Kazaların azalması için toplandılar

Trafik kazalarına karşı alınacak önlemler kapsamında özellikle yolcu otobüslerin yaşadıkları kazaları aza indirilmesi için il Genelinde eş zamanlı toplantı yapıldı.

Bakanlık projesi Kapsamında trafik güvenliği projesi  tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemiz Kaymakamı Cengiz Karabulut Başkanlığında trafik güvenliği projesi toplantısı düzenlendi.

Düzenlene n toplantıya Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Ormancıoğlu, Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Emniyet Müdürü Adem Gider, Gölcük jandarma komutanı teğmen Mahir Sarıdağ, Gölcük Kaymakamı yazı işleri müdürü Lütfü Yılmaz, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Necmi Kocaman, Gölcük Şoförler Odası başkanı Nizamettin Meteer, trafik polis ekipleri ve otobüs firma yetkilileri katılım sağladılar.

Kazalarda azalış var

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut; “ 4-5 yıldır meydana gelen trafik kazaları minimize edilmesi için bakanlığımız tarafından uygulamaya soktuğu birçok proje var. Buna birkaç örnek verirsek, öncelik yaya güvenliği projesi, güvenli okul projesi, emniyet kemerini kullanımını özendirici başta olmak üzere yürürlüğe soktuğumuz birçok proje vardır. Bu kapsamda alınan tedbirlerle gerek ülkemiz genelinde gerek ilimiz gerek ilçemiz genelinde yaşanan yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarında bir azalış meydana geldi. Buda sevindirici bir durum. Bununda artmasını temenni ediyoruz. Malumlarınız olduğu üzere ülkemizdeki yolcu taşımacılığı önemli bir kısmı karayoluyla yapılıyor. Karayolunda otobüslerimiz aktif bir şekilde şehirler arası yolculuk yapmak isteyen vatandaşlarımıza bu hizmeti sunuyorlar.” dedi

Eş zamanlı toplantı

Kaymakam Karabulut “İki gün önce bakanlığımızın talimatı üzerine 81 il merkezi, illerde ve ilçelerde illerde valilerimizin başkanlığında ilçelerimizde ise kaymakamlarımızın başkanlığında otobüslerden gelen kazaları minimize etmek amacıyla bir toplantı tertiplenmesini ön görüldü. Bu kapsamda paydaş kurumları ile birlikte toplantıya davet ettik. Burada emniyet müdürümüz mili eğitim müdürümüz otobüs firma yetkilileri ile ilgili kurum amirlerimiz bulunuyorlar. Bu toplantımızda genel olarak otobüs kazalarının azaltmak için alabileceğimiz tedbirleri gözden geçireceğiz. İlçemizde yapılan uygulamaları masaya yatıracağız. Bu kazaları daha aza indirebilmemiz için neler yapılabilir, nasıl tedbirler alınabilir ve bu huşuları gözden geçireceğiz. Burada hem bölgemiz, hem ilimiz ve hem ilçemizde bu tür kazaların olmaması için çalışmalarımızı yapmaya gayret ederiz” şeklinde konuştu.

21 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?