Gürel "Seymen geçmişi yaşıyor"

Gölcük CHP ilçe Başkanı Fikret Gürel AKP ilçe Başkanı Çetin Seymen'in siyasi fitnecilik suçlamasına cevap verdi.

Gölcük CHP ilçe Başkanı Fikret Gürel AKP ilçe Başkanı Çetin Seymen'in siyasi fitnecilik suçlamasına cevap verdi.

İşte Başkan Gürel'in açıklaması;

Öncelikle Covid-19 pandemi salgın hastalığın gölgesinde herkese sağlıklı günler dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.  Maalesef  her geçen gün vaka sayılarında ki artışla, korona virüsü etkisini devam etmektedir. Her şeyi  devletten beklemeden bireysel önlemlerimizi de alarak hayatımıza sağlıklı bir şekilde devam edebilmek için maske kullanımı, hijyen koşullarına dikkat etme ve sosyal mesafemizi de sağlamamız artık yaşantımızın bir parçası olmuştur. Bu bakımdan Sağlık Bakanlığımızın ve bilim kurulumuzun önerdiği kurallara uymamız hem kendi sağlığımız için hem de tüm sevdiklerimiz için çok önemlidir.

ERMENİSTAN'IN TUTUMU KABUL EDİLEMEZ

Ülkemizin içinde bulundu coğrafya çok kritik bir süreçten geçmektedir. Etrafımız da iç karışıklıkların dışında,  ülkelerin komşularına haksız saldırıları da devam etmektedir. Bu haksız saldırıya uğrayanların başında  kardeş ülkemiz Azerbaycan gelmektedir.

Ermenistan, uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak, kardeş ülkemiz Azerbaycan ile var olan ateşkesi bozmuş, yerleşim yerlerini ve sivilleri hedef alarak saldırıya geçmiştir. Bu nedenle Ermenistan'ın bölge barışını tehdit eden bu tutumunu Türk vatandaşı olarak kabul etmemiz mümkün değildir.

Yukarı Karabağ'daki Ermeni işgali yıllardır bu bölgenin kanayan yarasıdır. 1992 yılında beri hukuksuz bir şekilde süren Ermeni işgali bölge güvenliğini tehdit etmekte olup bölgede ki huzuru ve sükuneti de bozmaktadır.

Dolayısıyla çatışmaların yaşandığı bölge ülkemiz için Kafkasya bölgesiyle olan bağlantısı açısından da stratejik öneme sahiptir. Bakü - Tiflis - Ceyhan boru hattı gibi uluslararası stratejik tesisler çatışma bölgesine yakındır. Bu yüzden Türkiye Cumhuriyeti olarak meselenin uluslararası hukuk zemininde çözümü için Azerbaycan Cumhuriyetine her türlü desteği vermemiz zorunludur.

Yukarı Karabağ sorununun çözümü için Ermenistan daha önce işgal ettiği topraklardan kayıtsız şartsız çekilmelidir.

Ermenistan askerlerinin ve çetelerinin, Azerbaycan topraklarında ki yerleşim yerlerine yaptığı füze saldırıları ile sivillere yönelik katliamı savaş ve insanlık suçu olup, asla kabul edilemez.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, öncelikle Ermenistan'ın saldırısı sonucu yaşamlarını yitiren ve şehit olan Azeri kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Azeri kardeşlerimizin ve Azerbaycan'ın acısı bizim de acımızdır. Kalbimiz, dualarımız ve desteğimiz Azeri kardeşlerimiz ve Azerbaycan Cumhuriyeti ile beraberdir.

