"Gönül mesafemiz yakınlaştı"

Gölcük AKP ilçe Başkanı Çetin Seymen gündemi değerlendirdi.

Gölcük AKP ilçe Başkanı Çetin Seymen gündemi değerlendirdi.

Hain saldırıda ölen vatandaşlarıma baş sağlığı diliyorum


Başkan Seymen "Öncelikle Van’ın Özalp İlçesinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gideren, koronavirüs sürecinin kahramanlarından olan Vefa-Sosyal Destek grubuna hain terör örgütü pkknın alçak mensuplarının ateş açması sonucu hayatını kaybeden şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Teröre ve terörün gölgesine sığınanlara lanet olsun.

Sağlık çalışanlarına destek olmalıyız

16-17 Mayıs’ta tam, 18-19 Mayıs’ta kısmi sokak kısıtlamasına giriyoruz. Devletimiz, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlarıyla çeşitli önlemler almaya devam ediyor. Günlük koronavirüs tablosunda düşüş trendi sürüyor ancak havaların ısınmasıyla birlikte oluşan rehavete kapılmamalı, iki aydan fazla süredir halkın sağlığı için gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarımızın tedbirlerine harfiyen uyarak onlara destek olmalıyız.

Dünya'ya örnek olduk

Süreci başından beri en iyi yöneten ülkelerden biri olan Türkiye, yapılan test ve vaka/ölüm oranlarında da dünyada üst sıralarda yerini aldı. Başarılarımızla bugüne kadar tüm dünyaya ‘’örnek’’ olduk fakat bundan sonrası için de ‘’ders’’ olmamalıyız. Açıklanan normalleşme tedbirleri ile birlikte berber, kuaför, güzellik salonları hizmet vermeye başladı ve peyderpey bölgesel karantinalar kaldırılmaya devam ediliyor. Böylesine zorlu bir süreçte ekonominin çarklarını durdurmadan, kontrollü yavaşlatarak ayakta kalan ve salgını kontrol altına almayı başaran nadir ülkelerden biri olarak ön plana çıktık. Bu başarının Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı yönetiminin, Sağlık Bakanımız başta olmak üzere Bilim Kurulu üyelerinin faydalı yönlendirmelerinin, sağlık çalışanlarımızın gayretinin ve 83 milyon hep birlikte kenetlenmemizin ortak bir meyvesi olduğunu düşünüyorum.

Sezer ve ekibine teşekkür etti

1994 yılında başlayan Gönül Belediyeciliğinin, AK Belediyeciliğin salgın sürecinde de üzerine düşenin fazlasını yapmaya çalıştığını, ülkemizdeki tüm AK Belediyelerin vatandaşa hizmette ve gönüllere dokunmada geri kalmadığını görüyoruz. Başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın olmak üzere tüm belediye çalışanlarımız birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarına devam ediyorlar. Gündüzleri maske, kolonya ve dezenfektan dağıtımlarının yanı sıra ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardımına da koşuyorlar, geceleri ve sokak kısıtlamaları esnasında yol yapım ve tadilat çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Gölcük Belediyemiz de bu hususta örnek belediyelerden biri oldu. Belediyemiz, ortak kullanım alanlarını sürekli olarak dezenfekte etmekte ve ilçemiz genelinde maske dağıtımı yapmaktadır. Belediyenin gerekli birimlerine veya başkanımıza ulaşan taleplerin ivedilikle yerine getirildiğini ve bir tek ihtiyaç sahibi vatandaşımız kalmaksızın çalışmaların sürdüğünü bizler de takip ediyor, görüyoruz. Başta Belediye Başkanımız Sayın Ali Yıldırım Sezer ve değerli ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşkilatım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.

