Destekçilerine plaket verdi

GESOTİM Gölcük Arama Kurtarma Derneği Başkanı Necmi Kocaman, dün Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda, GESOTİM’e malzeme yardımında bulunan Mehmet Yaşar ve İsmail Hakkı Özler’e teşekkür plaketi verdi.

GESOTİM Gölcük Arama Kurtarma Derneği Başkanı Necmi Kocaman, GESOTİM’e yaptıkları yardımlardan ötürü Mehmet Yaşar ve İsmail Hakkı Özler’e teşekkür plaketi verdi. Gerçekleştirilen programda GESOTİM Başkanı Necmi Kocaman ve yönetimi ile birlikte Mehmet Yaşar ve İsmail Hakkı Özler hazır bulundu. Başkan Kocaman, konu hakkında yaptığı açıklamada, “İnsanlık adına, gönüllülük boyutunda görev yapan bir kuruluş var. Şu anki itibarıyla kamu yararına görev yapan bir dernek statüsünde olan GESOTİM’de görev yapıyoruz. Kendi adımıza hiçbir şey istemedik ama insanlık adına yapılan her şey hem zekat olur hem de insanlığa katkı olur. 1999 depreminde, bir kazma ve çekicin bulunmadığı alanlarda görev yaptık” dedi.

Destek göremiyoruz

Sözlerine devam eden Başkan Kocaman, “Şimdi ekibimizde bol miktarda malımız var ama yine de yeterli değil. Malzemenin bol olması lazım. Bu malzemelerin olmazsa olmazı da var. Kıyafet olayını bir noktada kestik. Yaklaşık 10 gün önce bir dilenme işine tekrar girdim. Hiç kimse kusura bakmasın, ben buna dilenme diyorum. Çünkü Gölcük’te doğdum, Gölcük’te büyüdüm. Merkez üssü Gölcük olmasına rağmen gerekli desteği Gölcük’ten tam anlamda görememekteyiz. Aşağı yukarı 470 kişilik bir gruba eğitimler verdik. İnsanlar el uzatalım, katkı verelim diye bir spor kulübüne dünyalarca lira para harcıyor. Dönüşü yok, bir de laf işitiyorsunuz. Bu konumda ben hiç çekinmedim. Allah, kendi malımızı yememizi nasip etsin. Bu bir insanlık görevidir” ifadelerini kullandı.

Yardımlar önemli

Başkan Kocaman, sözlerinin sonunda “72 operasyonel faaliyete katıldık. Uluslararası ve ulusal afetlerde Gölcük, borçlu hissettiği için çalışmalara katıldı. Türkiye’nin 81 vilayeti, olası şiddetli depremlerde zarar görecek bir durumda. Bu yüzden ‘Bir Tuğla da Senden Olsun’ kampanyası yaptık. Bu kampanyaya bir elin parmakları kadar insan katıldı. Kimse umursamıyor. Bir kere masraf edecek ve yapılan bağış boşa gitmeyecek. Ben insanların GESOTİM’i görmelerini istiyorum. Orada insanlara zarar gelmesin diye büyük miktarda malzememiz var. O malzemeler, Gölcük’ün malzemesi. İyi ki oraya böyle bir yatırım yaptık, ölene kadar da yapmaya devam edeceğiz. Allah Mehmet ve İsmail kardeşlerimizden razı olsun. Bir hilti ve jeneratörü GESOTİM’e bağışlamış oldular. Düşünüp yapmaları oldukça önemli. Yapılan yardımlar, gerçekten önemli” dedi.

Herkes destek olmalı

Yardım yapan kişilerden Mehmet Yaşar, “Bu yardıma sebep olmasından ötürü Necmi Kocaman’a teşekkür ediyoruz. Depremi yaşayan biri olarak GESOTİM’in tüm faaliyetlerini takdir ve takip ediyorum. İnsan hayatını kurtarıyorsunuz. Büyük bir sorumluluk alıyorsunuz. Depremi yaşadık, acıları çok iyi biliyoruz. Burada çalışıyor ve paramızı kazanıyoruz. Gölcük’te iş adamlarının yardımcı olması gerekiyor. Ne zaman, nerede deprem olacağı belli değil. Herkes elini taşın altına koymalı. Bizlere de bu fırsatı verdikleri için Necmi Kocaman’a teşekkür ediyoruz” dedi.

24 Şubat 2020 - Esnaf


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 506297


Varnish cache server