Devlet, Esnafın zararını karşılamalı

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, ülkemizde de görülen korona virüsüne karşı alınan önlemler hakkında düşüncelerini dile getirdi.

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, Çin’de başlayan ve dünyaya yayılarak büyük bir kitleyi etkileyen koronavirüsüne karşı alınan önlemlerle ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu.

Süreci sağlığımızı koruyarak atlatalım

Başkan Aynacı, konu hakkında verdiği bilgilerde “Son günlerde tüm dünyada ve ülkemizde görülen korona virüs tehlikesine karşı ülke olarak hep birlikte savaşarak kazanacağız. Tüm ülkede ve yaşadığımız bölgede alınan tedbirlere ve konulan yasaklara vatandaşlarımızın harfiyen uyması gerekiyor. Bu süreci birlikteliğimizle, sağlığımızı koruyarak atlatmak, en büyük temennimiz” dedi.

65 yaş üstüne hizmet ediyoruz

 Başkan Aynacı, “İYİ Parti İlçe Teşkilatı olarak bizler de Gölcük halkına bu süreçte, imkanlarımız doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Gençlik Kolları Başkanımız Hakan Küçük ve Gençlikten Sorumlu Başkan Yardımcımız Hüseyin Şahin önderliğinde, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza hizmet amaçlı bir ekip oluşturduk. Bu ekibimizle dışarıda ihtiyacı olan ve risk grubunda yer alan vatandaşlarımızın ulaşabileceği telefon numaralarını sosyal medya üzerinden paylaştık. Yine yönetim kurulumuzun çekmiş olduğu bir video ile insanlarımızın dışarı çıkmaması için uyarılarda bulunduk” dedi.

Vatandaşlarımız devletine güvenmek istiyor

Başkan Aynacı, sözlerinin sonunda ise “Ülkemizde yaşanan koronavirüs vakaları göstermiştir ki çok ciddi bir sorunla karşı karşıyayız. Bu bağlamda alınan ve virüsün yayılmasını önleyecek tedbirler, çok önem arz etmektedir. Çok sıkı taramalar yapılarak insanımızın bu hastalıktan arındırılması gerekmektedir. Koronavirüsün yayılma tehlikesine karşı alınan önlemler, çarşı esnafımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızı derinden etkilemiştir. Devletimizin acilen daha ciddi ekonomik destek paketleri açıklaması gerekmektedir. Esnafımızın uğradığı zararlar karşılanamazsa esnafımız, olası bir sokağa çıkma yasağını uygulayamayacaktır. Onların da kirası, prim borçları, ödemeleri var ve bunları ödemekle yükümlüler. Bilimin ve bilginin ışığında, yüce Allah’ın yardımı ile bu beladan bir an önce kurtulacağımıza inancım tamdır. Vatandaşlarımız, devletine güvenmek istiyor bu zor günlerde devletimiz babalığını gösterecektir” dedi.

24 Mart 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?