Mine İşeri seçilmiş başkan

CHP ilçe binasında gerçekleşen ilçe kadın kolları seçiminde tek liste ile seçime giren Mevcut kadın kolları başkanı Mine İşeri 793 üyenin oy birliği ile CHP ilçe kadın kolları başkanı seçildi.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP ilçe kadın kolları başkanı seçimi dolayısı ile parti binasında kongre programını düzenlediler. Düzenlenen programa CHP Kadın kolları il başkanı Songül Kaya, CHP Kadın Kolları il eski başkanı Hülya Yolcubal, CHP İlçe kadın kolları başkanı Mine İşeri, CHP Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda kadın üyeler katılım sağladı. Kongre saygı duruşu ve istiklal marşı ardından Divan Başkanı Sabriye Şahin ve üyeleri Elvan Albayrak ile Pınar Kartal oy birliği ile seçildi. 

"Kadın eli değmeden hiçbir başarı gerçekleşmez"

Kongre açılış konuşmasını yapan başkan Mine İşeri; “Gölcük Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığı kongremizi 28 Aralık'ta gerçekleştirdik. Gençlik Kolları örgütlenmemizde 9 Şubat'ta yapıldı. Sıra bizlere geldi. Bizler kadın eli değmeden hiçbir başarının gerçekleşmeyeceğine inanıyoruz. Bugün kadın örgütlenmesini hep birlikte burada gerçekleştireceğiz.Demokrasiye olan inancım ülkemdeki eğitim, adalet, ekonomi, sağlık ve özgürlükler alanında yaşanan sorunların aşılması için kadın gücüne, diline hassasiyetine olan inancımdan dolayı aday oldum. Hep birlikte mücadele ederek bu sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum.Her karış toprağı Atalarımızın kanıyla sulanmış hepimizin de anası olan vatanımız ne hale getiriliyor. Cennet vatanımızın içinde bulunduğu bu karanlık ortam toplumun her kesiminde ciddi bir duyarlılık ve uyanış gerektiriyor. En büyük duyarlılığın ise biz kadınlara ve annelere düştüğüne inanıyorum. Artık Demokrasi mücadelesinde en çok mağdur edilen kesim olan kadınların daha kararlı bir şekilde saf tutulması gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle toplumumuzun ve çocuklarının geleceği için kaygı duyan tüm kadınlarımızı Cumhuriyet Halk Partisi saflarında siyasete davet ediyorum.Ülkemizin her yerinde acı var, ülkemizin geleceğinden endişe eden biz Cumhuriyet kadınları olarak kadın cinayetleri, çocuk gelinler, cinsiyet ayrımcılığı ve tacize karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Kadınlarımız evde kapatılmak isteniyor. Biz biliyoruz ki her karanlık gecenin bir sabahı vardır. Onun için daha çok çalışacağız. Cumhuriyet kadınları olarak Atatürk'ün gösterdiği yol ve ışıkla modern kadın, modern toplum yaratmak ve partimizin bayrağını iktidara taşımak, ülkemizi aydınlık yarınlarda görmek adına dünde bugün de mücadele edeceğiz.Siyasal hedefleri güçlü idealleri ulaşılabilir hayalleri olan tüm kadınlarımıza seslenmek istiyorum. Bütün bunlara ve hayata dair söyleyecek bir sözünüz varsa gelin birlikte söyleyelim. Sözümüz olsun, ben değil hep birlikte biz olmaya geliyoruz. Biz kadınlar birlikte güçlüyüz” dedi.

"Kadın toprak gibidir,Doğurgandır, Üretkendir ve çalışkandır.  "

Ardından konuşan CHP kadın kolları il eski başkanı Hülya Yolcubal; “kongrede sandık kurulana kadar hepimiz tarafız ama sandık açıldıktan sonra başkan kim olursa olsun hep birlikte olacağız. Benim istediğim başkan seçilmedi ben partiye gelmem, karalama yaparım diye bir şey olmaz. Sandıktan çıkan isim hepimiz aynı tarafız. Cumhuriyet Halk Partisi çok güçlü bir çınar kökleri Anadolu toprakları, dalları geleceği saran olan. Bu çınarın en önemli unsurları kadınlardır. Kim ne derse desin. Çünkü kadın toprak gibidir,Doğurgandır, Üretkendir ve çalışkandır. Kadına saygı duymalıyız. Bizim kadına saygı duymadığımızda hiçbir erkek saygı duymaz. Kadın saygıyı ya kendi hak eder yada kendi kayıp ettirir. Kadın, kadın eteğini çektiği sürece biz çoğalamayız. Bizim çoğalamadığımız yerde de tek bir ampul yanar. Bizim çocuklarımızın geleceği için bütün kadınlar umurumuzda. Biz kadınlar iktidar için birlikte yürüyelim” şeklinde konuştu.

"Siyasetin malzemesi insandır"

Ardından Kadın Kolları il başkanı Songül Kaya; “siyasetin malzemesi insandır. Bundan dolayı bunu yaparken önce samimiyetle insan kazanmaktır. İnsan kazanabiliyorsanız, negatif pozitif enerjiye çekebiliyorsanız siz kazanıyor demektir. Bununla birlikte ocağımızda yanan ateş aynı, sıkıntılarımız aynı, okulda çocuğumuzun eğitim sorunu aynı. Sağlık sorunlarımız aynı, bunu kadın olarak en iyi biz anlarız. Bizler ev ve sokak ziyaretlerinde insanlarımızı iyi dinleyerek kendimizi en iyi şekilde anlatmalıyız” dedi. Bu konuşmaların ardında divan başkanı tarafından yeni yönetim listesini okuyarak üyelerin oylarına sundu. Yeni yönetim üyelerin oy birliği ile kabul edildi. CHP İlçe kadın kolları yeni yönetim listesi. CHP kadın kolları başkanı Mine işeri, yönetim kurulu Elvan Albayrak, Ayşe Bektaş, Semra Erkan, Canan Eryılmaz, Filiz Giray, Pınar Kartal, Selma Köroğlu, Sevgi Tosun, Gökçen Yıldıran ve Ulviye Yılmaz olarak belirlendi.

  

20 Şubat 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?