"Kendimizin koruyucusu olmalıyız"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ülke gündemi hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, dünyada yaşanan korona virüs salgınına ilişkin, "Biz bu mücadele karşısında hem Türkiye hem insanlık olarak tek başımızayız. Bu bir savaş. İnşallah bu savaşı da birlikte mücadele ederek kazanacağımıza, en azından hafif bir kayıpla atlatacağımıza yürekten inanıyorum ve böyle olmasını da yüce Rabb'imden niyaz ediyorum." diye konuştu., Vatandaş olarak elimizden gelen bütün gayreti göstermeliyiz. Herkes kendi kendinin koruyucusu olmak zorunda" dedi.

Alışkanlıklarımızı öteleyelim

Başkan Akpınar, yaptığı açıklamada, “Vatandaş olarak elimizden gelen bütün gayreti göstermeliyiz. Herkes kendi kendinin koruyucusu olmak zorunda. Biz Türk milleti olarak aktif ve sosyal bir milletiz. Tokalaşmaya, öpüşmeye kıymet veren milletiz. İnsandan insana geçen bir virüs olduğu için bu alışkanlıklarımızı biraz ötelememiz gerekiyor. Bunu soğukluk olarak algılamamamız gerekiyor. Sadece tedbir olarak hepimizin sağlığı için bunu görmemiz gerekiyor.” Dedi.

Fahiş fiyat artışına müsade edilmemeli

Bu problemin sağlık sorunundan çıkıp güvenlik soruna haline gelmemesi için bakanlık tarafından yapılan önerilere uyulması gerektiğini vurgulayarak, hijyen konusuna dikkat çekti. Dezenfektan ve maske gibi koruyuculuğu olan ürünlerin fiyatının bir anda birkaç katına çıktığını ifade eden Akpınar, "Devletin buna müsaade etmemesi lazım. Fırsatçılara asla müsaade edilmemeli ve fahiş fiyat artışına meydan verilmemelidir" dedi.

Önceliğimiz yaşlıların sağlığını korumak

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeyle 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmasına ilişkin getirilen kısıtlamaya da değinen Başkan Akpınar"Yaşlılarımızın sokağa çıkma yasağı ile ilgili önceliğimiz elbette ki yaşlılarımızın sağlığını korumaktır. Çünkü bu hastalıkta en çok yaşlarımızda etkilenmektedir. Yaşlılarımızın buna azami derecede uyduğunu da görüyoruz. Onlarda işin farkındalar." değerlendirmesinde bulundu.​

EKONOMIK İSTIKRAR KALKANI PAKETI GÜZEL ANCAK..”

Salgın nedeniyle toplumun birçok kesiminin olumsuz etkilendiğini, bunların başında da ücretli çalışanlar, esnaf, tüccar ve sanayicinin geldiğini ifade eden Başkan Akpınar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi'nin” güzel olduğunu ancak bu paketin içerisinde yer almadığını düşünen kesimlerin de bulunduğunu kaydetti. Akpınar bu kesimlerin sorunlarının da işveren ve devletimiz tarafından giderilmesi gerektiğini vurguladı.

ŞEHİT LİDERİMİZİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ VE UNUTTURMAYACAĞIZ”

Şehit liderimiz Muhsin başkanımızı ve onunla şehit olan arkadaşlarımızırahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. 11 yıl oldu ama ona olan özlemimiz ilk günkü gibi devam ediyor. Unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız.şeklinde konuştu

26 Mart 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?