Kocaeli takımlarına Misli.Com müjdesi!!!

MİSLİ.COM'un Türkiye 2'inci ve 3'üncü liglerine isim sponsoru olması ve maçların yayın hakkını alması futbol kulüplerinde büyük sevinç yarattı.

Haber albümü için resme tıklayın

MİSLİ.COM'un Türkiye 2'inci ve 3'üncü liglerine isim sponsoru olması ve maçların yayın hakkını alması futbol kulüplerinde büyük sevinç yarattı.

Can suyu oldu

2'nci ve 3'üncü Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, "106 kulübün temsilcisi olarak teşekkür etmek istiyorum. Bu zor zamanda, pandemi zamanında, böyle bir destekle, bizleri çok sevindirdi. Kulüplerimize bu can suyu oldu, bizleri çok memnun etti .Misli.com ailesine ve Yıldırım Demirören başkana çok teşekkür etmek istiyoruz. Bu işaret fişeğini onlar yaktı, onlarla beraber daha güçlü şekilde ilerlemek istiyoruz. Bu gücü de inşallah 106 kulübümüzle beraber daha iyi yere getirmek istiyoruz. Bu 106 kulüp dediğimizde, 60 tane il, 50 milyona yakın nüfus temsil ediyor. Pandemi dolayısıyla biliyorsunuz ilk dönem seyirci yasağı var. Misli.com'un bu yaptığı hareketle taraftarların bütün il takımlarını izleme fırsatı olacak. Bu yönden Misli.com ailesine de çok teşekkür etmek istiyorum. İnşallah önümüz açıldı diyelim.

Canlı yayın mutluluk verir

İnşallah 2 yılın sonunda da bu rekabete girer, izlenme oranları çok olur. Dijital platformda yayınlanacak maçlarımız, inanılmaz bir şekilde seyircimizde izleyebilecek. Bu da bize mutluluk veriyor. Bein Sports'la olan sıkıntılar nedeniyle uzun süredir ödeme alamıyordu kulüplerimiz. Buradaki rakam önemli değil ama tam bu sıkışık dönemde, kulüplerimize bu can suyu oldu, bizleri çok memnun etti. Kulüplerimizin yol konaklamalarında, futbolcuların ödemelerinde bir nebze olsun rahatlama sağlayacağını tahmin ediyorum.

Hakem hataları az seviyeye iner

Futbolcu televizyon ekranı olduğunu hissettiği an, daha farklı oynuyor. Bu hem rekabeti de arttıracak. Çünkü; bizim 2 ve 3'üncü Lig kulüplerimizin bir eksiği vardır. Futbolcu kendini gösteremiyordu, artık Misli.com sayesinde tüm futbolcularımız canlı olarak izlenecek. Bizlerinde transfer yaparken canlı olarak izlediğimiz futbolcuyu almak daha avantajlı olacak. Buradan deplasmana gidemeyen seyircilerimizde izleyebilecek. Ben ayrıca hakem hatalarının daha az seviyeye ineceğini tahmin ediyorum" diye konuştu.

Para sezon başı gelecek

Çok inanılmaz bir destek, bu bizim için bir çığır açtı diyebilirim. Çünkü, futbolcuların da artık bir hedefi oldu. Burada ilk 11'de oynayabilirsem, canlı yayına çıkacağım, belki burada piyasa değerim artacak, büyük takımlara gidebilirim diye düşünebilirler. Yayınlardan gelecek miktar kulüplere böldüğümüzde, herhalde 80 ile 100 bin TL arasında bir para gelecek kulüp başına. İsteyen çim bakımında harcayabilir, isteyen alt yapısına verebilir. İsteyen üst yapısında 1-2 tane primini karşılayabilir. Ama en önemlisi sezon başında bunun olması bizlere çok büyük bir artı getirdi. Çünkü; sezon başları kulüplerin en çok para harcadığı zamanlar. Bence bazı kulüplerimiz bu parayı lisans, transfer işlemlerinde harcarlar, yoğun ödeme planları var şu anda" diye konuştu.

