"Ekonomik tedbirler vatandaşa derman olmalı"

CHP Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Mine İşeri, ülkemizde de görülen koronavirüsü ile ilgili açıklama yaptı.

CHP Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Mine İşeri, ülkemizde de görülen koronavirüsü ile ilgili açıklama yaptı.

Vatandaşlarımız sosyal izolasyona katkıda bulunmalı

CHP Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Mine İşeri, ülkemizde de görülen corona virüsü ve bu kapsamda yapılan çalışmalarla ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. Başkan İşeri, konu hakkında verdiği bilgilerde, “Dünyayı etkisi altına alan korona virüsü, her geçen gün Türkiye’de de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bu zor süreçte vatandaş olarak bize çok büyük görev düşüyor. Sadece 65 yaş üstü vatandaşlarımız değil, toplumun yüzde 80’ine yakını sosyal izolasyon sürecine katkıda bulunmalıdır. Aksi takdirde bu virüs, İtalya’da olduğu gibi ülkemizi kısa sürede etkisi altına alacak ve sağlık sistemimiz bu durumdan aşırı yüklenip çalışamaz hale gelecektir” dedi.

Vtandaşın yarasına merhem olmadı

Başkan İşeri, “Tabii bu süreçte sadece bizlerin değil, devletin de önlemler alması ve vatandaşını gözetmesi gerekir. Ülkemizde bu süreçte sokağa çıkmadan geçimini sürdüremeyecek durumda olanlar ya da bu sürecin uzamasından olumsuz etkilenecek sektörlerde çalışan binlerce vatandaşımız bulunmaktadır. Sözde ekonomi paketi olarak açıklanan ve ana amacı bu süreçten oluşacak vatandaşın mağduriyetini gidermek olan bu pakette vatandaşın yarasına merhem olacak çözümler yerine, sorunları erteleyen bir anlayış mevcuttur. Bu ülkede kazançlarını günlük işlerden karşılayan vatandaşlarımız, evde nasıl karnını doyuracak, süreç boyunca kepenk kapatan esnafımız nasıl kirasını ödeyecek, sokakta yaşayan evsiz vatandaşlarımız ne yiyip içecek? İşte bu soruların birine bile en ufak çözüm getirmeyen sözde ekonomi paketi, devletimizin bu süreci daha başından yanlış bir anlayışla sürdürmeye çalıştığının bir kanıtıdır. Bu sürecin daha devam edeceği aşikar olup devlet, ivedilikle ekonomik tedbirlerini, vatandaşını gözetecek şekilde almalı ve onlara derman olmalıdır. Ekonomik olarak alınmayan bu tedbirler, süreç içerisinde bazı sektörleri durma noktasına getirecek, birçok vatandaşımızın da açlıktan sağlık durumlarının olumsuz etkilenip hastanelerdeki talebi arttırmasına sebep olacaktır” dedi.

24 Mart 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?