Muhtarlar telefonunu kapatamayacak

Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, ilçemizde görev yapan muhtarların koronavirüse karşı almış olduğu tedbirler hakkında açıklama yaptı.

Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, ilçemizde görev yapan muhtarların koronavirüse karşı almış olduğu tedbirler hakkında açıklama yaptı.

Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Başkan Saral, konu ile ilgili olarak vermiş olduğu bilgilerde “Geçtiğimiz gün önemli bir toplantıya katıldım. Bu toplantıda, bakanlıktan gelen genelge gereği muhtar iletişim hattının kurulması talebi bizlere iletildi. Bu iletişim hattı dolayısıyla ilçemizdeki muhtarlara büyük bir iş düşüyor” dedi.

Whatsapp grubu kurduk

Sözlerine devam eden Başkan Saral, “Muhtar iletişim hattında, başta Vefa Koordinasyon Grubu olmak üzere tüm muhtarlarımızın olduğu bir whatsapp grubu kuracağız. Bu grupta, konu haricinde herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmayacak. Tüm gelişmeleri takip edebileceğimiz bu grupta, Gölcük Kaymakamımız da bulunacak. Biz bu grubu kurduk ve çalışmalarımıza başladık. Bu iletişim hattı ile ilgili olarak kalan konuları da zaman içerisinde muhtarlarımızla paylaşacağız. Muhtarlarımız bu grubu çok yakından takip edecek ve muhtarlarımızın telefonları, bu süreç içerisinde hiç kapalı olmayacak” dedi.

İhtiyaçlar karşılanacak

Başkan Saral, açıklamasının sonunda ise “Her mahallede, mahalle muhtarının başkanlığında okul müdür yardımcısı ve cami imamının olduğu bir tim kurulacak. Bu tim, mahalledeki kronik hastalığı olan veya 65 yaş üstü, kimsesi olmayan kişilerin tespitini yapacak. Bu kişilerin her türlü ihtiyaçları için gerekli kurumlarla irtibatlar sağlanacak. Her gün yaptığınız bu çalışmaları da yeni oluşturduğumuz gruptan paylaşacağız. Böylelikle bu tim, sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını, gerekli birimlere ileterek gidermiş olacak” dedi.

24 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?