Gölcük Kaymakamlığından açıklama

Gölcük Kaymakamlığından önemli açıklama yapıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Gölcük Kaymakamlığından önemli açıklama yapıldı.

İşte Kaymakamlık makamının açıklaması;

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Bakanlığımızca 81 İl Valiliğine  gönderilen genelge ile 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkmaları kısıtlanmış / yasaklanmıştır.

Bu kapsamda    tek başına  yaşayan ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların mağdur olmaması için Kaymakamımız Cengiz  KARABULUT   Başkanlığında    ilçemizde Vatandaşlarımızın 112 155 156 ve diğer telefon numaraları üzerinden ihtiyaçları karşılamak için   Vefa Sosyal Destek Grubu 22.03.2020 saat 13.00 itibariyle  oluşturulmuştur.

Bu doğrultuda

112 numarası 76 arama 155 numarası  90 arama 156 numarası  62  arama ve  diğer numaralar üzerinden 278  olmak üzere toplam 506 arama gerçekleştirildi.

Bu aramalardan 25 evde Sağlık hizmetleri 273   Yardım ihtiyaç talebi  23  Maaş   ve 92 Seyahat izni le ilgili    Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından  karşılandı.

Geriye kalan yaklaşık   93  arama ise bilgi talepli olup ilgili birimler tarafından gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Sosyal Yardımlaşma ve  Dayanışma Vakfımız  tarafından  65 yaş ve   üstü    Yaşlı aylığı alıp tek yaşayan ve Kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza 300 adet gıda paketi  24.03.2020  tarihi itibariyle   dağıtıma başlamıştır.

Yine Vakfımız tarafından  65 Yaş aylığı alan 483 kişiye telefonla ulaşılarak maaşlarının evde ödeneceğiyle ilgili bilgilendirme yapılmıştır.

Sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması  Kaymakamlığımız  Başkanlığımızda Vefa Sosyal Destek Grubu  Ekibi tarafından hassasiyetle takip edilmektedir.

25 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?