Demirören'e teşekkür etti

Bayrampaşaspor Kulübü Başkanı Cengiz Günaydın, "Alt ligler için Misli.com'un yaptığı sponsorluk mali açıdan çok ciddi bir katkı sağlayacak. Bu anlamda Kulüpler Birliği kurucu fikir babası olan Sayın Yıldırım Demirören'a teşekkür ederim, yine babalık yaptı, bize sahip çıktı. Asıl önemli olan ise bu maçların yayınlanacak olması. Bu liglerin göz önünde olacak olması. Biz yıllardır bunu istiyorduk.

Misli.Com'un çok artısı olacak

Belki çok büyük paralar olmayacak ancak manevi desteği bile çok önemliydi. Buradan gelecek gelir tabii ki çok önemli ancak en önemlisi bu kulüplerin bilinir olması, maçların yayınlanacak olması. En önemli etken bence bu. Bu liglerde çok kaliteli oyuncular var. Aslında varlığı olan ancak göz önünde olmayan liglerdi bunlar. Buradan da birçok sporcu Süper Lig'e gitti, Avrupa'ya gidenler oldu. Uzun vadede inşallah bu sponsorluk devam eder. Herkesin ciddi derecede lehine olacağını düşünüyorum. Bu yıl 3'üncü Lig'den Kerem Aktürkoğlu bildiğiniz gibi Galatasaray'a transfer oldu. Göz önünde olduğu için ve kupa maçında da olduğu için transfer oldu. Oysa ki bu liglerde Kerem gibi birçok kaliteli oyuncu var. Misli.com'un bu yönden çok katkısı olacak. İnşallah buradan yukarıya çok oyuncu gidecek" açıklamasında bulundu.
Bu sponsorlukla gelecek olan gelirin ilaç olacağını söyleyen Günaydın, takımların bu gelirleri doğru kullanması gerektiğine vurgu yaparak, Bayrampaşaspor olarak gelirleri altyapıda kullanacaklarını sözlerine ekledi.

Bu bir milat

2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele edecek Bodrum Belediyesi Bodrumspor'da Başkan Rıza Karakaya,"2. Lig ve 3. Lig kulübelerimiz için Misli.com yapılan sponsorluk anlaşmasında dolayı sayın Yıldırım Demirören ve Federasyon Başkanımız Nihat Özdemir ile yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Yapılan sponsorluk kulüplerimize güzel bir destek oldu. Kulüplerimiz bir destek payı alacak. Desteğin yanında liglerimiz internet üzerinden canlı yayınlanacak. Oyuncularımız takip edilerek marka değerlerimizi artıracak. Bu anlaşmayı milat sayıyorum. Güzel bir çalışma oldu. Bu başlangıç ile birlikte ileride daha büyük kapıların ve sponsorlukların olacağını düşünüyor ve teşekkür ediyorum" dedi.

TFF'ye ve Misli.Com'a teşekkür etti


Nazilli Belediyespor Başkanı Soner Yelkovan, "Sayın Federasyon Başkanımız Nihat Özdemir zaten bunun müjdesini geçen hafta vermişti, kulüplerin de bu yönde bir isteği vardı. Başkanımız yaptığı açıklamada bu gelişme doğrultusunda önümüzdeki günlerde sözleşmenin imzalanacağını ve kulüplere ekstra bir gelir kapısının açılacağını söylemişti. Bunun gerçekleştiğini gördükten sonra Türkiye'nin içinde bulunduğu durum ve Türk futbolunun geçirmiş olduğu süreçte yapılan bu katkı bizler açısından çok değerlidir. Türk futboluna katkılarından dolayı Demirören Holding yönetim kuruluna minnettarız. Bu tür projelerle Türk futboluna yapılan katkıların arttırılması ve desteklenmesini talep ediyoruz. Bu kriz sürecinden yapılan katkıya camiamız adına teşekkür ederim. Bu sezon açıklanan sezonun ilk yarısında seyircisiz ve sonraki yarısında ise seyircili olmasından dolayı bu gelişme de taraftarla açısından bulunmaz bir fırsat oldu. En azından canlı yayından izleme fırsatı bulacaklar" dedi.

