"Atatürk ne dediyse yaptı"

(Tükoder)Tüketiciler Derneği Gölcük Şube Başkanı Çetin Kocatürk 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle açıklamada bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Tükoder( Tüketiciler Derneği Başkanı Çetin Kocatürk 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle açıklamada bulundu.

Bayramımız kutlu olsun

Milli hedefler, milli irade yalnız bir kişinin düşünmesinden değil, bütün milletin arzularının, emellerinin birleşmesinden ibarettir. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun
Ulusal  Kurtuluş  Savaşımızın ilk  adımı  olan 19 MAYIS  1919 Tarihi; Dünya da başarıya  ulaşmış  ilk ve önder Anti-Emperyalist mücadelenin başlangıç noktasıdır.  Kurtuluş savaşımızın başladığı gün olarak kabul edilen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 101. yıl dönümünü bu yıl buruk bir şekilde kutluyoruz.
Tüm dünyayı etkisi altına almış olan Korona virüs nedeniyle birçok vatandaşımız hayatını kaybetti.

19 Mayıs başlangıçtır

Yaşanan bu salgın nedeniyle sosyal hayatımız kısıtlandı ve ekonomik bir yıkım yaşanmasına sebep oldu. Ülkemizin içinde bulunduğu durum bir yazgı değil. 1919`da da Ülkemizin durumu bir yazgı olarak kabul edilmemişti.  "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına" inanan Mustafa Kemal, Samsun?dan başlayarak bütün ülkeye yansıyan ve yayılan bir kutlu mücadeleyi başlatmıştır. Milletimiz; 19 Mayıs 1919`u kutsal vatan topraklarında hür ve bağımsız olarak yaşamak uğrunda binlerce şehit verilerek yapılan Milli Mücadele ve Ulusal Bağımsızlık Hareketinin başlangıcı olarak kabul etmiştir.

Gençliğe emanet etti

Ulu Önder, Türk gençliğine güvencini her fırsatta dile getirmiş ve kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyeti`ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Bugün bizlere düşen görev Avrupa`nın en genç nüfuslu ülkesi olarak diline, kültürüne bağlı, özgür ve hür düşünceli, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan, toplumdan, dünyadan haberdar, gelişmelere açık gençler yetiştirmek; bu sayede de büyük ülkemizi medeniyetin beşiği haline getirmektir. Milletimiz, Cumhuriyetin şanlı geçmişini bilerek  onu koruyup aydınlık geleceğine sımsıkı sarılacaktır. İçten ve dıştan gelen gerici, bölücü ve yıkıcı tehlikelere karşı Ulusumuz her zaman Atatürk Cumhuriyeti` ni korumuştur ve korumaya devam edecektir.

Ordu yok" dediler, Kurulur dedi. "Para yok" dediler, Bulunur dedi. "Düşman çok" dediler, Yenilir dedi. Ve Mustafa Kemal Atatürk Ne Dediyse Yaptı!

Bu duygu ve düşüncelerle; Öncelikle Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK?ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, korona sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızı en derin sevgi ve saygı ile anıyor, Allah`tan rahmet diliyoruz.
TÜKODER GÖLCÜK ŞUBE BAŞKANI ÇETİN KOCATÜRK

18 Mayıs 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?