desteklenmeli, bireysel olarak yapılacak çalışmalar teşvik edilmelidir. Olası İstanbul depreminden etkilenecek bir bölgede olmamızdan kaynaklı; ilçemizde mevcut hasarlı binaların tespitiyle, bireysel ve yerinde kentsel dönüşüme hız verilmelidir. Gölcük halkı olarak genelde ve yerelde iktidar olan belediyeden beklentimiz bu yöndedir.

Kentimizin ikinci büyük sorunu ulaşım ve otopark sorundur. Gölcük’e yapılacak tüm yatırımların kentsel dönüşümile eşgüdümlü planlanması gerekmektedir.

Stratejik planda sosyal hayatı iyileştirecek projeler incelendiğinde; çocuklar, kadınlar, engelliler ve emekliler için yapılan projeler her geçen yıl artarak devam etmelidir. İmar ve kentsel altyapı ile kültür, turizm ve tanıtım, gençlik ve spor alanındaki projelerin hazırlanmasında kent estetiği ve kentin markalaşması öncelikli hedef olmalıdır.

Sonuç olarak; ortaya bir strateji konulabilir. Bununla ilgili planlamalar yapılabilir ve performans raporlarıyla ölçülebilir. Ama asıl önemli olan şey; yetki sahibi kişilerin, farklı dünya görüşlerine ve farklı etnik yapıya sahip olsalar da herkese aynı mesafede durmaları, adaletten hiçbir şekilde ayrılmamalarıdır.

Birinci önceliği halka hizmet etmek olan belediyemizin; ihtiyaçlar doğrultusunda ve imkânlar dâhilinde doğru işe doğru insan ilkesinden ayrılmayarak önceliği; liyakat olmalıdır. Tüm bunların gerçekleşmesi için; iç ve dış paydaşlarla uyum çok önemlidir. Bu uyumun sağlanması ancak istişare ile mümkün olacaktır.

2020-2024 yılı güncellenmiş stratejik planı, 2021 performans programı ve 2021 mali yılı bütçesi ile ilgili; Gölcük için yapılacak her türlü olumlu icraatın destekçisi ve takipçisi olmak adına Millet ittifakı olarak olumlu görüş bildirmekteyiz.

Saygılarımızla…..

Grup Başkan Vekili

PINAR NAAK

13 Eki 2020 - 16:23 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.
Anket Gölcük'te en başarılı ilçe Başkanı kim?