Teşkilat olarak çalışmalara devam ediyoruz

Ak Parti Gölcük İlçe Teşkilatı olarak çalışmalarımızı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği üzere ‘’yeni normaller’’ çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Ana kademe, Kadın ve Gençlik Kollarımızın yanı sıra, Mahalle Teşkilatlarımız ile de birlikte video konferans yöntemiyle bir araya gelerek olağan ve olağanüstü toplantılarımızı yapıyoruz.  Gölcük AK Ailesi bu zorlu süreçte parti, din, dil, ırk, cinsiyet gözetmeksizin ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını gidermek veya aracı olmak için elinden gelen gayretin fazlasını gösteriyor. Bizler hemşehrilerimizle fiziki mesafemizi uzaklaştırmak zorunda kaldık ancak gönül mesafemizi her zaman daha da yakınlaştırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Engelliler haftasını kutladık

Geçtiğimiz hafta 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması nedeniyle  Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret ettik. Başkan Hasan Bat ile çalışmalarımız zaten evvelden beridir süregeliyor. Herhangi bir talep veya organizasyon olması durumunda Hasan Bey durumu bizlere veya gerekli mercilere iletip hızlıca sonuç alabiliyor. Kendisinin nezdinde bütün engelsiz vatandaşlarımızın haftasını tekrardan kutluyorum.

Eczacılar günü kutlu olsun

12 Mayıs Hemşireler Günü münasebetiyle İlçe Yöneticilerimiz ile birlikte Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekmi Op. Dr. Yüksel Pehlevan’ın misafiperverliğinde hastane hemşirelerimizi ziyaret ederek hemhal olduk. Salgın sürecinin en ön cephe savaşçlarından olan hemşirelerimizin gününü bir kez daha kutluyorum. Daha sonra 14 Mayıs Eczacılar Günü olması hasebiyle ilçemizde işletmeleri bulunan eczacı meslektaşlarıma ziyaretlerde bulunduk. Bildiğiniz üzere salgın sürecinde ilk vaka ve vefatlardan itibaren eczacı esnafımız da virüs ile bire bir temas eden gruplardan birisi oldu. Özverili çalışmalarından dolayı kendilerine de teşekkür ettik. Onların bu ülke için verdiği emek ve alın teri her zaman kutsaldır.

Bol ve beraketli yıl olsun

Aynı zamanda ülkemiz için üreten, hizmet eden tüm çiftçi kardeşlerimin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutluyor, bereketli, bol kazançlı ve sağlıklı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum. Türkiye'nin gelecek yıllarda tarımda sıkıntı yaşamaması için Tarımsal Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğü (TAGEM) bünyesinde kurulan Tohum Gen Bankası’nın çiftçilerimize bu yolda yardımcı olacağında inanıyorum.

Kan bağışında bulunduk

İlçemizde 11 Mayıs itibari ile sosyal izolasyon tedbirleri ile işbaşı yapan berber esnafımızı ziyaret ederek hayırlı işler diledik. Kızılay Gölcük Şube Başkanı Sayın Orhan Barış’ın davetleriyle ilçe yöneticilerimiz ile birlikte Anıtpark’ta kurulan kan verme istasyonunu ziyaret ederek kan verdik, zira kana en fazla ihtiyaç duyulan dönemlerden birinden geçiyoruz. Kan verme organizasyonlarını sosyal medya hesaplarından duyuruyoruz. Hemşehrilerimizin sorumluluk bilinci ile, müsait olmaları durumunda bu duyuruları takip ederek kan vermelerini rica ediyoruz.

Dışarı çıkmak zorunda olan maske taksın

Normalleşmenin Ramazan Bayramından sonra hızlanmasının ve kısıtlamaların hafifletilmesinin sağlanması için harfiyen tedbirlere uymaya devam etmemiz çok önemli. Kamu kuruluşları ve STK’lar üzerine düşen görevi fazlasıyla yapmak için dışarda kalıyor ve çalışıyor. İşi olmayan hemşehrilerimizin evde kalmasını, dışarı çıkanların ise sosyal mesafeye uymasını ve kesinlikle maske takmasını bir kez daha istirham ederken tüm hemşehrilerimize sağlıklı günler diliyorum.

17 Mayıs 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcüksporlu İsmail Yüksek'in bonservisi ne kadar olmalı?