Önemli bir katkı önemli bir olay

ANAGOLD 24 Erzincanspor Teknik Direktörü Özcan Kızıltan, "Öncelikle şu sön dönemlerde futbol kulüplerinin ekonomik anlamda büyük sıkıntılar içerisinde olduğunu biliyoruz. Bu anlamda misli.com'un 2'nci ve 3'üncü lig takımlarının maçlarını yayınlaması ve yayınlarken de ekonomik anlamda katkı sağlaması çok önemli bir şey. Ekonomik olarak katkı sağlamasının yanında 2'nci ve 3'üncü lig takımlarının daha yakından izlenmesi, tanınması ülke genelinde futbolun daha geniş alanlara yayılması açısından çok önemli çok güzel bir şey. Ben kendi adıma misli.com'a Anagold24 Erzincanspor Teknik Direktörü olarak teşekkür ediyorum. Önemli bir katkı, önemli bir olay. Bunun farkındalığı ile izleyenlerimize misli.com aracılığı ile bizi izleyen insanlara da iyi bir Erzincanspor izletmek istiyoruz" diye konuştu.

Emeği geçenlere teşekkür etti

Misli.com 3. Lig 3. Grup'ta mücadele eden Karşıyaka'da Teknik Direktör Soner Tolungüç,  "Öncelikle yeni sezon tüm takımlarımıza hayırlı olsun. Kazasız, belasız, sakatlıksız bir sezon diliyorum. Misli.com'un alt liglere sponsor olması kulüplerimizin ekonomisinin iyi olmadığının da bir gerçek olduğu dönemde çok değerli. Katkı sağlaması, ekonomik olarak kulüplerin yaşaması adına ve maçların da dijital ortamda yayınlanması adına sponsorluğu çok önemli buluyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Görüntü oyuncunun gelişmesinde çok önemli. Bizim en büyük handikapımız maçların ilk yarıda seyircisiz oynanacak olması. Seyirciyle bütünleştiğimiz zaman çok coşkulu oynayan bir takımız. Türkiye'deki takımlar arasında en az kadro derinliği olan, transfer yasağıyla 5'inci sene de aynı kadroyla devam eden bir takımız. Altyapımızdan oyuncularımızı zaman zaman A takıma alarak adaptasyonlarını geliştiriyoruz. Kendi içimizden oyuncu yetiştirmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla genç oyuncular için de bu vizyon son derece önemli. Dijital ortamda her maç canlı olmasa da bu anlaşma görüntüleri arşivleyerek hem rakiplerimizi hem de kendimizi daha iyi analiz etmemizi sağlayacak" diye konuştu.

Bu kaynağı futbolculara aktaracağız

Misli.com 3. Lig 2. Grup takımlarından Büyükçekmece Tepecikspor'da başkan Temel Eyüboğlu, "Misli.com'un maçları şifresiz ve ücretsiz olarak yayınlaması çok önemli bir olay. İlk defa sponsor anlaşması olmuştur. 2. ve 3. Lig kulüplerinin değerini arttırma açısından önemli bir anlaşma. Önümüzdeki hafta lig başlayacak. Misli.com'un ufacık da olsa bizim gibi kulüpler açısından önemli bir kaynaktır aktaracağı para. Para önemli değil, 20 yıldır kulübün sahibiyim böyle bir sponsorluk olmamıştı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Misli.com'da canlı yayın olacağı için futbolcularımızın ve kulübümüzün marka değeri artacak, bu önemli. Burada alacağımız kaynağı futbolcularımıza kullanacağız. 1988'den bu yana 1 lira borcumuz yok. Genç ve yetenekli oyuncularımızla devam ediyoruz. Bu kaynağı futbolcularımıza aktaracağız. Bizim için böyle bir dönemde önemli bir kaynak" şeklinde konuştu.

#

11 Eyl 2020 - 11:53 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.
Anket Muharrem İncenin partisine oy verir misiniz?