AKV’nin Öğretmenlerinden Örnek Davranış

Moda Tasarım Alanı öğretmenleri ve okul görevlileri Kocaeli genelinde görev yapan askerî personel için koruyucu maske üretimi yaptı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Moda Tasarım Alanı öğretmenleri ve okul görevlileri Kocaeli genelinde görev yapan askerî personel için koruyucu maske üretimi yaptı.

Maske üretimi yapıyorlar

Koronavirüs (Covid19) salgını nedeniyle 16 Mart -30 Mart tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullar tatil edildi. Okullarda görevli öğretmenlerden kimileri gönüllü olarak çalışmalar yaparak öğretmenlik mesleğinin taşıdığı yüksek değeri topluma göstermiş oldu. AKV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Gürlagap ve Moda Tasarım Alanı öğretmenleri de bu süreçte yaptıkları çalışmayla örnek bir davranış sergiledi. Okul müdürünün yanı sıra okulda görevli güvenlik ve hizmetli kadrosun da dahil olduğu bir ekip oluşturan Moda Tasarım Alanı öğretmenleri Kocaeli genelinde görev yapan askerî personel için maske üretimi yaptı.

Teşekkür etti

Okul Müdürü Hüseyin Gürlagap, virüsün yayılmaması açısından hayatî önemi olan koruyucu maskeleri bedelsiz olarak ürettiklerini ve askeri personele ulaştırdıklarını belirterek “Zor zamanlarda doğruluğun ve iyiliğin göz önünde olmasını istiyoruz. Maalesef toplumda menfaat düşkünü, çıkarcı kimseler de var. Koruyucu maskelerin fiyatlarını fahiş oranda artıran ya da yüksek bedelle üretebileceklerini söyleyen işletmelerin olması çok üzücü. Biz de ne yapabiliriz diye düşünerek böyle bir fikir geliştirdik. Tüm personelime ve öğretmenlerime böyle bir çalışmanın içinde yer almayı gönüllü olarak istedikleri için teşekkür ediyorum. Bizler her daim milletimiz ve devletimiz için varız.” dedi.

25 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?