Seymen şahsımı siyasi fitnecilikle suçlamıştır

Geçtiğimiz hafta yaptığım açıklamada hiç bir siyasi beklenti içerisinde olmadan ve hiç bir siyasi fitnede bulunmadan Gölcük'ümüzün menfaatlerini gözeterek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne sorular yöneltmiştim. Çünkü biz göreve geldiğimiz günden beri, devamlı ilçemizin gelişmesi için yapılacak olan kalıcı projelere Cumhuriyet Halk Partisi olarak yönetim ve meclis gurubumuzla destek istenmesi durumunda, her türlü desteğe hazır olduğumuzu beyan etmiştik. Dolayısıyla aynı zamanda arkadaşım da olan AKP İlçe Başkanı Çetin Seymen, yapmış olduğum basın açıklamamı ya tam okumamış, yada okuduğunu anlamak istememiştir. Kendisi yapmış olduğu açıklamada üzüntü duyduğunu belirterek, şahsımı siyasi fitnecilikle suçlamıştır.

Kamuoyu önünde kendisine şunu söylemeden geçemeyeceğim; Gölcük’te şahsımın nasıl biri olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Konuşmalarımda veya açıklamalarımda cümlelerimi özenle kullanmaya ve kimseyi kırmamaya özen göstermişimdir. Ama Sayın Seymen söylediklerimi anlamadığından olsa gerek, sorularımıza yanıt vermek yerine kendine göre anlatmak istediklerini beyan etme yoluna gitmiştir.

İzmit Belediyesiyle gurur duymaktayım

24.09.2020 tarihli basın açıklamamızda 25 milyonluk  Değirmendere Hastane köprülü kavşağı ve 14 milyonluk İSU altyapı yatırımından zaten bahsetmiştik. Daha önce yaptığım açıklamada da,  Mareşal Fevzi Çakmak Caddesinin de eksikleri olmasına rağmen güzel olduğunu ve sebep olanlara da teşekkür ettiğimizi belirtmiştik. Ayrıca İzmit'e yaptıkları yatırımları da kıskandığımı beyan eden Sayın Seymen herhalde orada ne demek istediğimi de anlamamış. Kaldı ki CHP'li olan Belediye Başkanı Sayın Fatma Kaplan Hürriyet'in yaptıkları bütün projeleri kıskanıp akabin de benzerlerini yapmaya çalışan da Kocaeli Büyükşehir Belediyesidir. Bu bakımdan bir CHP'li olarak İzmit Belediyesinden de gurur duymaktayım. Bu bakımdan Sayın Seymen sorularımıza cevap vermek yerine konunun dışına çıkarak kişiselleştirmiştir.  Bizler yapılan her yatırım için de takdir ve teşekkürlerimizi ifade emekten de geri kalmayız. Bu yüzden sorularımızı yinelemek istiyorum. 

Büyükşehir yatırımlarının 44 milyonluk kısmı açıklanmadı

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Tahir Büyükakın , yapmış olduğu açıklamada bir buçuk yılda Gölcük'e 83 milyon yatırım yaptık demişti, bunun 25 milyon ve 14 milyonluk kısmını açıklamış ama geriye kalan 44 milyonluk kısmını açıklamamıştı. Bizde Gölcük’te  bu 44 milyonluk yatırımların neler olduğunu kamuoyuna açıklamasını istemiştik. Çünkü bir buçuk yıl için büyük bir rakam olarak göze batan bu tutar karşılığında, gözle görülür kalıcı bir yatırım gözükmemektedir. Hatta havaalanı gibi yol olduğu söylenen Mareşal Fevzi Çakmak caddesinde, yaya geçitlerinin düşünülmediği, döner kavşakta ışıklandırma sisteminin tercih edilmediği, sökülen ve kesilen ağaçların yerine yenilerinin dikilmediği ve en önemlisi de Donanma Caddesi etabının ne zaman ve nasıl yapılacağından bahsedilmemiştir.

Değirmendere'ye yapılan Kapalı Otoparkın yapılış amacına uygun olarak çalıştırılmadığını ve 2019 yılı Aralık ayından itibaren Kapalı Pazar yeri olarak hizmet vereceği söylemlerini unutmuş oluğu görülmektedir.

