30 Nisana uzadı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okul tatili konusunda açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okul tatili konusunda açıklama yaptı. Bakan Selçuk "Okullar 30 Nisan'a kadar evde eğitim yapılacağından kapalı olacak"dedi.

İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamaları:

Milli Eğitim Bakanlığı olarak meseleye nasıl baktığımızı paylaşma fırsatımız oldu. Mesele dünya tarihinde ilk kez karşılaşılan bir mesele. Çocukların sağlığı bizim için birinci nokta. Eğitimsel olarak ortaya çıkan ihtiyaçları izleyerek tespit etmeye çalışıyoruz.

Telafinin ne zaman nasıl olacağı bilim kurulumuzun önerileriyle doğrudan doğruya ilgili. Eğitimde eksikler olacaktır fakat ben bütün vatandaşlarımızın müsretih olmasını isterim. 

Hiçbir şekilde eksik bırakmadan bu yolculuğu yürüteceğiz. Gereğini yapacağımızdan hiçbir endişesi olmasın kimsenin.

Önümüzdeki evde eğitim sürecini bir müddet daha uzatma ihtiyacını doğurdu. 30 Nisan tarihine kadar okullarımızın tatil olması ve uzaktan eğitimin devam etmesi konusunda bir karar söz konusu.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER

Ücretli öğretmenler konusundaki mevcut mevzuat derse giren öğretmenlerin ücretini alma konusunda. Bu zaman dilimlerinde de derslerimizin ücretli öğretmenlerin girmesi söz konusu olacak.

Sınavlar hakkında bilgi verdi

 Bu sınavlar konusu işin başından beri gündemimizde. Sınavın zamanında yapılmasını önemseriz. LGS'nin ne şekilde yapılacağına dair bizim üç senaryolarımız var. bu anlamda sınavların ertelenmesi ya da ertelenmemesi buradaki bilimsel kararlara bağlı. Kararlar ne olursa olsun tedbirimiz hazır. YKS'nin kararını YÖK ve ÖSYM verir. Önemli olan bizim çocuklarımızın streslerini en asgari düzeye indirecek tedbirleri almaktır.

Özel okullar ve kurslar

 Özel kurslar vs. bunlarla ilgili onlar da kapalı olacak. Biz eğitimi telafi ederiz ama hastalığı telafi edemeyiz.Önemli olan çocuklarımızın sağlığı. Meslek liselerimizi harekete geçirdik. Bizim şu anda ihtiyacımız olan şey daha çok sabır. Özel okullar her türlü eğitimi telafi edecekler. Telafi zamanları diyelim ki yaz tatiline geldi o dönemde okulun olması gerekirse telafiler yapılacak. Çocuğu olanlarla ilgili çalışmalar devam ediyor. İhtiyaçlar doğrultusunda yeni çalışmalar gündeme gelebilir. 

Üniversite öğretimi uzadı mı?

Ziya Selçuk: Solunum cihazıyla ilgili bir altyapımız var. Online eğitimle ilgili dünyada şu sıralar yapabilen ülkeler var bir tanesi Türkiye. Yükseköğretimle ilgili olarak kamuoyuyla paylaşılacaktır. 

25 Mart 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?