Helal olsun Gölcüklü kadınlara

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in talimatı, GÖLMEK Kurs Merkezleri Yöneticisi Tuğba Sarıgül’ün organizasyonuyla, GÖLMEK’te çeşitli branşlarda öğretmenlik yapan kadınlar, maske üretimine başladılar. 

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Gölcük Belediyesi GÖLMEK Kurs Merkezi öğretmenleri İstiklal Savaşında cepheye mermi taşıyan Nene Hatunlar, Fatma Bacılar gibi bu zor günlerde evlerinde oturmayı değil Korona Virüs ile mücadele de gönüllü olarak çalışmayı tercih ettiler. Gölcük Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren GÖLMEK Kurs Merkezi öğretmenleri günümüzün en büyük ihtiyacı olan maskelerin üretimine başladılar.

GÖNÜLLÜK ESASINA GÖRE ÇALIŞIYORLAR

Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezerin talimatıyla başlayan çalışmada belki de gönüllük esasına göre kendi maskesini kendi üreten tek ilçe Gölcük oldu. Üretilen bu maskeleri Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi sağlık çalışanları ve hastalar kullanacak. Günde 1000 adet üretim hedefleniyor. 15 kadın bu hedef için gece gündüz çalışıyor.

SARIGÜL: KADINLAR OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ

GÖLMEK Kurs Merkezleri Yöneticisi Tuğba Sarıgül yaptığı açıklamada Korona virüsü vakasından dolayı ülke olarak seferberlik halindeyiz. Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer maske imalatı ile ilgili gerekli talimatları verdi. Bende öğretmenlerimize gönüllü olarak çalışır mısınız diye sordum Severek çalışacaklarını söylediler. Şimdilik 15 gönüllü öğretmenimizle maske dikimi yapıyoruz. Günlük olarak 1000 maskeye kadar üretmeyi hedefliyoruz. Bu sayıyı daha da arttıracağız. Bu işi nöbetleşe yapacağız. Biz hanımlar olarak her zaman üzerimize ne düşüyorsa ülkemiz için insanlarımız için sağlık çalışanlarımız için her şeyden önce geleceğimiz için yaparız. Bu noktada işe yaramaktan çok mutluyuz. İnşallah ülke olarak bu illetten bir an önce kurtuluruz.  Zaman dayanışma zamanı dedi.

MASKE DİKİMİ YAPAN ÖĞRETMENLER DUYGULARINI ANLATTI

MASKE DIKIMI YAPAN ÖĞRETMENLERDEN MELEK ALTUN  Sağlık çalışanları bizim için canla başla çalışıyorlar. Bizde onlara biraz katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize. Gün hep beraber çalışma zamanı.  Evde kalmak gerekiyor biz sağlıkçılarımız için dışarıya çıktık.

GAMZE NURGÜLDAL  Sağlık çalışanlarımız için böyle bir projede olduğum için çok mutluyum.  Onlara azıcık olsa da katkı sağlaya biliyorsak ne mutlu bizlere. Onlar bizim için orada çalışıyorlar. Bizde onlar için bir şey yapalım istedik.

ELIF YILMAZ Sağlık çalışanlarımız için hastanelerimiz için destekte bulunmaya geldik. Elimizden geldiğini yapmaya çalışıyoruz.

ARZU ÖZ Müdürümüzün çağrısı ile harekete geçtik. Bizde destek olmak devletimiz milletimiz için çalışamaya başladık.

NURCAN GEREZ  Üzgünüz ama burada olmaktan memnunum. Benimde bir faydam olduğunu düşünüyorum. İnşallah ülkemiz için hayırlısı olur.

HAYRIYE ÇELEN BILGIÇ İnşallah hep beraber bu kara günlerimizi atlatacağız. Sağlıkçılarımıza hemşirelerimize doktorlarımız a destek vermek için buradayız.

HÜLYA KURU  Sağlıkçılarımıza destek vermek için buradayız. Biraz katkımız olursa ne mutlu bize.

MUALLA NUR GÖZÜN  Çorbada benimde tuzum olsun istedim. O yüzden gönüllü olarak geldim.  Sağlıkçılarımız için çalışıyoruz dediler.

26 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?