Sayın Seymen'in söylemlerine göre ilçemizde bir kaç nokta dışında alt yapı sorunu yoktur, bunlar kendiliğinden mi oluyor diye sormuş. Sormuş ama bu işlemlerin Büyükşehir Belediyesinin ve alt kademe belediyelerinin asli görevi olduğu gerçeğini de görmezden gelmiştir.

Ne zaman ve nasıl yapılacak?

Yakın zamanda Gölcük şehirlerarası  terminalin yapılacağını söyleyerek, yapılacağı zamanı ifade edememektedir. Bununla birlikte Kuzey Marmara Otoyolu ile övünürken, Güney Marmara Otoyolundan bahsetmeyerek, ne zaman ve nasıl yapılacağını söyleyememektedir.

Değirmendere kıyı projesi ile Millet Bahçesi projelerinden bahsediyor ama, ne zaman ve nasıl yapılacağından bahsedemiyor.

23.05.2018 tarihinde 2018/203308 ihale kayıt numarası ile ihaleye çıkarılmış olan İzmit - Gölcük raylı sisteminden bir satır bile bahsetmemektedir.

Geçmişte üst geçitlere asılan Gölcük  Belediyesi ile Donanma ışıklar arasında yapılacağı söylenen battı çıktıdan haberi dahi yok.

Yeni yapılan Sanayi Sitesi, hatalı imar planlaması sebebiyle etrafı tel örgülerle çevrilemediğinden gerçek hüviyetine kavuşamadığını, bırakın banka şubesinin açılmasını tek bir bankamatik'in konulamadığını ziyaret ederse göreceğini umut ediyoruz.

Bunlar gibi bir çok sorunu sayabiliriz ama kendilerini daha fazla üzmemek için şimdilik burada bırakıyoruz. Çünkü hepimiz Yazlık'tan Ulaşlı'ya kadar 170 bin nüfusluk Donanma Kenti Gölcük'te yaşamaktayız.

Bu gibi sorunları gündeme getirdiğimiz  ve sorunların çözülebilirliği konusunda Gölcük'ün Büyükşehir bağlamında gücü olduğunu belirttiğimizde, bizleri siyasi rant devşirmekle, siyasi fitne çıkartmakla suçlayarak hasamet yapma yolunu tercih etmiştir.

Ayrıca sayın Seymen, Sağlık Bakanlığı tarafından Gölcük'e yapılan sağlık yatırımlarından işine geldiği zaman pay çıkartırken, işine gelmediği içindir ki 2014 yılından beri yılan hikayesine dönen Gölcük merkez Kentsel Dönüş Projesinden bahsetmekten imtina etmektedir.

Kısaca siyaseten iflas etmişliğin çaresizliği ile 2004'lü yıllara atıfta bulunarak geçmişi yaşıyor ama 2020 ve sonrası için gelecek planlamalarından net bahsedememektedir. Sayın Seymen, bu sorularıma bir açıklık getirirseniz Kamuoyunu aydınlatmış olacaksınız.

Altına tekrar çizerek söylemek isterim ki; bizler yaşadığımız ilçemize kalıcı ve halkımızın menfaatlerine uygun olarak yapılacak her faydalı yatırıma destek olacağız. İlçemizdeki  bütün muhalefet siyasi parti ilçe başkanları da inanıyorum ki benim gibi düşünmektedir. Fayda Gölcük halkı ve gelecek nesiller içinse, bu noktada siyaset kesinlikle düşünülemez.

07 Eki 2020 - 17:26 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.

01

Gölcüklü - Bravo süper yazılmış konular çok güzel işlenmiş.sayın seymen gölcük te muhalefete teşekkür etmeli

Bu beyanları üstlerine göstererek elini güçlendirecektir.

Zaten fikret başkana yüklenerek etkin bir muhalefet ile gölcükün büyükşehir nezdin de önünü açmak istediğini düşünüyorum.böyle ise sayın seymen durmak yok muhalefete yüklenmeye devam.gölcük için herşey mübahtır

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 07 Ekim 20:09Anket Gölcük'te en başarılı ilçe Başkanı kim?