Maske kullanımı konusunda uyardı

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut 20 Mayıs tarihinden itibaren açık alanlarda maske kullanma zorunluluğunu geldiğini duyurdu.

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut 20 Mayıs tarihinden itibaren açık alanlarda maske kullanma zorunluluğunu geldiğini duyurdu.

İşte Kaymakam Karabulutun açıklaması;

İlimiz Genelinde  20.05.2020 Tarihinden İtibaren İkinci Bir Karara Kadar Açık Alanlarda Dahil Olmak üzere Tüm Vatandaşlarımız İçin Maske Kullanımının Zorunlu hale getirilmiştir.

Risklerin giderilmesi amacıyla pandemi sürecinde alınması gereken tedbirleri değerlendirmek için  Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72. maddeleri uyarınca 15.05.2020 tarihinde gerçekleştirilen 2020/ 03 sayılı Kocaeli Pandemi İl Koordinasyon Kurulu toplantısında alınan tavsiye kararlarının 1. maddesi gereği; 20.05.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, tüm eski tedbirlere ilave olarak Koronavirüs (Covid 19) salgını ile mücadele çalışmalarına önemli katkı sağlayacağı düşünüldüğünden, İlimiz genelinde açık alanlar da dahil olmak üzere tüm vatandaşlarımız için maske kullanımının yeni bir karar alınıncaya kadar zorunlu olmasına, uymayan vatandaşlarımıza ilgili maddeler gereğince işlem yapılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.  

                                                                                                         

Bugün 21:25 TSİ - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?