Milli Eğitimden 19 Mayıs mesajı

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile mesaj yayınladı.

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile yapmış olduğu açıklamada, “Cumhuriyetimizin temelleri, 19 Mayıs 1919’da atıldı” dedi


Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile dün bir açıklama gerçekleştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mert, açıklamasında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek milli birlik ve beraberliğin sağlanması için 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı kutlu yürüyüş, Türk milletinin sarsılmaz azmi ve çelikten iradesi ile birleşerek tüm yurda dalga dalga yayılmış ve milli mücadele zaferle taçlanmıştır. Ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurmanın ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919’da cumhuriyetimizin de ilk temelleri atılmıştır. Büyük zaferin ardından Atatürk, ülkemizin istikbalini Türk gençliğine emanet etmiştir” dedi.

‘GENÇLERİNE GÜVENEN MİLLETLER, GELECEKTE DE VAR OLABİLECEKTİR’

Sözlerine devam eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mert, “Bu emanetin sorumluluğunu üstlenen ve geleceğimizin teminatı olan gençler, içlerinde taşıdıkları sevgi ve heyecanla, çağın gerektirdiği engin bilgi ve becerilerle donanarak milli değerlerimize, tarih ve kültürümüze sahip çıkacak, ülkemizi müreffeh yarınlara taşıyacaktır. Gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek, öğretmenlerimizin en önemli görevidir. Unutmamalıyız ki ancak gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştiren milletler, gelecekte de var olabilecektir” ifadelerine yer verdi.

‘AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE YAD EDİYORUM’

Sözlerine son veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mert, “Bu duygu ve düşüncelerle, bu anlamlı günde vatanımız için mücadele eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Başta gençlerimiz ve değerli öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimiz ve tüm eğitim camiamızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

19 Mayıs 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?