4 gün daha soka çıkılmayacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 8'inci kez video konferans yöntemiyle yapılan toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 8'inci kez video konferans yöntemiyle yapılan toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanının açıklamaları

İçişişleri Bakanlığımız tarafından oluşturulan Vefa Destek Gruplarına yapılan saldırı farklı araçlarla olsa da aynı gayeye yöneliktir.Ülkesine ve halkına hizmet için koşturan kamu görevlilerine pusu kuranları, darp edenleri asla unutmayacağız.Milletvekili pazarı kurmaktan terör örgütleri ile ittifaka her türlü kepazeliği sergileyenler için yolun sonu görünmüştür.

Maske kullanmayı alışkanlık halinde getireceğiz

Türkiye'nin salgınla mücadelesi başarı ile sürüyor. Günlük hayatı tümüyle durdurup salgının bitişini bekleyemeyiz.Ne ülkemizde ne de dünyada artık hiçbir şey birkaç ay öncesi gibi olmayacaktır.Diğer insanlarla temasımızı olan her yerde maske kullanmayı alışkanlık haline getireceğiz, insanlarla aramızda fiziki mesafe bırakmaya özen göstereceğiz.Tedbir öncelikli yeni dönemi kontrollü sosyal hayat olarak tanımlıyoruz.Son 2 ayda elde ettiğimiz tecrübeler sayesinde salgına karşı ciddi birikime sahip olduk.


- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkesine ve halkına hizmet için koşturan kamu görevlilerine pusu kuranları, darp edenleri asla unutmayacağız" dedi. 

- "Türkiye'nin salgınla mücadelesi başarıla sürüyor" dedi. 

- "Günlük hayatı tümüyle durdurup salgının bitişini bekleyemeyiz" dedi. 

- "23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak" dedi.

- "Yeni eğitim-öğretim yılı önümüzdeki Eylül ayında başlayacak" dedi. 

- “Okulların eğitim öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Önümüzdeki Eylül ayında yeni öğretim yılı başlayacaktır. Bakanlığımızın yaz aylarındaki kurs takvimi devam edecek” dedi. 

- "Çarşamba günü gençlerimizle ilgili esneklik yine uygulanacaktır. Seyahat kısıtlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır" dedi.

- "29 Mayıs Cuma günü, cuma namazıyla birlikte uygun camilerden başlayarak camileri ibadete açıyoruz" dedi. 

- “Cezaevlerinde yapılmayan kapalı görüşleri belirli sınırlandırmalar ve tedbirlerle haziran ayında yeniden başlatıyoruz. Açık cezaevinde bulunan 60 bin mahkumun mayıs sonunda dolan izin süreleri 2 ay süreyle uzatılmıştır” dedi. 

- “Saat 19.19’da ülkemizde bütün stadyumlar ışıklandırılarak istiklal marşı okunacaktır. Bütün fertlerimizi evlerinden İstiklal Marşı okumaya davet ediyoruz” dedi. 

18 Mayıs 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?