Hem bayramı hemde Kadir gecesi unutmadı

BBP Kocaeli İl başkanı Remzi Kaya Kadir gecesi ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

BBP Kocaeli İl başkanı Remzi Kaya Kadir gecesi ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

İşte Başkan Kayanın mesajı;

Alışık olmadığımız, alışamadığımız, alışmak istemediğimiz bir Ramazan ayı yaşıyoruz.
Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeni ile her gün vatandaşlarımızın ölüm haberlerini alıyoruz. Öncelikle salgın nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah (C.C.)’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, hastalarımıza şifa diliyorum. Bu yıl, diğer Ramazanlardan farklı olarak, ailelerimizle, akrabalarımızla, arkadaşlarımızla, kardeşlerimizle iftar sofralarında, Cumalarda, teravihlerde bir araya gelemedik. “Mahzun”uz ancak “mağlup” olmamak için, bilim insanlarımızın tavsiyelerine, devletimizin tüm “vatandaşlarımızı korumak” maksadıyla uyguladığı kurallara titizlikle riayet etmeye devam etmeliyiz.


SON CUMA ve BAYRAM NAMAZI  TEDBİRLERLE KILINMALI

Lâkin pandeminin hızının kesildiği ve normalleşme adımlarının atıldığı bu günlerde, vatandaşlarımızın da kahir ekseriyetinin hasretle beklediği ve  bazı İslam ve Avrupa ülkelerinde örneklerini gördüğümüz şekilde tüm tedbirlerin alınarak Ramazan Ayının son Cuma Namazı ve Bayram Namazı'nın belirlenecek olan Camilerimizde cemaatle kılınmasına müsaade edilmesini arzu ediyoruz.


BİN AYDAN DAHA HAYIRLI KADİR GECESİ

İçinde bulunduğumuz günlerin rahmet,mağfiret ve bereketinin en büyük manası, Kadir Gecesinin Ramazan ayının içerisinde yer almasındandır. Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in, “Bu ayda öyle bir gece vardır ki, bin aydan daha hayırlıdır.” Hadis-i Şerif’i, Ramazan ayı ve Kadir Gecesinin manevi değerine işaret eder. Kur’an-ı Kerim, Kadir Gecesinde indirilmeye başlanmıştır. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Kadir Gecesi’nde, günahlarımızın affı, evlatlarımız, anne babalarımız, yakınlarımız, kahraman güvenlik güçlerimiz için dua ederken, milletimizin ve insanlığın içinde bulunduğu bu zor günleri atlatması için de ellerimizi semaya açalım.


İSLAM SADECE İBADETLERDEN İBARET DEĞİLDİR

Kadir Gecesi vesilesiyle, çevremizde bulunan, yaşadığımız şartlar dolayısıyla zor durumda olan kişilere ulaşmaya, onlara el uzatmaya, sıkıntılarını paylaşmaya çalışalım. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında, İslam’ın sadece ibadetlerden ibaret olduğu gibi bir yanılgıya asla düşmeyelim. İbadetlerimizi infak,sadaka gibi güzel söz ve davranışlarımızla da süsleyip zenginleştirelim. Ülkemiz, Milletimiz, Türk ve İslam Alemi ve tüm insanlık için, sağlık, huzur, barış, mutluluk, Doğu Türkistan'dan Filistin'e, Kırım'dan Tükmeneli, Karabağ'a ve Myanmar'a, Batı Trakya'dan Yemen'e kadar esaret ve zulüm altındaki kardeşlerimiz için de kurtuluş getirmesi dualarımla; Tüm Müslüman kardeşlerimin Mübarek Kadir Gecesi'ni tebrik ediyorum.

Yine bugün; "BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİKTEDİR" diyen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ve silah arkadaşlarının 101 YIL önce yaktığı bağımsızlık meşalesini geleceğe taşıyan gençlerimizin ve yüce Türk Milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını ayrıca
şimdiden tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını kutluyorum.
Selam ve dua ile

18 Mayıs 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?