"Aynı yanıtı vermeyişimiz insanlıktandır"

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu,  sanatçı Berna Laçin, avukat Feyza Altun ve gazeteci Nevşin Mengü gibi isimlere yönelik atılan cinsiyetçi çirkin paylaşımlara yönelik açıklama yaptı.

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu,  sanatçı Berna Laçin, avukat Feyza Altun ve gazeteci Nevşin Mengü gibi isimlere yönelik atılan cinsiyetçi çirkin paylaşımlara yönelik açıklama yaptı.

Başkan Kaya Hepimiz Canan hepimiz Bernayız bugün

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu,  sanatçı Berna Laçin, avukat Feyza Altun ve gazeteci Nevşin Mengü gibi isimlere yönelik atılan cinsiyetçi çirkin paylaşımlara yönelik açıklama yapan CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya: Tehditleriniz hakaretleriniz ve yalanlarınıza aynıyla yanıt vermeyişimiz insanlıktandır dedi.

ÇEKİN ELİNİZİ GELECEĞİMİZDEN

Başkan Kaya Hiçbir sorunumuz ve sıkıntımız yokmuş kalmamış gibi sürekli gündem kadın Canı sıkılan kadınlara saldırıyor. Gucu yeten kadınlara saldırıyor. Ama biz kadınlar bu gibi zihniyetlerin karşısında zoru yenmenin özgürleşmenin kurtuluşun yolunun mücadeleden direnişten el ele vermekten geçmekte olduğunu biliyoruz. Kadınlar haklarını alana özgürleşip kurtuluşlarını sağlayana kadar her türlü bedeli ödemeye hazırdır. Bırakın artık kadınların yakasını. Hayatımızdan ve geleceğimizden elinizi çekinGerçek gündeme gelin. Ülkemin başı bağlı başı açık ojeli kınalı turbanlı çarşaflı etekli pantolonlu ne fark eder ki Kadın aç işsiz şiddete uğruyor temsilde adalet yok Ölüyor kadınlar ama halen Yeşil noktalı yerli ve milli olduğunu iddia eden hesaplarla hesaplaşıyoruz şeklinde konuştu.

O ZAMAN NEREDEYDİ BU ANLAYIŞ

Yeşil noktalı yerli ve milli hesaplardan kadınlara taciz küfür tehditler yağarken neredeydi bu anlayış diyen CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya yaptığı açıklamada Yaşamın her alanında kadınlara dönük cinsiyetçi saldırıların artması apayrı bir gerçeklikken bu saldırılar karşısında hiç bir yaptırım uygulamayan erkek egemen bakış Yeşil noktalarla etik kurallara uyalım diyor. Etik ilkelere noktalarla değil etik ilkelere inanılarak ve riayet edilerek uyulur hatırlatalım dedi.

TECAVÜZ LİSTESİ HAZIRLAYANLARA HANGİ RENGİ KOYACAKLAR

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya açıklamasının devamında Bu etik kurallar söylenildiği zaman değil asıl yapıldığı uygulandığı zaman kıymetli olur. Çünkü sözde etik kuralları uyduğunu söyleyen hesapların yarısından çoğunda nefret söylemi cinsiyetçi hakaretler küfürler var. Şimdi sormak istiyorum Bu anlayış CHP İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu sanatçı Berna Laçin avukat Feyza Altun ve gazeteci Nevşin Mengü gibi isimleri tehdit ederek sosyal medya hesabı üzerinden tecavüz listesi hazırlayanlara hangi renkli noktayı koymayı düşünüyor şeklinde konuştu.

AYNI YANITI VERMEYİŞİMİZ İNSANLIKTANDIR

Bugünün Türkiyesinde boşandığı kocası tarafından öldürülen ayrılmak istediği için işkence gören şort giydiği için darp edilen sırf çok güzel olduğu için Ya benimsin ya kara toprağın diyerek ölüme mahküm edilen kadınlara yaptıkları yetmiyormuşcasına Kadına Yönelik Şiddet suçunun organize kötülük şeklinde sosyal medya üzerinden sürdürüldüğüne tanıklık ediyoruz. İzmit Kadıköy Mahallesi Hayırsevenler Camii Dernek yöneticisi Kadir Gözoğlunun da içinde bulunduğu bu ahlaksız guruba sesleniyoruz Ahlaksızlığın yolu bizim yalnız olmadığımızı görene kadar olduğundan özrünüzü kabul etmiyoruz Özürü de yoktur izahı da. Bizim nazarımızda ne millisiniz ne de yerli Tehditleriniz hakaretleriniz ve yalanlarınıza aynıyla yanıt vermeyişimiz insanlıktandır. Şunu bilin ki bu ülkenin nice yüz akı olmuş kadını çaresiz değil. Yüreksiz  değil Hele ki yalnız hiç değildir. Hepimiz Canan hepimiz Bernayız bugün ifadesini kullandı.

MÜCADELEMİZE ARTARAK DEVAM EDECEĞİZ

Kadına yönelik her türlü şiddeti kınıyor kadın düşmanlığı güden ve kadını hedef tahtasına koyan her türlü eylem ve söylem karşısında da yetkilileri göreve davet ediyoruzşeklinde konuşan Başkan Kaya Biz kadınlar bu gibi zihniyetlerin karşısında zoru yenmenin özgürleşmenin kurtuluşun yolunun mücadeleden direnişten el ele vermekten geçmekte olduğunu biliyoruz. Bilgimizle kültürümüzle ve ışığımızla dünyayı andınlatmaya devam edeceğiz. Çünkü biz Dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün izinde ilerleyen kadın neferleriz. Kadınların toplumun her alanında hak ettikleri layık oldukları yaşama kavuşması için mücadelemiz artarak devam edecek bu böyle biline dedi.

18 Mayıs 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?